By ćwiczenia na cellulit miały szansę zadziałać

Od kilku tygodni regularnie wykonujesz ćwiczenia z myślą o tym, że pozbędziesz się skórki pomarańczowej? Mimo usilnych starań nie dostrzegasz efektów? Pamiętaj, że same ćwiczenia nie wystarczą. Twoimi sprzymierzeńcami będą także inne sposoby walki ze skórką pomarańczową. Jeżeli będziesz działała na kilku płaszczyznach, wówczas rezultaty ukażą się znacznie szybciej.

Kilka ćwiczeń na cellulit

Co charakteryzuje skórę objętą cellulitem? Jest przede wszystkim mało elastyczna i jędrna. Dlatego też należy robić wszystko, by przywrócić jej elastyczność i sprężystość.

Na cellulit na udach dobre są wszelkie ćwiczenia, które polegają na odwodzeniu i wymachach nóg. By wykonać jedno ze skutecznych ćwiczeń należy położyć się prawym boku. Głowa powinna zostać oparta na ręce. Lewą nogę należy zgiąć i postawić na podłodze – przed prawą. Następnie prawą nogę należy podnieść w górę tak wysoko, jak jest to tylko możliwe, a potem powoli opuszczać w dół, starając się nie odkładać nogi na podłogę. Gdy wykonamy kilkanaście powtórzeń, należy zmienić bok  i ćwiczenie wykonać na lewą nogę. By ćwiczenie przyniosło efekt, warto wykonać kilka jego serii.

Do wzmocnienia mięśni brzucha najlepsze będą „brzuszki” zarówno tradycyjne, jak i bardziej zmodyfikowane.

Na cellulit na pośladkach dobre będą wszystkie przysiady, półprzysiady czy wymachy nóg.

Taki krótki program fitness warto także uzupełnić o ćwiczenia aerobowe, które przyczyniają się do lepszego i szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Na cellulit poleca się również pływanie, jazdę na rowerze, taniec.

Wspomaganie ćwiczeń – sposoby

Warto pamiętać, że tylko walka z cellulitem na kilku frontach może przynieść oczekiwane rezultaty. Przede wszystkim warto pomyśleć o zmianie dotychczasowych nawyków odżywiania. Kolejnym krokiem jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków na cellulit. W razie konieczności można udać się do gabinetu kosmetycznego na serię pomocnych zabiegów.

Jeżeli chcemy zadbać o prawidłową dietę, należy pamiętać by z codziennego jadłospisu wyeliminować przede wszystkim słodycze i kawę. Są to bowiem „używki”, które wpływają na wzmożone wydzielanie się kortyzolu hormonu, który odpowiada za odkładanie się tkanki tłuszczowej, szczególnie w okolicach brzucha. Ważne jest również zrezygnowanie ze zbyt dużej ilości soli, która powoduje zatrzymywanie wody i odpowiada za powstawanie obrzęków. Koniecznością jest również zrezygnowanie z papierosów i zbyt dużej ilości alkoholu, białego pieczywa, napojów gazowanych i słodzonych soków, tłustego mięsa, fast-foodów. W diecie powinno znaleźć się przede wszystkim dużo owoców, warzyw, wody mineralnej – najlepiej z dodatkiem soku ze świeżo wyciśniętej cytryny, chudego mięsa, ryb, jajek.

Nie należy zapominać o tym, że w walce z cellulitem, szczególnie u osób, które prowadzą siedzący tryb życia, może pomóc częsta zmiana pozycji. W ten sposób bowiem nie przyczynimy się do zastojów krążenia – warto więc zmieniać pozycję siedzącą na stojącą i odwrotnie.

Specjaliści do walki z cellulitem odradzają korzystanie z częstego opalania, sauny oraz poddawania się gorącym kąpielom.

Nie należy zapominać o skuteczności kosmetyków. Ich odpowiednie stosowanie – aplikacja połączona z masażem – przyczynia się do redukcji skórki pomarańczowej. Ważny jest jednak skład takich specyfików. Przede wszystkim muszą zawierać substancje, które przyczyniają się do poprawy krążenia, wzmocnienia naczyń włosowatych oraz przyspieszenia rozkładu trójglicerydów (grudek tłuszczu) na wolne kwasy tłuszczowe, które następnie mogą zostać spożytkowane jako energia.  W składzie kosmetyków powinny znaleźć się między innymi: kofeina, L-karnityna, wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, wyciąg z bluszczu i nostrzyka, rutyna, arnika górska, wyciąg z kasztanowca, rumianku czy szałwii.

Walkę z cellulitem można wspomóc, stosując także zabieg oferowane przez salony kosmetyczne. Oczywiście warto pamiętać, że taka pomoc wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi. Wśród najbardziej popularnych i polecanych zabiegów można wymienić między innymi: elektrostymulacje (za pomocą urządzeń typu Symphony, VIP), endermologię, masaż izometryczny (w napięciu mięśniowym), masaż limfatyczny (masaż manualny i za pomocą maszyn w gabinecie), mezoterapia igłowa (wstrzykiwanie ampułek zawierających środki przyczyniające się do usprawnienia krążenia i transportu tłuszczu z komórek). By zabiegi przyniosły rezultaty, należy wykonać nie jeden, ale serię zabiegów. Zwykle pomocne może okazać się około10 zabiegów. Wszystko zależy jednak od stopnia zaawansowania cellulitu.

4,6 k

Comments are closed.