By ćwiczenia na cellulit dały efekt

Masz cellulit? Dobrze wiesz, że bez aktywności fizycznej nie będziesz w stanie pozbyć się skórki pomarańczowej? Przekonałaś się o tym na własnej skórze, kiedy to wykonywałaś intensywne ćwiczenia? Jednak nie uzyskałaś efektu, na jakim ci zależało? Nie poddawaj się, bo jesteś już w połowie drogi do sukcesu. Wystarczy, że zmodyfikujesz swój trening oraz uzupełnisz go innymi sposobami walki z cellulitem. Pamiętaj, że tylko działanie na kilku płaszczyznach jednocześnie jest w stanie zagwarantować ci zadowalające rezultaty. A więc do dzieła!

Krótki program ćwiczeń

Oczywiście w walce z cellulitem niezwykle ważna jest aktywność fizyczna. Nic tak bowiem nie pobudza krążenia oraz nie wspomaga redukcji tkanki tłuszczowej jak ćwiczenia. Odpowiednio dobrany trening, który nie będzie kojarzył się z przymusem, lecz był ogromną przyjemnością, wykonywany co drugi dzień przez kilkadziesiąt minut, może przynieść niezwykłe efekty. Skóra nie tylko zostanie wygładzona i nie będzie przypominać już pomarańczy, ale przede wszystkim będzie elastyczna i jędrna.

Najlepiej sięgać po takie formy aktywności fizycznej, dzięki którym pozbędziemy się cellulitu z każdego miejsca na ciele, a jednocześnie uelastycznimy je. W ten sposób cała sylwetka będzie prezentowała się nienagannie. Dobre efekty przynosi oczywiście jazda na rowerze. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że jazda nie jest męcząca, a wszystkie mięśnie pracują. Dzięki temu ćwiczymy nie tylko nogi, ale również brzuch, plecy, pośladki i ramiona. Podobne efekty przynosi pływanie. W wodzie nie odczuwamy zmęczenia, mimo że tak naprawdę nasze mięśnie muszą się sporo napracować, by odnieść zwycięstwo w batalii z wodą. Jeśli ktoś nie umie pływać, a chciałby się popluskać, polecany jest aerobik w wodzie, który jest doskonałym sposobem nie tylko na cellulit, ale przede wszystkim na odchudzanie ogólnie.

Jeśli jazda na rowerze czy pływanie nie jest tym, co interesuje, wówczas panie mogą zdecydować się na uprawianie joggingu czy nawet marszobiegi. Tak naprawdę każda aktywność jest polecana. Chodzi o to, by pobudzić krążenie oraz pobudzić metabolizm. Wówczas sukces będzie gwarantowany.

Wspomaganie redukcji cellulitu

Gdyby cellulit można było pokonać tylko dzięki aktywności fizycznej, byłoby super. Niestety rzeczywistość jest bardziej brutalna, a walka ze skórką pomarańczową wymaga od nas większego zaangażowania, a czasami nawet i nakładów finansowych.

W pierwszej kolejności należy zajrzeć do swoich talerzy. Bardzo często niemożność likwidacji skórki pomarańczowej wiąże się z niewłaściwym sposobem odżywiania się, co zaś niekorzystnie odbija się na naszej skórze. Jeśli chcemy pozbyć się cellulitu, koniecznością jest zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe. Należy liczyć się z koniecznością ograniczenia palenia papierosów (najlepiej w ogóle zrezygnować z nich). To samo dotyczy przede wszystkim kawy oraz czarnej herbaty. Na liście produktów zakazanych są oczywiście słodycze, produkty z białej mąki, tłuste i smażone dania oraz wszelkiego rodzaju fast-foody. W zamian można zajadać się warzywami, owocami, produktami pełnoziarnistymi, rybami, chudym mięsem. Do picia polecana jest woda z sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny, która jako źródło witaminy C jest doskonałym pogromcą tłuszczu.

Nieoceniona jest także kuracja za pomocą kosmetyków. Na rynek trafia coraz więcej specyfików, których celem jest wspomaganie likwidacji skórki pomarańczowej. Kremy na cellulit, by faktycznie były pomocne, powinny zawierać w swoim składzie substancje przyspieszające proces spalania tkanki tłuszczowej, wspomagające krążenie oraz uszczelniające i wzmacniające naczynia krwionośne. W ofercie można znaleźć nie tylko balsamy i kremy, ale również peelingi czy sole do kąpieli. Są również całe zestawy kosmetyczne, wspomagające walkę z cellulitem, a których składniki wzajemnie się uzupełniają.

Dobrym pomysłem jest również zastosowanie domowego lasera pomocnego w redukcji skórki pomarańczowej. Rio Anti-Cellulite Laser jest innowacyjnym urządzeniem, dzięki któremu można pozbyć się cellulitu, skutecznie. Wystarczy 10-minutowy seans dziennie, by w krótkim czasie uporać się z tym defektem skórnym. Do urządzenia dołączone jest antycellultiowe serum oraz krem antycellulitowy na noc. Taka wzmocniona kuracja sprawi, że po kilku-kilkunastu tygodniach (w zależności od stopnia zaawansowania cellulitu) skórka pomarańczowa zniknie bądź ulegnie wyraźnej redukcji.

Można oczywiście zdecydować się na dużo bardziej kosztowne zabiegi oferowane przez salony kosmetyczne. Mezoterapia bezigłowa, drenaż limfatyczny, terapia za pomocą ultradźwięków – to zabiegi, dzięki którym można zmniejszyć widoczność cellulitu. Niemniej jednak, jeśli chcemy pozbyć się skórki pomarańczowej jednorazowy seans nie wystarczy. Koniecznością jest kilkakrotne powtarzanie zabiegów, a następnie kuracje podtrzymujące efekty. To zaś może okazać się ogromnym obciążeniem dla naszego budżetu.

Trzeba pamiętać, że w walce ze skórką pomarańczową liczy się przede wszystkim działanie wielokierunkowe. Nie można skupiać się wyłącznie na jednej metodzie walki, bowiem w ten sposób usuwanie cellulitu może okazać się nie tylko pracochłonne, ale również mało efektywne.

5,2 k

Comments are closed.