Zabiegi na cellulit

Cellulit to zmora niemalże wszystkich kobiet. Te, które się nie borykają z tym defektem naprawdę należą do rzadkości i mają wielkie szczęście. Walka ze skórką pomarańczową, choć jest możliwa, do łatwych nie należy. Trzeba bowiem sporo się namęczyć, żeby cellulit zniknął. Wiele kobiet sumiennie korzysta z zabiegów oferowanych w salonach kosmetycznych. I dobrze, bowiem dzięki nim faktycznie można pozbyć się problemu. Jakie zabiegi na cellulit są najbardziej polecane? O tym dowiecie się z dzisiejszego postu.

Kilka słów o przyczynach cellulitu

By poznać istotę dobroczynnego działania zabiegów na cellulit, warto przypomnieć sobie co nieco na temat przyczyn jego powstawania.

Skórka pomarańczowa pojawia się na skutek osłabienia tkanki łącznej. Zwiększony poziom estrogenów powoduje zwiększenie przepuszczalności naczyń, w efekcie czego powstają obrzęki. Wywierają one ucisk na otaczające komórki, w tym komórki tłuszczowe. Na skutek uciskania, osłabione zostaje krążenie krwi i limfy. W rezultacie komórki tłuszczowe są gorzej odżywione i w mniejszym stopniu usuwane są zbędne produkty przemiany materii. Komórki zaczynają powiększać swoją objętość, ponieważ wypełniają się substancjami tłuszczowymi.

Można więc powiedzieć, że przyczyną cellulitu jest zwiększony poziom estrogenów oraz zaburzenie krążenia.

Pomocne zabiegi na cellulit

Prawda jest taka, że zabiegów, które pomogą w walce ze skórką pomarańczową jest wiele. Trzeba jednak pamiętać, że jednorazowa wizyta w gabinecie kosmetycznym na niewiele się zda. By ujrzeć efekty kuracji, należy poddać się zabiegom kilkukrotnie. Czasami wykonanie kilku serii zabiegów może dać spektakularne efekty. Może nie kosztuje to mało, ale daje rezultat.

Liposukcja kawitacyjna – na czym polega?

Liposukcja kojarzy się przede wszystkim z zabiegiem odsysania tłuszczu. Tymczasem liposukcja kawitacyjna jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym i bezinwazyjnym. Jest to kuracja, która oparta jest na bazie kosmetyków wzbogaconych w substancje likwidujące cellulit. Ponadto przyczyniają się do zablokowania rozrostu komórek tłuszczowych.

Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry za pomocą peelingu. Następnie kosmetyczka nakłada na miejsca objęte cellulitem specjalną ampułkę zawierającą preparat antycellulitowy. Następnie nakładany jest żel, którego celem jest ułatwieniem przewodzenia ultradźwięków. Kosmetyczka wodzi po skórze specjalnym aparatem, która emituje promieniowanie podczerwone. W rezultacie komórki tłuszczowe zostają podgrzane, a ich zawartość ulega upłynnieniu. Głowica zamieniana jest następnie na głowicę emitującą ultradźwięki, które przyczyniają się do usunięcia tłuszczu.

Jak już wyżej wspomniałam, liposukcja kawitacyjna jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Wykonanie serii 6-10 zabiegów widocznie wygładza skórę oraz ją ujędrnia. W efekcie zmniejszeniu ulega cellulit nawet ten w stadium zaawansowanym.

Jonoforeza na cellulit

Najogólniej rzecz ujmując jonoforeza to zabieg na cellulit, który polega na wprowadzaniu dobroczynnych substancji w głąb skóry. Odbywa się to za pomocą sił pola elektrycznego. Do wykonania tego zabiegu wykorzystywane są tylko i wyłącznie specjalne związki chemiczne, które wykazują zdolność rozpadu na jony. Są one prowadzane do skóry i gromadzą się na granicy naskórka oraz skóry właściwej. Stamtąd zostają odprowadzone w głębsze warstwy. Odbywa się to dzięki pośrednictwu sieci naczyń krwionośnych.

Dobroczynną substancją, która pobudza i przyczynia się dorozkładu trójglicerydów jest L-karnityna. Jest to substancja odgrywająca znaczącą rolę w metabolizmie kwasów tłuszczowych. Przyczynia się do zwiększenia transportu lipidów do miejsca, w którym ulegają one spaleniu.

Pomocna jest także kofeina, która rozkłada trójglicerydy zmagazynowane w komórkach tłuszczowych. Aktywuje lipolizę oraz przyczynia się do zmniejszenia obrzęku – słowem – cellulitu.

Mezoterapia – co trzeba wiedzieć?

Mezoterapia jest zabiegiem, który bardzo często wykonywany jest w celu redukcji, nie tylko rozstępów, ale i cellulitu. Polega na bezpośrednim podawaniu dobroczynnych substancji, które wnikają głęboko w skórę. Odbywa się to na zasadzie iniekcji punktowych, co kilka centymetrów. Sztuka polega na tym, by w odpowiedni sposób dobrać dobroczynny koktajl. Składa się on z substancji, które pobudzają krążenie, wygładzają skórę, zmniejszają przepuszczalność naczyń krwionośnych i je wzmacniają. Koniecznością są także substancje przyspieszające proces spalania tłuszczów. Wśród dobroczynnych substancji znajdują się między innymi: kofeina, L-karnityna, wyciąg z karczocha, wyciąg z centella asiatica, rutyna czy krzemionka organiczna. Substancje są dobierane indywidualnie, w zależności od stopnia zaawansowania cellulitu oraz jego rozległości.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym ze względu na niewielki dyskomfort spowodowany iniekcjami. Skóra smarowana jest specjalnym kremem znieczulającym – EMLA.

By mezoterapia igłowa przyniosła oczekiwane rezultaty, należy wykonać serię 2-6 zabiegów, które wykonuje się w odstępach kilkutygodniowych. Następnie raz w roku zalecane jest wykonanie zabiegu podtrzymującego, by efekty mezoterapii zostały zachowane na dłużej.

5,1 k

Comments are closed.