Dieta i kosmetyki – zestaw na cellulit

Cellulit jest koszmarem niejednej kobiety. Pojawia się u pań (szacuje się, że na całym świecie jest to około 90% kobiet), nie zwracając uwagi na wiek. Okazuje się, że z c ellulitem borykają się zarówno młode dziewczyny w wieku dojrzewania, jak i kobiety dojrzałe wkraczające w okres menopauzy. Cellulit nie oszczędza również kobiet ciężarnych oraz pań, zażywających tabletki antykoncepcyjne. Ale uwaga – skórka pomarańczowa to także efekt naszego postępowania – prowadzonego trybu życia oraz pielęgnacji ciała. Są to czynniki, które mogą potęgować działanie estrogenów – czyli czynników „cellulitotwórczych” niezależnych od nas.

Pewnie większość z was myśli, że na cellulit jest skazana. Też tak myślałam – do czasu, gdy postanowiłam go zwalczyć. Postanowiłam spróbować się z nim zmierzyć, choć wiedziałam, że walka nie będzie łatwa. Co stosowałam? Dietę i kosmetyki? Czy pomogło? Okaże się niebawem…

Kilka słów na temat powstawania cellulitu

By przekonać się, czy dieta i kosmetyki będą w stanie zredukować widoczność skórki pomarańczowej, warto wiedzieć, skąd cellulit się bierze.

Wspomniałam wyżej, że jednym z czynników są estrogeny, a właściwie zawirowania hormonalne. Estrogeny, w połączeniu i z innymi hormonami przyczyniają się do zwiększenia przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz odpowiadają za powstawanie obrzęków. Te ostatnie zaś powodują, że dochodzi do ucisku komórek tłuszczowych, które nie są dobrze odżywione, dotlenione i ukrwione. W ten sposób powstają grudki i nierówności, co jest efektem powiększania się objętości komórek tłuszczowych.

Na powstawanie cellulitu ma wpływ również niewłaściwa dieta. Jeżeli nasz organizm dostaje od nas mało zdrowe jedzenie, pozbawione witamin i minerałów, a dodatkowo takie, które sprzyja gromadzeniu się tłuszczu w tkankach, wówczas odbija się to niekorzystnie na kondycji skóry. Dodatkowo, gdy stosujemy zbyt dużo soli, mamy tendencję do tworzenia obrzęków, bowiem sól odpowiada za zatrzymywanie wody w organizmie.

Jak działa dieta na cellulit?

Okazuje się, że dieta może być pomocna w walce z cellulitem. Trzeba jednak do zmiany nawyków żywieniowych podejść poważnie, z pełnym przekonaniem że skórkę pomarańczową chcemy zwalczyć. Jeżeli bowiem będzie nam wszystko jedno, a jednocześnie nie będziemy posiadać dość silnej motywacji, wówczas efekty raczej się nie pojawią.

Zmiana nawyków żywieniowych powinna polegać przede wszystkim na wyeliminowaniu z codziennego jadłospisu tych produktów spożywczych, które powodują tycie oraz zatrzymują wodę w organizmie. Okazuje się, że kluczem do sukcesu jest wyeliminowanie słodyczy oraz wszelkich fast-foodów. Przyczyniają się one bowiem do odkładania tkanki tłuszczowej, a tym samym do powstawania cellulitu lipidowego. Kolejnym krokiem jest wyeliminowanie produktów, które zawierają spore ilości soli odpowiedzialnej za zatrzymywanie wody w organizmie i pojawienie się obrzęków.

By dieta na cellulit przyniosła oczekiwane efekty, warto również ograniczyć ilość wypijanych filiżanek kawy. Co prawda zawiera ona kofeinę, aczkolwiek nie przyczynia się do pobudzenia procesu spalania tkanki tłuszczowej. Potęguje jedynie wyzwalanie kortyzolu – hormonu, który odpowiada między innymi za odkładanie się tkanki tłuszczowej na brzuchu, prowadząc do tzw. otyłości brzusznej.

Jeżeli chcemy pokonać cellulit skutecznie, warto zadbać o to, by w diecie znalazły się przede wszystkim produkty pełnoziarniste. Zawierają one błonnik, który reguluje pracę jelit. Ważne są również owoce i warzywa.

Nie należy zapominać także o oczyszczeniu organizmu poprzez wypijanie sporej ilości wody, herbatek ziołowych. W ten sposób pozbędziemy się toksyn zgromadzonych w tkankach, a odpowiadających za istnienie obrzęków.

Jakie kosmetyki na cellulit?

Kolejnym krokiem w walce z cellulitem – w moim przypadku – było zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Muszą to być kremy na cellulit, bowiem tylko one zawierają w swoim składzie substancje, które są na tyle aktywne, by mogły zlikwidować skórkę pomarańczową. Warto jednak pamiętać, że kremy na cellulit działają z różnym skutkiem. Niektóre nie przynoszą żadnych rezultatów, nawet mimo kilkumiesięcznej i sumiennej kuracji.

W wyborze kremów na cellulit warto kierować się przede wszystkim wielokierunkowością działania zawartych w specyfiku substancji. Chodzi o to, by w preparacie nie znajdowała się tylko jednak grupa substancji. Ważne jest by jednym kremem na cellulit zarówno przyspieszać proces spalania tkanki tłuszczowej, wzmacniać i uszczelniać naczynia krwionośne, pobudzać krążenie. Tylko w ten sposób uda się odnieść sukces.

W ciągu kilkumiesięcznej walki z cellulitem, wypróbowałam na sobie kilka kosmetyków. Większość z nich nie przyniosła żądnych większych efektów, poza tym że skóra była jedynie dobrze nawilżona. Dopiero gdy natrafiłam na Oligo.DX dałam się przekonać, że istnieją kosmetyki na cellulit, które naprawdę działają. Jego minusem jest dość wysoka cena, ale za to skuteczność jest nie do podważenia. Specyfik opiera swoje działanie o nowoczesną technologię nanosomową, która sprawia, że dobroczynne substancje są w stanie wniknąć w jeszcze głębsze warstwy skóry. To zaś rzutuje na skuteczność.

Dodam jeszcze, że w aplikowaniu kosmetyków bardzo ważną rolę spełniają masaże. Masowanie skóry pobudza krążenie, dzięki czemu preparaty jeszcze lepiej się wchłaniają.

Podsumowanie

Dieta i kosmetyki działają na cellulit, przyczyniając się do jego redukcji. Trzeba jednak wiedzieć, że w walce liczą się nie tylko metody, ale również systematyczność. Warto się jej nauczyć, a to zaowocuje skórą bez cellulitu.

One Response to “Dieta i kosmetyki – zestaw na cellulit”

  1. […] Zła dieta w powstawaniu cellulitu […]