Antycellulitowy masaż – jak to działa?

Wszelkie nierówności i grudki na skórze to nic innego jak cellulit. Przyczyn jego powstawania jest wiele, ale warto wiedzieć, że jednym z czynników jest zaburzenie krążenia krwi i limfy. Na szczęście z defektem tym można sobie poradzić. Dobrze wykonany masaż, powtarzany systematycznie jest w stanie zdziałać cuda. Na czym polega jego „moc”? Jak działa? Pora na wyjaśnienie tych „tajemnic”.

Zaburzenia krążenia a powstawanie cellulitu

Cellulit jest defektem, który spowodowany jest osłabieniem tkanki łącznej. Wynika ono przede wszystkim z wyższego poziomu estrogenów – hormonów płciowych, które zwiększają przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych. Powstające w efekcie obrzęki rzutują na funkcjonowanie układu krążenia oraz układu limfatycznego, doprowadzając do zaburzeń. A to z kolei powoduje, że tkanki nie są odżywione we właściwy sposób i utrudnione jest usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Wypełniając się substancjami tłuszczowymi, powiększają swoją objętość. To z kolei prowadzi do powstawania grudek i nierówności – cellulitu.

Co daje masaż?

Masaż uważany jest za naturalny, skuteczny, a zarazem jeden z przyjemniejszych sposobów redukcji cellulitu. By zauważyć efekty, trzeba poddać się kilku zabiegom, najlepiej w regularnych odstępach czasu.

Masowanie obszarów skóry objętych cellulitem działa na wielu poziomach.  Jego głównym zadaniem jest poprawa krążenia. Delikatne pocieranie oraz ugniatanie przyczynia się do poprawy przepływu krwi. Dzięki temu do wszystkich komórek dostają się substancje odżywcze, które wpływają korzystnie na kondycję tkanek, a tym samym kondycję skóry.

Masaż oddziałuje pozytywnie także na układ limfatyczny. Przyczynia się do odprowadzania nagromadzonych płynów. W ten sposób doprowadza się do rozbijania grudek tłuszczu oraz wydalenia wody z organizmu. Dzięki temu znikają wszystkie obrzęki.

Stosowane podczas masowania skóry olejki antycellulitowe przyczyniają się do także do poprawy wyglądu skóry z zewnętrz. Wygładzają ją oraz uelastyczniają, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia cellulitu. Olejki z lawendy czy mięty pieprzowej to doskonały sposób, by pobudzić procesy spalania tkanki tłuszczowej.

Samodzielny masaż antycellulitowy

Wcale nie musimy wydawać pieniędzy, by pozbyć się cellulitu za pomocą masażu. Gdy opanujemy podstawowe techniki, masaż antycellulitowy możemy wykonać samodzielnie, mając do dyspozycji olejki czy niedrogie akcesoria. Trzeba jednak liczyć się z tym, że masowanie w domowym zaciszu jest mniej skuteczny aniżeli masaż wykonywany przez specjalistów.

Masaż należy rozpocząć od dokładnego oczyszczenia skóry. Następnie należy nałożyć odrobinę kremu (najlepiej antycellulitowego), co znacznie ułatwi wykonywanie masażu poprzez zapewnienie poślizgu. Skórę można ugniatać, masować kolistymi ruchami (zgodnie ze wskazówkami zegara). Na koniec można wykonać delikatny masaż szczypankowy w różnych kierunkach. Cały zabieg powinien trwać około kilkunastu minut.

Jak już wyżej wspomniałam –  walkę z cellulitem można wspomóc specjalnymi akcesoriami do masażu. Na skórkę pomarańczową dobrze działa sizalowa rękawica. „Szorstki” masaż znacznie lepiej pobudza krążenie. Podobne efekty dają masażery z ruchomymi kulkami bądź szczotki do masażu z gumowymi wypustkami.

Antycellulitowy masaż w salonach

W salonach kosmetycznych bądź klubach fitness można skorzystać z masaży wykonywanych przez profesjonalnych masażystów. Tego rodzaju zabiegi nie wykorzystują specjalistycznego sprzętu. Masażyści do dyspozycji mają tylko ręce, ale ich dotyk znacznie lepiej działa.

Zaletą korzystania z profesjonalnych masaży jest to, że masażyści dotrą do każdego miejsca, które objęte jest skórką pomarańczową. Samodzielny masaż pośladków jest trudny do wykonania, a więc przyczynia się do zmniejszenia efektywności masażu w domowym zaciszu. Dla masażystów dostęp do pośladków nie stanowi problemu.

Masaże z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń

Nie da się ukryć, że najlepsze efekty przynoszą zabieg wykonywane w salonach kosmetycznych i gabinetach dermatologii estetycznej. Aparatura, w której zastosowano najbardziej nowoczesne technologie sprawia, że walka z cellulitem jest niezwykle efektywna.

Endermologia to odmiana masażu. W zabiegu wykorzystywane jest specjalne urządzenie z odpowiednią głowicą z ruchomymi rolkami. Podczas zabiegu dochodzi do zasysania fałdu skórnego objętego cellulitem. Rolki obracają się wokół własnej osi oraz względem siebie, dzięki czemu endermologia jest skuteczniejsza od tradycyjnego masażu.

W profesjonalnych gabinetach można także spotkać się z urządzeniami, których istotą jest masaż próżniowy połączony z terapią laserową czy podczerwienią. W ten sposób zyskuje się jeszcze lepsze rezultaty. Zawartość komórek tłuszczowych, na skutek podgrzewania ulega upłynnieniu, a masaż powoduje, że zbędne substancje wydalane są na zewnątrz organizmu. Dlatego też bardzo ważne jest, by po takich kuracjach pić sporą ilość wody.

Masaż może być skutecznym sposobem na pozbycie się cellulitu. Działa bowiem na wielu poziomach. Każda kobieta zmagająca się ze skórką pomarańczową bez trudu wybierze najbardziej skuteczną metodę na cellulit.

5,2 k

Comments are closed.