Skuteczność mezoterapii w walce z cellulitem

Z tym, że cellulit jest zmorą większości kobiet, zgodzi się każdy. Skóra pomarańczowa atakuje gładkie dotąd ciało, nie zwracając uwagi na wiek czy tuszę. Z cellulitem borykają się zarówno młode dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety. Skórka pomarańczowa dotyka osoby o krągłych kształtach, jak i te szczupłe. Czy to, że większość, bo nawet 90% pań boryka się z cellulitem oznacza, że tak być musi? Oczywiście że nie! Wystarczy znaleźć dobrą metodę walkę z tą przypadłością. Sposobów jest wiele, ale sporo mówi się o mezoterapii. Czy faktycznie jest to metoda, która pozwala na zapomnienie o tym, czym jest cellulit?

Na czym polega mezoterapia?

Warto wiedzieć, że mezoterapia należy do grupy bezinwazyjnych (w przypadku mezoterapii bezigłowej) bądź mało inwazyjnych (w przypadku mezoterapii igłowej) zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne i gabinety dermatologii estetycznej.

Warto wiedzieć, że działanie mezoterapii jest podobne kremów na cellulit. Różnica jednak polega na tym, że ampułka ze składnikami odżywczymi zawiera substancje, które mają znacznie wyższe stężenie od tych zawartych w kosmetycznych specyfikach. Dlatego efekty mezoterapii są dużo lepsze.

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu odżywczej ampułki pod skórę. Iniekcje dokonywane są co 1,5 centymetra. Po dokonaniu iniekcji w miejsca dotknięte cellulitem wykonywany jest masaż. Dzięki temu dobroczynne składniki koktajlu odżywczego będą w stanie dotrzeć do każdej tkanki. W ten sposób walka z cellulitem będzie o wiele bardziej skuteczna.

Jeżeli któraś z pań zdecyduje się na zabieg mezoterapii, wówczas na kilka dni przed zabiegiem powinna zrezygnować z przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi (zalicza się do nich między innymi aspirynę). Warto wiedzieć, że po zabiegu, w związku z delikatnymi nakłuciami, można spodziewać się niewielkich śladów (punkcików) na skórze. Znikają one jednak w ciągu kilku dni. Warto też wiedzieć, by po zabiegu mezoterapii unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, szczególnie tych miejsc, które były poddane zabiegowi mezoterapii.

Ilość zabiegów w powodzenie kuracji

Każda kobieta, która chce poddać się mezoterapii powinna wiedzieć, że jednorazowy zabieg nie przyniesie efektów. By zlikwidować cellulit koniecznością jest poddanie się kilku zabiegom. Ilość serii uzależniona jest przede wszystkim od stopnia zaawansowania cellulitu. Zaleca się jednak, by poddać się mezoterapii co najmniej dwukrotnie. Trzeba jednak pamiętać, że im więcej zabiegów wykonanych w regularnych odstępach czasu, tym efekty będą znacznie lepsze. By rezultat kuracji utrzymać jak najdłużej, warto również raz na pół roku zdecydować się na zabieg podtrzymujący. W ten sposób gładką skórą, bez cellulitu będziemy mogły cieszyć się znacznie dłużej.

Przeciwwskazania do mezoterapii

Choć mezoterapia igłowa jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, nie jest przeznaczona dla wszystkich kobiet. Przede wszystkim warto podkreślić, że tego rodzaju kuracja nie jest wskazana kobietom chorym na cukrzycę oraz inne choroby przewlekłe, ze stanami zapalnymi skóry, aktywnymi nowotworami, alergami. Mezoterapia nie może być również wykonywana kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym piersią.

Mezoterapia czy kosmetyki?

W skład odżywczego koktajlu wstrzykiwanego pod skórę wchodzą dobroczynne substancje, które mają zwalczyć cellulit. W związku z tym, że są to przede wszystkim takie same substancje, jakie zawierają kosmetyki, pojawia się pytanie: czy warto decydować się na zabieg mezoterapii, skoro kosmetyki antycellulitowe są dużo tańsze? Pytanie jest słuszne i daje wiele do myślenia.

Trzeba jednak wiedzieć, że mimo podobnego składu ampułki (krzemionka, wyciąg z centella asiatica, kofeina, L-karnityna, wyciąg z liści miłorzębu japońskiego), to właśnie mezoterapia jest o wiele bardziej skuteczna. A to dlatego, że iniekcje pozwalają na wniknięcie dobroczynnych substancji w głąb skóry. Można więc powiedzieć, że walka z cellulitem odbywa się w sposób niemal bezpośredni. Natomiast kremy są mniej skuteczne. Przede wszystkim dlatego że są nakładane na powierzchnię skóry i nie wszystkie substancje będą w stanie dostać się głęboko.

Jeżeli więc chcemy skutecznie pozbyć się cellulitu, najlepiej zastosować i kosmetyki, i poddać się zabiegowi mezoterapii. A gdy dodatkowo jeszcze zmienimy swój sposób odżywiania się oraz zaczniemy się ruszać (jakakolwiek aktywność fizyczna jest wskazana), wówczas skuteczność terapii antycellulitowej zostanie wzmocniona jeszcze bardziej. Większe zatem będą nasze szanse na gładką skórę, pozbawioną grudek i nierówności.

4,6 k

Comments are closed.