Domowe sposoby na cellulit – czy je znasz?

Sposobów walki z cellulitem jest bardzo wiele. Nie wszystkie na szczęście wymagają sporych nakładów finansowych, dzięki czemu na skuteczną likwidację skórki pomarańczowej może pozwolić sobie niemalże każda kobieta. Nie wszystkie przynoszą zadowalające rezultaty, inne niemalże w ogóle nie poprawiają kondycji skóry. Niemniej, niezależnie od efektów, warto ich spróbować. Nic na tym nie tracimy. No może poza skórką pomarańczową, jeśli okaże się, że walka w domu jest skuteczna. Czy już znasz te domowe metody redukcji cellulitu?

Maseczka z aloesu na cellulit

Walkę z cellulitem wspomóc może sok z aloesu. Działa on nie tylko miejscowo, ale również jest w stanie wspomóc przemianę materii. Stosując aloes można więc oczyścić organizm z substancji toksycznych gromadzących się w komórkach tłuszczowych. W soku zawarte są bowiem polisacharaydy, które przywierają do zewnętrznych membran komórkowych, co przyczynia się do usprawnienia procesu dostarczania substancji odżywczych i tlenu do komórek.

Warto więc stosować maseczkę aloesową, która wspomoże walkę z cellulitem. Do jej przygotowania należy zużyć ok. 15 liści aloesu (kwiat można zakupić w każdej kwiaciarni). Sok należy zmieszać z niewielką ilością mąki ziemniaczanej tak, by powstała gęsta papka. Po nałożeniu maseczki na miejsca objęte cellulitem, ciało należy owinąć folią spożywczą. Po upływie godziny preparat należy zmyć zimną wodą.

Maseczka z bluszczu i olejku migdałowego

Na cellulit pomóc może maseczka przygotowana z liści bluszczu oraz olejku migdałowego. Do jej przygotowania będziemy potrzebować 10 liści bluszczu oraz ½ szklanki oleju migdałowego. Liście należy zalać wrzątkiem (pół litra wody) i pozostawić na 20 minut. Po upływie tego czasu należy oddzielić liście od naparu, a następnie dodać migdałowy olej. Całość należy wymieszać do momentu powstania gęstej papki. Maseczką należy nałożyć na miejsca objęte cellulitem. Po upływie 30 minut specyfik należy usunąć strumieniem letniej wody. Na koniec można pomasować skórę, a następnie wykonać natrysk z zimnej wody, by pobudzić krążenie i w ten sposób zwiększyć skuteczność kuracji antycellulitowej.

Antycellulitowy olejek do masażu

Nie od dziś wiadomo, że walkę z cellulitem wspomóc może masaż. Najlepiej jednak, gdy masowanie skóry nie odbywa się „na sucho”, lecz z wykorzystaniem specjalnych olejków, najlepiej o działaniu antycellulitowym. Wcale nie trzeba kupować gotowych specyfików. Z powodzeniem można go przygotować samodzielnie w domu. Do jego wykonania będziemy potrzebować: olejku grejpfrutowego (5 kropli), olejku z migdałów (1 szklanka), olejku lawendowego (5 kropli) oraz naparu z bluszczu (przyczynia się do usprawnienia krążenia).

W pierwszej kolejności należy przygotować napar z bluszczu. Będziemy potrzebować dwa liście, które należy zalać wrzątkiem (100 ml). Napar należy parzyć pod przykryciem. Po upływie 20 minut należy go odcedzić i pozostawić do ostygnięcia. Następnie dodajemy pozostałe składniki, otrzymując olejek do masażu. Kosmetyk należy zaaplikować na miejsca na ciele dotknięte cellulitem, a następnie przystąpić do masowania. Po upływie 10 minut ciało należy umyć zimną (ale nie lodowatą) wodą.

Walcząc z cellulitem, pamiętaj

Decydując się na redukcję cellulitu, wykorzystując do tego celu domowe sposoby, należy pamiętać, by pić spore ilości wody. Doskonale wypłukuje toksyny zgromadzone w tkankach. Wart wzbogacić ją plasterkiem cytryny. Dzięki temu dostarczymy witaminy C, która wspomaga proces odbudowy kolagenu, wspomagając walkę ze skórką pomarańczową. Działanie oczyszczające wykazuje również zielona herbata.

W walce z cellulitem, poza pielęgnacją skóry, niezwykle ważna jest aktywność fizyczna. Ruch jest jak najbardziej wskazany zarówno ze względu na przyspieszenie metabolizmu, szybszego spalania tkanki tłuszczowej czy ujędrnienia skóry. Wcale nie musimy spędzać wielu godzin na uprawianiu sportu, którego nie lubimy. Możliwości jest wiele. Można jeździć na rowerze, uprawiać jogging, jeździć na rolkach, uprawiać nordic walking.Wystarczy aktywność co drugi dzień przez 40-50 minut. Efekty na pewno się pojawią.

Warto również unikać gorących kąpieli. Lepiej korzystać z zalet prysznicu, dzięki któremu (a właściwie naprzemiennym natryskom) można skutecznie zredukować cellulit.

Ważne jest także ograniczenie spożywania soli. Trzeba mieć świadomość, że odpowiada ona za zatrzymywanie wody w organizmie, co zaś rzutuje na utrudnianie w pozbywaniu się przez organizm toksyn. Warto pamiętać, że nie chodzi wyłącznie o samą sól, ale również o produkty, które w nią obfitują, a w szczególności o fast-foody oraz chipsy.

4,6 k

Comments are closed.