Zwalcz cellulit przed nadejściem lata

Przez zimę zapomniałaś o swojej skórce pomarańczowej? Warto się nią zainteresować. Nadchodzi bowiem wiosna, a po niej lato, czyli czas kiedy trzeba będzie założyć kuse spódniczki i sukienki, a na plaży pokazać się w skąpym kostiumie kąpielowym. Czy możliwe jest, by pozbyć się skórki pomarańczowej jeszcze przed nadejściem wakacji? Owszem, ale pod warunkiem że zaczniemy od dziś, a walka z cellulitem będzie odbywać się na kilku płaszczyznach. Od czego zacząć?

Stwórz plan działania

Pierwszym krokiem jest ułożenie odpowiedniego planu działania. Dzięki niemu dużo łatwiej będzie nie tylko zacząć redukcję skórki pomarańczowej, ale przede wszystkim będzie łatwo trzymać motywację. Mając dokładnie rozpisane co po kolei, nie wymigamy się od żadnego punktu i będzie plan skrupulatnie realizować.

Plan redukcji cellulitu nie jest skomplikowany. Składa się z zaledwie trzech etapów – kroków, które dzielą od cieszenia się gładką skórą i możliwością założenia swoich ulubionych szortów czy miniówki. Warunek jest tylko jeden – nie można oszukiwać. Tylko wypełnianie kolejnych punktów planu jest w stanie przynieść spodziewany rezultat. Nie należy też spodziewać się, że walka ze skórką pomarańczową będzie łatwa i przyjemna. Jeżeli jednak zmobilizujemy wszystkie siły i podejdziemy do tego „na luzie”, redukcja skórki pomarańczowej nie będzie zbyt męcząca.

Dieta i aktywność fizyczna

Ważnym elementem walki z cellulitem jest odpowiednia dieta. Nie chodzi tu jednak o drastyczne odchudzanie, ale taką zmianę jadłospisu, w której owoce i warzywa zastąpią słodycze, a woda mineralna i zielona herbata zajmą miejsce kawy i czarnej herbaty oraz kolorowych napojów gazowanych. Warto postawić także na produkty pełnoziarniste, które wpływają korzystnie na przemianę materii.

Aktywność fizyczna jest także koniecznością. Ruch przyczynia się bowiem nie tylko do przyspieszenia procesu spalania tkanki tłuszczowej, ale również do pobudzenia układu krążenia oraz układu limfatycznego. Każdy rodzaj aktywności jest wskazany. Najlepszym pomysłem jest jednak jazda na rowerze, bieżnia, jogging. Nie należy jednak doprowadzać do przetrenowania. Na cellulit spowodowany nadmiarem tkanki tłuszczowej najlepsze są bowiem ćwiczenia aerobowe.

Domowe zabiegi na cellulit

Kolejnym krokiem jest walka z cellulitem w domu za pomocą kosmetyków oraz masażu. Specyfiki antycellulitowe można znaleźć w każdej drogerii, ale z powodzeniem można wykonać domowe preparaty (peeling kawowy, peeling z kawy i dodatku cynamonu).

Kosmetyki na cellulit powinny zawierać w swoim składzie odpowiednio dobrane substancje, które będą jednocześnie wzmacniały naczynia krwionośne i limfatyczne, pobudzały krążenie, przyspieszały proces spalania tkanki tłuszczowej.

Kilka razy w tygodniu warto przygotować domowe peelingi z fusów kawy. Są one bowiem źródłem kofeiny – substancji niezbędnej do walki ze skórką pomarańczową. Taki peeling-maseczkę należy przygotować z fusów zaparzonej kawy, dodatkiem cynamonu oraz oliwki kosmetycznej (oliwy z oliwek). Tak przygotowany specyfik należy nałożyć na miejsca dotknięte cellulitem, a następnie – by wzmocnić efekt działania maseczki – zawinąć w folię spożywczą i założyć grube spodnie. Chodzi bowiem o to, by skóra została rozgrzana. Po kilku takich kuracjach skóra będzie wyraźnie wygładzona, a widoczność cellulitu będzie zmniejszać się stopniowo.

Codziennie przed nałożeniem kosmetyków antycellulitowych warto wykonać masaż. Dzięki temu pobudzona zostanie krążenie krwi, a skóra przygotuje się na wchłanianie dobroczynnych składników pochodzących z kremów.

Urządzenia do domowego użytku i zabiegi w salonach

Trzecim i ostatnim krokiem w walce z cellulitem jest stosowanie odpowiednich profesjonalnych zabiegów. Warto wybrać się do gabinetów kosmetycznych i gabinetów dermatologii estetycznej. Szeroka oferta sprawia, że każda kobieta znajdzie odpowiedni dla siebie zabieg. Polecanymi kuracjami są: endermologia, drenaż limfatyczny, lipoliza kawitacyjna, liposonikacja transdermalna. Wszystkie zabiegi są skuteczne, trzeba jednak liczyć się z koniecznością kilkakrotnego poddawania się zabiegom w regularnych odstępach czasu.

Jeżeli są kobiety, które wolą usuwanie cellulitu w domu, mogą wybrać specjalne urządzenie – laser, który jest w stanie zlikwidować skórkę pomarańczową. Jest to urządzenie nowoczesne, które wykorzystuje najbardziej innowacyjne techniki walki z cellulitem. W skład zestawu wchodzi również kofeinowe serum, które zwiększa efektywność kuracji. Okazuje się, że wystarczą kilkunastominutowe seanse każdego dnia, by likwidacja cellulitu była możliwa. Zaletą tego urządzenia jest niski koszt, w porównaniu z zabiegami w gabinecie kosmetycznym. Jednorazowy zakup urządzenia to wartość ok. 440 złotych. Warto wspomnieć, że może być on używany bez żadnych ograniczeń.

Walka z cellulitem może przynieść oczekiwane rezultaty, pod warunkiem systematycznej pracy. W redukcji skórki pomarańczowej liczy się bowiem systematyczność.

5,0 k

Comments are closed.