Cellulit na brzuchu – także problem

Cellulit to defekt skórny, na który codziennie narzeka przynajmniej jedna kobieta. Panie niestety tak są już skonstruowane, że są bardziej podatne na jego powstawanie aniżeli mężczyźni. I wcale nie dlatego, że cellulit jest brzydki – jak to mówi jeden z dowcipów. Po prostu kobiety mają dużo więcej tkanki tłuszczowej oraz w damskich organizmie dokonuje się wiele zmian hormonalnych. Większość kobiet narzeka na cellulit na udach, jednakże – jak się okazuje w praktyce – cellulit na brzuchu także występuje. Jest to szczególnie uciążliwe, jeśli chcemy odsłonić swoje wdzięki bądź po prostu jesteśmy zmuszone do pokazania ciałka na plaży. Wszystkie panie, które mają kompleksy z cellulitem w tym miejscu powinny jednak pamiętać, że i taki defekt można pokonać.

Skąd cellulit na brzuchu?

Zanim zdradzę kilka skutecznych i sprawdzonych sposobów walki z cellulitem na brzuchu, warto zastanowić się, skąd defekt ten bierze się. Dzięki temu redukcja skórki pomarańczowej może okazać się dużo efektywniejsza.

Przede wszystkim warto pamiętać, że cellulit to najczęściej efekt powiększania się komórek tłuszczowych. Dzieje się tak na skutek zwiększenia przepuszczalności naczyń krwionośnych i gromadzenia się w komórkach zbędnych produktów przemiany materii. Zaś zaburzenie krążenia sprawia, że komórki tłuszczowe nie są dostatecznie odżywione oraz ukrwione.

Najczęstszym powodem zwiększenia przepuszczalności naczyń są oczywiście estrogeny. Nie można jednak zapominać, że cellulit to także efekt naszej „pracy”. Nie tylko panowie, ale również i kobiety chętnie sięgają po tuczące przekąski oraz potrawy. Najbardziej niewskazane są słodycze, które sprzyjają tyciu. Okazuje się, że również duże ilości wypijanej kawy mogą odpowiadać za pojawienie się grudek i nierówności. Choć kawa zawiera kofeinę, jednakże jej picie przynosi odwrotny efekt. Dzieje się tak, ponieważ kofeina pobudza wydzielanie kortyzolu, który odpowiada z kolei za odkładanie się tkanki tłuszczowej na brzuchu (tzw. otyłość brzuszna). Co więcej – picie kawy wzmaga apetyt, co zaś powoduje dostarczanie organizmowi dodatkowej porcji kalorii i w efekcie dodatkowe kilogramy.

Jak pokonać cellulit na brzuchu?

Cellulit na brzuchu jest dość sporym wyzwaniem. By zredukować skórkę pomarańczową, przede wszystkim należy mieć świadomość, że nie jest to prosta sprawa. Niekiedy bowiem musi upłynąć mnóstwo czasu, by skóra znów była gładka i pozbawiona grudek.

W pierwszej kolejności należy spróbować określić przyczynę cellulitu. Bardzo możliwe, ze przyczyna tkwi tylko i wyłącznie w naszym postępowaniu. Bardzo często, mimo stosowania najlepszych  kremów antycellulitowych, skórka pomarańczowa nie znika. Problem jednak nie leży w nieodpowiednim składzie specyfiku, lecz raczej w naszym postępowaniu.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że o ile w przypadku cellulitu na udach wystarczy jakakolwiek aktywność fizyczna (niekiedy bowiem wystarczy tylko pobudzić krążenie), o tyle w przypadku cellulitu na brzuchu koniecznością są w większości przypadków ćwiczenia aerobowe. Jest to ważne, ponieważ w pierwszej kolejności należy pozbyć się tłuszczyku z brzuchu, a dopiero potem można przystąpić do kształtowania mięśni. Jeżeli więc będziemy robić same brzuszki, skórka pomarańczowa na pewno nie zniknie. By zredukować cellulit na brzuchu najlepiej pływać, uprawiać jogging, a nawet aerobik. Najważniejsze jest bowiem, by najpierw pozbyć się warstwy tłuszczyku, a tym samym grudek i nierówności. Podobnie jak w przypadku skórki pomarańczowej na udach, i w przypadku brzucha liczy się systematyczność wykonywania ćwiczeń. Nie chodzi o to jednak, by paść z wycieńczenia. Wystarczy 40-50 minut, by za jakiś czas ujrzeć pierwsze rezultaty. Najlepsze efekty uzyskuje się, ćwicząc 2-3 razy w tygodniu.

Walcząc z cellulitem na brzuchu nie należy zapominać o tym, by pielęgnować skórę. Bardzo ważne jest aplikowanie specjalnych, antycellulitowych kremów, które potęgują działanie innych metod. W składzie kosmetyków można znaleźć wiele dobroczynnych substancji, które przyczyniają się nie tylko do wzmocnienia szczelności naczyń krwionośnych, ale również do pobudzenia krążenia oraz szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Specyfików na rynku kosmetycznym nie brakuje, jednak nie wszystkie są tak samo skuteczne. Warto wybierać więc te, które faktycznie działają, i które mają odpowiedni skład.

Można także sięgnąć po laser na cellulit. Co prawda osobiście nie miałam doświadczenia i przyjemności skorzystania z tego urządzenia, aczkolwiek internetowe opinie dotyczące tego sprzętu są niezwykle zachęcające.

Podsumowanie

Z własnego doświadczenia wiem, że walka z cellulitem – także na brzuchu – jest dość uciążliwa. Niemniej jednak jest możliwa do przeprowadzenia i do z zadowalającym efektem końcowym. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i codziennie wypełniać plan walki z cellulitem. Tylko wtedy efekty się pojawią i brzuch nie będzie już powodem do wstydu.

4,9 k

Comments are closed.