Antycellulitowe bańki chińskie

Choć masaż bańkami chińskimi zniechęca wiele kobiet, i tak metoda ta cieszy się sporą popularnością. Powód? Wysoka skuteczność zabiegu. Dlatego też warto pokonać wszelkie lęki i poddać się takiej kuracji, tym bardziej że jest to masaż, który nie zrobi z nas bankrutów.

Rola masażu w walce z cellulitem

Wiele się mówi o dobroczynnym wpływie masażu na skórkę pomarańczową. Pora więc poznać, w czym tkwi sekret tego zabiegu. Masowanie skóry wpływa na poprawę krążenia krwi oraz limfy, a także wzmacnia tkanki. Jak wiadomo, przyczyną powstawania cellulitu jest osłabienie tkanki łącznej. Wynika to z wyższego poziomu estrogenów, które rozszczelaniają naczynia krwionośne i zwiększają ich przepuszczalność. Powstające w ten sposób obrzęki utrudniają krążenie, a tym samym usuwanie toksyn.

Śmiało można więc powiedzieć, że masaż wykazuje działanie kompleksowe – nie tylko redukuje cellulit, ale także wpływa korzystnie na kondycję skóry – poprawę jej wyglądu oraz elastyczności i sprężystości.

Na czym polega masaż bańkami chińskimi?

Bańki chińskie to nic innego jak odmiana masażerów do ciała. Mają różne rozmiary, które można dopasować do wielości dłoni po to, by masowanie ciała nie sprawiło kłopotów. Dokładność masażu ułatwia również idealne wyprofilowanie baniek. Odpowiedni kształt pasujący do kształtu dłoni pozwala na pewne ich chwycenie i komfortowe masowanie po każdej części ciała.

W masażu bańkami chińskimi wykorzystywane jest podciśnienie. Ich działanie można porównać więc do baniek, które stawiane są na plecach przy infekcjach górnych dróg oddechowych oraz bólach kręgosłupa.

W bańce, poprzez usunięcie z niej powietrza, wytwarzane jest podciśnienie. To z kolei sprawia, że skóra wraz z tkankami jest zasysana. W rezultacie wpływa to na ich przekrwienie, a tym samym – poprawę kondycji skóry, której brakuje elastyczności i jędrności.

Efekty chińskiego masażu

Masaż za pomocą baniek chińskich nie trwa dłużej niż 15-30 minut. Czas trwania w dużej mierze uzależniony jest od stopnia zaawansowania cellulitu oraz obszarów, gdzie problem jest zlokalizowany. Nie należy jednak oczekiwać, że skórka pomarańczowa zniknie po jednorazowym seansie. Jest to mało prawdopodobne, nawet więcej  – niemożliwe. Tylko systematyczne powtarzanie zabiegów jest w stanie zbliżyć naszą skórę do ideału – pozbawić ją nierówności i grudek. Kosmetyczki zalecają, by zabieg masowania bańkami chińskimi wykonywać w seriach. Kolejne zabiegi powinny być przeprowadzane z trzydniowym interwałem. Zadowalające rezultaty można zwykle obserwować po poddaniu się kilkunastu zabiegom.

Masowanie wybranych części ciała, dotkniętych cellulitem, pozwala na poprawę ukrwienia, uwolnienia tkanek z substancji toksycznych oraz pozostałych zbędnych produktów przemiany materii. W ten sposób likwidowane są przyczyny, które odpowiadały za powstawanie skórki pomarańczowej.

Co więcej – masaż bankami chińskimi pozwala na lepszą penetrację preparatów na cellulit. W ten sposób aplikowanie specyfików po zabiegach wspomaga i podnosi skuteczność antycellulitowej kuracji.

Przeciwwskazania do masażu bańkami

Choć bańki chińskie niezwykle korzystnie wpływają na kondycję skóry i przeciwdziałają cellulitowi, nie wszyscy mogą z dobrodziejstw masażu skorzystać. Istnieje bowiem kilka przeciwwskazań. Zalicza się do nich między innymi: zaburzenia krzepliwości krwi, nowotwory, obrzęki o nieznanym pochodzeniu, żylaki, ciąża, stany zapalne skóry, uszkodzenia skóry, podwyższona temperatura ciała.

To pamiętaj!

Decydując się na masaż za pomocą baniek chińskich, trzeba mieć świadomość że pierwsze zabiegi mogą przynieść ból. Jednak w miarę, gdy skóra będzie przyzwyczajać się do odczuwany dyskomfort będzie coraz mniejszy.

Warto również wiedzieć, że w pierwszych chwilach po zakończeniu masażu skóra będzie zaczerwieniona, a nawet mogą pojawić się niewielkie siniaki. Jednakże wszelkie „uboczne skutki” masażu szybko znikają. Jeżeli jednak nasze oczy dostrzegą, że po masażu dochodzi do pękania naczyń krwionośnych, z masażu należy zrezygnować.

Warto również mieć na uwadze to, że nie wszystkie części ciała mogą zostać poddane działaniu baniek chińskich. Trzeba omijać okolice nerek, łydek i piersi.

4,2 k

Comments are closed.