Usuwanie cellulitu kremami

Gdy kobiece ciało powoli zaczyna tracić swoją dotychczasową jędrność, a skóra staje się mniej sprężysta, można spodziewać się że lada moment pojawi się cellulit – czyli zmora niejednej pani. Nieestetyczne grudki na ciele, pofałdowana i nierówna skóra powoduje, że zaczynają się pojawiać kompleksy. Nie należy jednak poddawać się, tylko zacząć działać. Jeżeli zmobilizujemy wszystkie swoje siły, cellulit będzie można pokonać, stosując odpowiednie kosmetyki. Sprawa może być prosta, pod warunkiem, że walka ze skórką pomarańczową będzie zacięta i systematyczna.

Kosmetyki na cellulit – duży wybór, wiele możliwości

Każda kobieta, która boryka się z cellulitem i już od dłuższego czasu poszukuje metod pozbycia się efektu, z pewnością zauważyła, że firmy kosmetyczne i farmaceutyczne niemalże prześcigają się z oferowaniem coraz no nowszych i bardziej udoskonalonych produktów. W dzisiejszych czasach nie ma już problemu z brakiem specyfików. Pojawia się raczej kłopot z wyborem tego najbardziej odpowiedniego.

Choć wybierać można spośród specyfików przeznaczonych zarówno do stosowania doustnego (tabletki na cellulit), jak i stosowania miejscowego, to właśnie te drugie (czyli kosmetyki) cieszą się największą popularnością.

Producenci oferują szereg kosmetyków antycellulitowych pod różnymi postaciami. Dziś już nie jesteśmy skazane wyłącznie na kremy czy balsamy. Do naszej dyspozycji są peelingi antycellulitowe, antycellulitowe sole do kąpieli, oliwki i żele na cellulit, czy nawet specjalne okłady-maski antycellulitowe. Dość popularne staje się „wypuszczanie” całych serii kosmetyków o działaniu antycellulitowym. Takie specyfiki zawierają w swoim składzie substancje, których działanie wzajemnie się uzupełnia bądź potęguje. W rezultacie daje to jeszcze większy efekt antycellulitowy.

Specyfika działania takich kosmetyków opiera się przede wszystkim na zawartości substancji, które wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej, pobudzających krążenie oraz likwidujących obrzęki. Tym samym, działanie kremów na cellulit przyczynia się do zmniejszenia objawów skórki pomarańczowej.

Składniki kremów na cellulit

Kosmetyki o działaniu antycellulitowym na niewiele by się zdały, gdyby nie ich odpowiednie składniki. Jak już wyżej wspomniałam – substancje dobierane są w taki sposób, by mogły działać na kilku płaszczyznach, przyczyniając się do redukcji objawów skórki pomarańczowej.

W składzie dobrych kremów na cellulit nie powinno zabraknąć: L-karnityny, kofeiny, wyciągu z bluszczu, wyciągu z miłorzębu japońskiego, ekstraktu z arniki, wyciągu z kasztanowca, wyciąg z głogu czy alg morskich.

L-karnityna jest substancją, która przyczynia się do szybszej redukcji tkanki tłuszczowej. Jest to możliwe, ponieważ stymuluje przepływ limfy, uczestnicząc w transporcie wolnych kwasów tłuszczowych do wnętrza komórki. Ponadto przyczynia się do usuwania zbędnych produktów przemiany materii, co przekłada się na przyspieszenie metabolizmu.

Kofeina to kolejna substancja, która wpływa na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Korzystnie wpływa na krążenie krwi. Ponadto przyczynia się do zwiększenia aktywności lipazy – enzymu odpowiedzialnego za rozkład zbitego tłuszczu (trójglicerydów) do wolnych kwasów tłuszczowych. Te z kolei mogą zostać wykorzystane do wytwarzania energii. Podobne działanie wykazuje guarana oraz kakaowiec, ponieważ zawierają właśnie kofeinę.

Wyciąg z bluszczu zawiera substancje, które przyczyniają się do usprawnienia krążenia. Ponadto wpływają na przyspieszenie metabolizmu komórkowego oraz odpływ limfy z tkanki tłuszczowej.

Wyciąg z miłorzębu japońskiego, a dokładniej z jego liści wpływa korzystnie na uszczelnienie naczyń włosowatych, poprawia ich elastyczność. Substancje zawarte w wyciąg z liści miłorzębu wpływa również korzystnie na usuwanie nadmiar tłuszczu z tkanek.

Ekstrakt z arniki wpływa na uszczelnienie naczyń krwionośnych.

Wyciąg z kasztanowca wpływa na zmniejszenie przepuszczalności naczyń krwionośnych, co jest niezwykle ważne w redukcji cellulitu. Ponadto zawarta w ekstrakcie escyna wykazuje działanie przeciwzapalne.

Wyciąg z głogu, podobnie jak kofeina – przyczynia się do stymulowania procesu lipolizy, polegającego na rozkładzie zbitego tłuszczu na wolne kwasy tłuszczowe. Wspomaga tym samym proces spalania tkanki tłuszczowej.

Algi morskie, a w szczególności listownica i morszczyn przyczyniają do zmniejszenia przepuszczalności naczyń krwionośnych oraz zwiększają aktywność enzymu prowadzącego do szybszego spalania tkanki tłuszczowej.

Kremy na cellulit to nie wszystko?

Warto mieć a uwadze fakt, że stosowanie kremów na cellulit tak naprawdę nie jest w stanie całkowicie zredukować skórki pomarańczowej. Koniecznością są „dodatkowe posiłki”. Warto zmienić swoją dietę i zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Wszystko po to, by wyeliminować nie tylko objawy, ale również przyczyny cellulitu. Jeśli będziemy działać systematycznie, wówczas możemy spodziewać się, że skórka pomarańczowa wkrótce zniknie. Na efekty trzeba jednak cierpliwie poczekać.

5,0 k

One Response to “Usuwanie cellulitu kremami”

  1. 1

    moim zdaniem większość kosmetyków to typowe smarowidła – idealne jako dodatek do masażu, który z cellulitem radzi sobie najlepiej, jedynym znanym mi zelem o autentycznym dzialaniu cellulitowym (dziala jak lifting) jest oligodx, wiem co mowię bo przetestowałam już od pyty kosmetykow