Rower na cellulit

Zarówno lekarze, jak i osoby zawodowo zajmujące się kosmetologią powtarzają nam często, że cellulit nie zniknie sam, a jego usunięcie nie będzie możliwe nawet wówczas, gdy użyjemy w tym celu najdroższych kosmetyków. Preparaty chemiczne zagwarantują nam tylko połowiczny sukces, o ostatecznym przesądzi bowiem przede wszystkim właściwa dieta i aktywność fizyczna. Ta ostatnia nie musi uczynić z nas wyczynowych sportowców, ważne jest jednak to, aby była ona prowadzona systematycznie i dobrana tak, aby w pełni odpowiadać naszym potrzebom. Lista rozwiązań, które powinny zwrócić na siebie naszą uwagę jest dość długa, na szczególne uznanie zasługuje zaś w tym kontekście pozytywny wpływ, jaki ma rower na cellulit.

Zalety jazdy na rowerze

Bardzo często zdarza się, że lekarze, których pytamy o najbardziej skuteczne formy usuwania cellulitu wymieniają przede wszystkim jazdę na rowerze, a następnie milkną na dość długi czas starając się przypomnieć sobie o jakichś innych ćwiczeniach, które niosą za sobą podobnie satysfakcjonujące rezultaty. Rower okazuje się znakomitym sposobem na spalanie kalorii, których możemy stracić nawet 600 podczas godzinnej jazdy, nie jest to jednak jego jedyna zaleta. W przypadku kobiet z cellulitem największe znaczenie wydaje się mieć pobudzenie do pracy mięśni brzucha i ud, a więc miejsc, w przypadku których problem ze „skórką pomarańczową” jest najpoważniejszy i najbardziej frustrujący. W czasie codziennych obowiązków mięśnie te pozostają przecież praktycznie bez ruchu, poziom ich ukrwienia nie może więc zadawalać. Mówiąc o korzyściach płynących z jazdy na rowerze nie powinnyśmy zapominać również o tym, że jest to sport, który ma bardzo pozytywny wpływ na cały nasz organizm. Jazda na rowerze poprawia samopoczucie, polepsza naszą kondycję i zwiększa wytrzymałość, kontakt ze świeżym powietrzem przyczynia się zaś do tego, że systematycznie poprawia się nasza odporność, a jesienne przeziębienia przestają być w naszym przypadku problemem, który może spędzać nam sen z powiek.

Jaki rower wybrać?

Specjaliści zajmujący się walką z cellulitem w sposób profesjonalny uważają, że najlepsze rezultaty przynosi jazda na rowerze na świeżym powietrzu. Zdarza się jednak tak, że napięty harmonogram i natłok obowiązków, których nie da się zlekceważyć uniemożliwia podejmowanie takich działań, zasadne wydaje się więc postawienie pytania o to, czy skuteczny nie będzie również rower stacjonarny, który możemy z powodzeniem postawić w sypialni lub w salonie. Specjaliści podchodzą do takich rozwiązań z pewną dozą sceptycyzmu, zazwyczaj jednak nie kwestionują stwarzanych przez nie możliwości. Powodzenie treningów na rowerze stacjonarnym w dużej mierze uzależnione jest jednak od nas samych i od stopnia naszej dojrzałości. Wiadomo, że najlepsze rezultaty daje systematyczna jazda na rowerze, brak regularności nie jest jednak w takim wypadku jedynym problemem, na który powinnyśmy zwracać uwagę. Wcale nie mniej niebezpieczne jest i to, że jazda na rowerze stacjonarnym nie aktywuje tak wielu mięśni, nie musimy bowiem radzić sobie, na przykład, z naturalnymi nierównościami terenu. Podczas treningu powinnyśmy zatem przywiązywać dużą wagę do tego, aby utrzymywać równomierne tempo jazdy i nie przesadzać ze sztuczną prędkością. Warto również sprawdzać swoje postępy pod okiem doświadczonego trenera, który z pewnością pomoże nam zalecając kilka dodatkowych ćwiczeń eliminujących niedostatki jazdy na stacjonarnym rowerze.

Nie zapomnij o „wspomagaczach”

Jazda na rowerze jest przyjemnym, a zarazem bardzo skutecznym sposobem walki z cellulitem. Nie oznacza to jednak, że należy zaprzestać innych działań. By skórka pomarańczowa szybciej zniknęła, koniecznością jest stosowanie „wspomagaczy” w postaci kremów. Kosmetyki antycellulitowe doskonale uzupełnią ćwiczenia. Skóra dzięki temu stanie się jeszcze bardziej jędrna i elastyczna.

3,9 k

Comments are closed.