Akupunktura na cellulit

Cellulit jest defektem, który spędza sen z powiek niemal każdej kobiecie. Szacuje się bowiem, że około 90 % pań boryka się ze skórką pomarańczową. Większość kobiet nie jest w stanie zlikwidować skutecznie cellulitu, mimo usilnych starań. Jeżeli zależy nam na całkowitej redukcji problemu, warto próbować wszystkich dostępnych metod. Warto wypróbować akupunkturę, która może przynieść efekt.

Cellulit w medycynie chińskiej

Teorii dotyczących powstawania skórki pomarańczowej jest wiele. Najpopularniejsza to taka, w której wzrost poziomu estrogenów powoduje rozszczelnienie naczyń krwionośnych i limfatycznych. Zwiększona przepuszczalność przyczynia się do tworzenia miejscowych obrzęków, które uciskają komórki tłuszczowe. Te, z powodu utrudnionego krążenia, zaczynają powiększać swoją objętość, powodując powstawanie grudek i nierówności.

Na powstawanie cellulitu ma wpływ także nasz tryb życia. Praca siedząca, niewłaściwy sposób odżywiania się, brak ruchu, noszenie zbyt obcisłych ubrań – to wszystko może sprzyjać skórce pomarańczowej.

Z kolei zgodnie z tradycyjną chińską medycyną, cellulit to efekt gromadzenia się Śluzu oraz Wilgoci. Co więcej skórka pomarańczowa ma związek z osłabieniem funkcji przewodu pokarmowego, co wiąże się z niedoborem energii Śledziony. W taki sposób powstaje cellulit u osób, otyłych. Jeżeli więc zależy na tym, by zredukować cellulit, trzeba wzmocnić śledzionę. Można tego dokonać za pomocą akupunktury.

Natomiast skórka pomarańczowa u osób bez nadwagi i otyłości powstaje na skutek słabego krążenia limfy – zatrzymania płynów. W związku z tym uważa się, że cellulit jest defektem, który ma charakter metaboliczny.

Czym jest akupunktura?

Akupunktura zaliczana jest do niekonwencjonalnych metod leczenia (choć w wielu krajach uznawana jest za jedną z metod leczenia konwencjonalnego). Wywodzi się ze Wschodu. Najogólniej rzecz ujmując, akupunktura polega na nakłuwaniu ciała w odpowiednich miejscach. Dokonuje się tego za pomocą specjalnych igiełek srebrnych lub złotych. Miejsca nakłuć są miejscami, które uważa się za punkty związane z funkcjonowaniem poszczególnych narządów wewnętrznych.

Igły, które wykorzystuje się do akupunktury pomagają w stymulowaniu zakończeń nerwowych. W ten sposób poprawia się krążenie krwi, uwalniane są odpowiednie hormony. Dzięki temu można zmniejszyć napięcie mięśni, zmniejszyć stres, wzmocnić odporność organizmu.

Choć akupunkturę zalicza się do inwazyjnych metod leczenia (w końcu w skórę wbijane są cienkie igiełki), jest to metoda całkowicie bezpieczna, pozbawiona działań niepożądanych.

Walka z cellulitem a akupunktura

Akupunktura jest doskonałą alternatywą dla kobiet, które – z różnych względów – nie mogą poddać się innym zabiegom albo po prostu chcą wybrać jak najmniej inwazyjną metodą zwalczania cellulitu.

Działanie akupunktury polega przede wszystkim na poprawie funkcji metabolicznych organizmu. Zapewnia dokładne oczyszczanie ustroju (w komórkach tłuszczowych zgromadzone są zwykle zbędne produkty przemiany materii). Nakłucia poprawiają krążenie krwi oraz limfy oraz przyczyniają się do poprawy jędrności i sprężystości skóry.

By walka z cellulitem była owocna, powinna być prowadzona w kilku seriach. Zwykle cała kuracja trwa do trzech miesięcy – wszystko zależy od stopnia zaawansowania cellulitu. Najczęściej zabiegi akupunktury odbywają się dwa razy w tygodniu. Gdy kuracja zakończy się, by podtrzymać efekt, warto raz na jakiś czas poddać się zabiegom podtrzymującym. Zaleca się wykonywanie akupunktury raz w miesiącu.

Rezultaty działania akupunktury widoczne są najczęściej po upływie 6 tygodni. Wszystko jednak zależy od prowadzonego przez pacjentkę trybu życia.

Dla kogo akupunktura na cellulit

Akupunktura jest zabiegiem na tyle bezpiecznym, że nie istnieje wiele przeciwwskazań. Z zabiegów muszą zrezygnować kobiety w ciąży, osoby cierpiące na nowotwory, z zaburzeniami krzepnięcia krwi, chorujące na cukrzycę, rozrusznikiem serca.

4,0 k

Comments are closed.