Kąpiele na gładkie ciało bez cellulitu

Jak zwalczyć cellulit? Takie pytanie zadaje sobie większość kobiet. A to dlatego, że uporczywa skórka pomarańczowa atakuje ciało około dziewięćdziesięciu procent pań na całym świecie. Niestety cellulit powstaje dość szybko, ale równie szybko nie chce nas opuścić. Dlatego zdesperowane kobiety szukają wszelkich możliwych sposobów, które pozwolą na redukcję cellulitu. Poza kremami oraz zabiegami, warto wziąć pod uwagę dobroczynne działanie kąpieli. Czy to faktycznie pomaga? O tym przekonamy się w dzisiejszym wpisie.

Czym jest fitobalneoterapia?

Fitobalneoterapia to nic innego jak zabiegi wykorzystujące dobroczynne działanie kąpieli z dodatkiem ziół. Jest to rodzaj kuracji, która na nowo cieszy się powodzeniem, przeżywając swoje odrodzenie na całym świecie. Naukowcy udowodnili bowiem, że ziołowe napary, dodawane do kąpieli mogą wpływać korzystnie na naszą skórę – poprawiać jej kondycję oraz wygładzać i uelastyczniać. Jeżeli więc istnieje taka możliwość, dlaczego by z niej nie skorzystać w walce ze skórką pomarańczową?

Działanie kąpieli ziołowych

Kąpiele ziołowe wpływają korzystnie na skórę, ponieważ na ciele znajduje się wiele gruczołów łojowych i potowych, przez które swobodnie mogą przenikać dobroczynne substancje pochodzące z roślin. W ten sposób aktywne składniki, które można znaleźć w ziołach bez trudu dostają się do krwioobiegu, poprawiając kondycję skóry.

Jak powinna wyglądać ziołowa kąpiel?

By przygotować jedną kąpiel mającą przyczynić się do wygładzenia skóry objętej skórką pomarańczową, należy zużyć około 100-200 gramów suszonych ziół. Odpowiednią mieszankę należy wsypać do garnka, a następnie zalać wodą. Taką miksturę należy gotować na małym ogniu przez około cztery minuty, pamiętając by garnek przykryć. Po upływie tego czasu należy garnek zdjąć z ognia i odstawić na około trzydzieści minut. Po tym czasie  tak przygotowany odwar należy wlać do wanny z wodą. Następnie należy zanurzyć się w wannie. Temperatura wody nie powinna przekraczać 25 stopni Celsjusza. Jest to ważne, bowiem kąpiele w zbyt gorącej wodzie mogą wpływać na przyspieszenie akcji serca, przyczyniają się w ten sposób od osłabienia organizmu.

Kąpiel powinna trwać co najmniej 10 minut. Nie można jednak w wannie się „zasiedzieć”. Warto pamiętać, by czas kąpieli nie przekraczał 20 minut.

Wspomaganie dobroczynnych właściwości fitobalneoterapii

Warto mieć świadomość, że kąpiel ziołowa, choć wpływa korzystnie na kondycję skóry nie jest w stanie zredukować cellulit. Z tego też powodu poza stosowaniem kąpieli, warto wspomóc się innymi sposobami.

Szczególnie polecany jest peeling przygotowany z fusów kawy. Zawarta w nich kofeina jest w stanie przyczynić się do przyspieszenia procesów spalania tkanki tłuszczowej. By kuracja była jeszcze bardziej skuteczna, warto przygotowany peeling (z dodatkiem oliwy z oliwek i cynamonu) nałożyć na miejsca objęte cellulitem, a następnie zawinąć ciało w folię spożywczą. Dla wzmocnienia efektu można założyć ciepłe spodnie. Po upływie dwudziestu minut preparat należy zmyć, delikatnie masując skórę.

3.0 k

Comments are closed.