Jonoforeza na cellulit

Problem z pomarańczową skórką” jest przede wszystkim kłopotem licznych kobiet. Statystyki mówią same za siebie – cellulit ma już nawet 90 procent pań. Niezależnie od tego czy mamy nadmierne kilogramy, czy nie ten nieestetyczny defekt może się pojawić w każdej chwili; może on dotyczyć także szczupłych kobiet . Ale z cellulitem zmagają się także mężczyźni. Tak charakterystyczne objawy cellulitu – nierówności i grudki można szczególnie obserwować na pośladkach, na udach oraz brzuchu. A przyczynami takiego defektu kosmetycznego mogą być tak czynniki genetyczne, jak i niewłaściwe odżywianie, stres i nadwaga. Aby zwalczyć ten nieestetyczny problem możemy wykorzystać kilka metod. Niektórzy zastosują kremy, masaże, a inni pójdą do gabinetu kosmetycznego na specjalne zabiegi. Jedną z propozycji zwalczenia „pomarańczowej skórki” jest zastosowanie jonoforezy. Jonoforeza na cellulit jest bezpiecznym i skutecznym sposobem likwidacji tego problemu. Warto z niej skorzystać!

Czynniki sprzyjające powstaniu „pomarańczowej skórce”

Jednym z czynników wpływających na pojawienie się cellulitu są nieustannie zachodzące przemiany hormonalne. Ale „pomarańczowa skórka” może wynikać także z trudności w trakcie usuwania z tkanek szkodliwych substancji. Oprócz tego tworzenie się deformacji i nierówności cellulitowych może być związane z zaburzeniami w układzie krwionośnym. Pojawienie się „pomarańczowej skórki” jest w wielu przypadkach powiązane także z czynnikami genetycznymi. A zatem jeśli nasza mama, bądź babcia miały problem z cellulitem, to jest możliwe , ze i my w przyszłości możemy mieć taki problem.

Na wystąpienie cellulitu bardzo istotny wpływ ma również sposób odżywiania się – dieta. „Pomarańczowa skórka” może pojawić się wówczas gdy nasze menu składa się z dużych ilości wieprzowiny, mięsa wędzonego, peklowanego, ale także ryb wędzonych i tłustych serów; niekorzystny wpływ ma także spożywanie słodyczy, białej mąki oraz konserw. Oprócz wymienionych czynników , bardzo często wymienia się stojącą lub siedzącą pracę jako „powoderów” cellulitu. „Pomarańczowej skórce” może sprzyjać wypijanie alkoholu, jak też palenie papierosów. W znacznie w mniejszym stopniu cellulit może być powodowany opalaniem, albo zakładaniem obcisłych ubrań.

Jonforeza zwalczy cellulit

Jonoforeza jest jedną z możliwości, która pomoże nam zwalczyć „pomarańczową skórkę”. Ten zabieg, wykonywany w gabinetach to biologiczne rozpuszczenie nagromadzonej tkanki tłuszczowej zalegającej na brzuchu, pośladkach, czy udach. Zabieg elektroleczniczy odbywa się poprzez wprowadzenie do wszystkich tkanek jonów ( za pośrednictwem prądu galwanicznego ), które działają w sposób leczniczy. Cały proces jonoforezy pozwala na przenikanie wszystkich cennych składników serum ( o działaniu antycellulitowym i uelastyczniającym)do najgłębszych warstw skórnych. Uzyskanie widocznych rezultatów możliwe jest do osiągnięcia poprzez efektywne działanie serum i dzięki galwanizacji.

Efekty płynące z zastosowania jonoforezy

Bardzo często wymienianym rezultatem zabiegu jonoforezy jest przyśpieszony proces spalania tłuszczu. Oprócz tego obserwuje się umocnienie tkanki łącznej, pojędrnienie skóry,a także i wyszczuplenie ciała.

Jonoforeza oprócz niwelowania cellulitu posiada także inne dobroczynne działanie. Ten zabieg wykorzystywany jest d rozluźnienia mięśni oraz miejscowo jako „lek” o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Jonoforeza polecana jest przy rozszerzonych naczynkach, trądziku – zarówno tym pospolitym i tym różowatym, ponadto przy nerwicach naczyniowych, zwiotczeniach skóry oraz przy bliznach.

Zabiegi jonoforezy to nie wszystko

By cellulit skutecznie zwalczyć nie wystarczą same zabiegi jonoforezy. Osoby mające „pomarańczową skórkę” winny umówić się na wizytę z lekarzem dermatologiem, by omówić kompleksowy program działania antycellulitowego.

Redukowanie cellulitu to proces, który niestety trwa dosyć długo. By osiągnąć doskonałe efekty konieczna jest systematyczność i wykonania pewnych wyrzeczeń. Nie będzie to łatwe zadanie, ale kto nie próbuje, ten nic nie zyskuje. Zatem wykonując działania antycellulitowe pamiętajmy, że regularnym zabiegom jonoforezy powinno towarzyszyć nakładanie kosmetyków, właściwie opracowany plan dietetyczny, a także masaże i prowadzenie aktywności fizycznej. Wymienione wyżej elementy, tworzące pewną całość mogą zwalczyć nieestetyczny cellulit. Ponadto wpłyną na poprawę ogólnej kondycji całego organizmu jak i wpłyną korzystnie na skórę.

Kilka słów podsumowania

Mając długotrwałe problemy z cellulitem bardzo szybko powinniśmy opracować plan działania, który niewątpliwie wpłynie na zniwelowanie cellulitu. Zanim rozpoczniemy wdrażanie „planu antycellulitowego”, to warto wybrać się do lekarza specjalisty po konsultacje. Warto też korzystać z regularnych zabiegów jonoforezy, a ponadto wdrożyć w życie nową dietę i aktywność fizyczną. Połączone działania, które będziemy regularnie wykonywać z pewnością przyczynią się do pokonania cellulitu.

5,0 k

Comments are closed.