Ultradźwięki na cellulit

Wiele kobiet szukających skutecznych sposobów na zwalczenie cellulitu decyduje się czasem na specjalistyczne zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych W kilku ostatnich latach ultradźwięki na cellulit robią oszałamiającą furorę we współczesnej kosmetyce. Wytwarzane drgania o niewielkiej mocy oraz częstotliwości wynoszącej 1 Mhz ( to milion drgań przypadających na jedną sekundę) emitowane przez specjalną głowicę, posiadają wiele zalet. Jedną z nich jest widoczna poprawa kondycji skóry oraz wyraźne zmniejszenie objawów „pomarańczowej skórki”.

Cellulit i kompleksowe terapie

Cellulit, a także miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa to niedoskonałości urody , z którymi codziennie zmaga się spora liczba osób. Pozornie są to mankamenty niedużych rozmiarów, bowiem ich wyeliminowanie jest dosyć trudne. Jeśli jednak dojdzie do zniwelowania cellulitu, to jakże wtedy poprawia się nasze samopoczucie, a także jakość bytowania. Problem „pomarańczowej skórki” dotyczy już blisko 80 procent kobiet, i to w dodatku szczupłych nastolatek. Ale też i mężczyźni go mają.

Cellulit tworzy się bardzo wcześnie- zanim uwidoczni się w postaci grudek i nierówności. I w tym właśnie okresie należy już podjąć działania zmierzające do likwidacji nieestetycznego defektu.

Początkowe okresy kształtowania się „pomarańczowej skórki” są związane z nadmiernym gromadzeniem się płynu międzykomórkowego, jest to tak zwana obrzękowa faza cellulitu. W następnym czasie, w wyniku pogarszającego się krążenia miejscowego, zwykle dochodzi do niedotlenienia oraz włóknienia tkanki tłuszczowej. Aby zatem poradzić sobie z tym problemem potrzeba będzie zastosowania terapii kompleksowej. W przypadku problemów z nagromadzeniem lokalnym tkanki tłuszczowej ( np. na pośladkach, brzuchu, czy udach ) można z powodzeniem przeprowadzać zabiegi bezpośrednio na ciało. W tym momencie można zastosować zabiegi typu mezoterpia igłowa, czy liposukcja laserowa, które mogą niejednokrotnie być łączone na przykład z ultradźwiękowym rozbijaniem tkanki tłuszczowej.

Ultradźwiękiem i falą akustyczną w cellulit

Jedną z możliwości, która pomaga w zwalczaniu cellulitu są ultradźwięki. Zabieg niebolesny, wykonywany za pomocą specjalistycznego urządzenia. Urządzenia takie nie tylko niwelują „pomarańczową skórkę”, ale także modelują sylwetkę. Innowacyjność specjalistycznych urządzeń polega na zastosowaniu synergii oddziaływania fal akustycznych oraz fal ultradźwiękowych do rozbijania, nierówności i grudek i zwłóknień, nazywanych cellulitem. Zastosowane w aparacie ultradźwięki powodują drgania błony tłuszczowych komórek, które następnie ulegają pewnemu rozpuszczeniu. Tak uwolniony tłuszcz zostaje szybko eliminowany z organizmu przez naturalnie przebiegające procesy metaboliczne.

Przed zabiegiem na ciele pacjenta umieszcza się sonda , która ściśle i precyzyjnie identyfikuje tkankę „przeznaczoną do zabiegu” – naskórek i skórę właściwą, masę mięśniową i kostną, a także tkankę tłuszczową i cellulit. Po oznaczeniu wszystkich parametrów tkanki tłuszczowej oraz cellulitu system komputerowy określa dokładną częstotliwość oraz moc fali ultradźwiękowej.

Ważną częścią każdego zabiegu ultradźwiękami jest zastosowanie specjalnych kosmetyków, które wspomagającą przemianę tłuszczu, powodując jego rozbicie na kwasy tłuszczowe. Obecne w kosmetykach inne pomocnicze substancje dotleniają tkanki, a tym samym powodują przyspieszenie przemian komórkowych.

W różnych gabinetach kosmetycznych są różnorodne urządzenia do ultradźwięków. Niezależnie od tego ich cechą wspólną jest niwelowanie nadmiernie zgromadzonej tkanki tłuszczowej w postaci cellulitu. Ponadto urządzenia mogą rzeźbić delikatnie ciało, opierając się na na naturalnych procesach, które zachodzą w organizmie.

Przeciwwskazania do ultradźwięków

Zabiegi ultradźwiękowe są bezbolesne, jak również nieinwazyjne, a zatem zwiększa się bezpieczeństwo ich wykonywania. Ale Uwaga! Ultradźwięki wykorzystywane między innymi do niwelowania cellulitu mają kilka przeciwwskazań. Są nimi na przykład większość patologii skórnych, wszelkie choroby zakaźne, nowotwór, niewydolność serca, cukrzyca i zakrzepica żył. Ale to nie wszystko z ultradźwięków nie skorzystają też kobiety w ciąży, osoby z niewydolnością nerek i wątroby, mające rozrusznik serca.

Podsumowanie

Warto w ramach walki z cellulitem skorzystać z ultradźwięków; jest to bowiem skuteczny sposób przeciwdziałający temu problemowi. Jednakże trzeba pamiętać, że takie nieinwazyjne metody mają kilka przeciwwskazań, a zatem nie wszyscy z nich mogą skorzystać. Ponadto tego typu zabiegi powinniśmy powtarzać, co wiąże się z ponoszeniem dodatkowych kosztów.

Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć, że walka z cellulitem to nie tylko terapie ultradźwiękami; powinna się ona odbywać również poprzez stosowanie specjalnych kremów antycellulitowych. Kosmetyki takie będą działały niczym drenaż, ułatwiając rozkład oraz wydalanie tłuszczu, a ponadto pobudzą krążenie i dobrze uelastycznią skórę. Ich skład opiera się między innymi na wyciągach roślinnych z bluszczu, miłorzębu japońskiego, kasztanowca, alg, a ponadto kofeina i L-karnityna.

5,1 k

2 komentarze to “Ultradźwięki na cellulit”

  1. […] w tym fachu, nie będzie zupełnie wiedział o co chodzi. Liposonikacja transdermalna wykorzystuje działanie ultradźwięków, które charakteryzują się niską częstotliwością. Liposonikacja przyczynia się do wywołania […]

  2. […] Ultradźwięki przyczyniają się do rozerwanie błon komórek tłuszczowych, co sprzyja uwolnieniu tłuszczu. W efekcie dostaje się on do przestrzeni międzykomórkowej, a stamtąd transportowany jest do nerek i wątroby, gdzie jest metabolizowany. […]