Jak pokonać cellulit na udach?

Cellulit jest uporczywym defektem, z którym boryka się niejedna kobieta. Choć skórka pomarańczowa lokalizuje się w różnych miejscach, najczęściej jednak dotyka uda. I jak się okazuje – jest to dla kobiet sporym problemem. Nogi, które nie wyglądają ładnie, mogą być powodem kompleksów. Dlatego wszystkie panie, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie, poszukują odpowiedzi na pytanie jak pokonać cellulit na udach. Niektóre, po kilkumiesięcznej walce bez jakichkolwiek efektów tracą nadzieję, że kiedykolwiek uda się im zwalczyć ten defekt. Najczęściej winą za taki stan obarczają mało skuteczne metody. Ale czy faktycznie? Warto poznać takie sposoby na cellulit, które pozwolą na zlikwidowanie mankamentów na udach.

Zwalcz przyczynę cellulitu

Największym błędem, jaki popełniają kobiety, walcząc ze skórką pomarańczową jest likwidowanie objawów. Wówczas nie ma się czemu dziwić, że cellulit nie chce tak naprawdę zniknąć, a jeśli już się to uda – szybko pojawia się znów. Żeby skutecznie rozprawić się ze skórką pomarańczową, koniecznością jest poznanie przyczyn powstawania cellulitu, a następnie dążyć do tego, by je wyeliminować.

Pewnie zaraz ktoś powie, że z zawirowaniami hormonalnymi nie można walczyć, podobnie jak z genetyką. Owszem, ale trzeba też pamiętać, że nie istnieją wyłącznie dwa czynniki prowokujące powstawanie cellulitu, lecz więcej. A na dodatek, za część tych czynników odpowiadamy same. Warto pamiętać, że to, co jemy oraz to, czy prowadzimy aktywny tryb życia decyduje o kondycji naszej skóry. Jeśli nie odżywiamy się zdrowo, przebierając na wadze, a jednocześnie prowadzimy siedzący tryb życia (kilkugodzinna praca za biurkiem czy w samochodzie, relaks po pracy przed telewizorem na kanapie), cellulit szybko się pojawi. I to w pierwszej kolejności na udach właśnie.

NIE dla słodyczy i fast-foodów

Jeżeli chcemy zlikwidować skórkę pomarańczową na udach, w pierwszej  kolejności należy zadbać o to, by nasz codzienny jadłospis był zdrowy. Na „pierwszy ogień” idą więc wszystkie słodycze, które prowadzą do tycia, co ma wpływ na powstawanie skórki pomarańczowej. Chcąc zlikwidować cellulit, trzeba również ograniczyć ilość wypijanej kawy, która wzmaga apetyt. W diecie nie powinny znaleźć się również żadne produkty z białej mąki, która również tuczy. Trzeba ograniczyć ilość spożywanej soli (biorąc pod uwagę, że znajduje się ona niemal we wszystkich produktach), ponieważ przyczynia się ona do zatrzymywania wody w organizmie, a co za tym idzie – jest czynnikiem ułatwiającym powstawanie obrzęków.

W diecie natomiast powinna znaleźć się spora dawka produktów pełnoziarnistych, owoców oraz warzyw. Wskazane jest także wypijanie spore ilości wody, która ma działanie oczyszczające – pozwala bowiem na wypłukanie z organizmu toksyn.

TAK dla aktywności fizycznej

Chcąc zlikwidować cellulit na udach, trzeba pamiętać, że sama dieta na niewiele się zda. Ważne jest również to, by zacząć się ruszać. Aktywność fizyczna jest mile widziana, ponieważ ruch przyczynia się do pobudzenia krążenia. W ten sposób wszystkie substancje odżywcze mogą zostać dostarczone bez problemu do każdej komórki, a jednocześnie mogą zostać z nich zabrane zbędne produkty przemiany materii. Jednak na tym zalety aktywności fizycznej się nie kończą. Warto pamiętać, że ruch przyczynia się do szybszego spalania tkanki tłuszczowej i pobudzenia metabolizmu. Ma to więc niemałe znaczenie w walce ze skórką pomarańczową.

Z własnego doświadczenia wiem, że by pozbyć się cellulitu na udach, trzeba ćwiczyć systematycznie. Intensywne, wręcz katorżnicze treningi ponad siły wykonywane raz w tygodniu i trwające kilka godzin nie dadzą żadnych efektów, poza zniechęceniem. Dlatego też najlepsze efekty przynoszą treningi wykonywane co drugi dzień. Dobrze jeśli trwają nie krócej niż czterdzieści minut, a nie dłużej niż 60 minut. Są to wartości czasowe najbardziej optymalne, skutkujące zadowalającymi rezultatami.

By pozbyć się cellulitu na udach, można właściwie ćwiczyć na wiele sposobów. Ja szczególnie polecam jazdę na rowerze, która jednocześnie może stanowić doskonałą formę relaksu. Jesienią, wiosną i latem polecam wycieczki rowerowe, zimą zaś i w deszczowe dni – rower stacjonarny, z którego możemy korzystać, oglądając telewizję.

Ale tak naprawdę, by zwalczyć cellulit, można również biegać, pływać, uprawiać aerobik, tańczyć. Możliwości jest wiele. A ponieważ chodzi wyłącznie o systematyczny ruch, trzeba wybrać taka formę ćwiczeń, która będzie sprawiała nam największą przyjemność.

TAK dla kosmetyków antycellulitowych

Walka z cellulitem powinna obejmować również stosowanie odpowiednich kosmetyków. W drogeriach znajdziemy wiele tego rodzaju specyfików, które różnią się między sobą nie tylko ceną, ale również i skutecznością. Jeżeli nie mamy swojego ulubionego kremu, którego działanie przynosiło mniej lub bardziej widoczne skutki, wybór może być utrudniony. Ja od siebie polecam Oligo.DX, który jest naprawdę skuteczny. Jeżeli zaś ten żel nie przypadnie do gustu, dobrą opcją jest również Revitol Cellulite – krem rekomendowany przez moją dobrą znajomą.

Podsumowanie

Jeżeli nie wiemy, jak pokonać cellulit na udach, trzeba poznać jego przyczynę, a następnie przystąpić do jej zwalczania. Ważne jest także, by działać na kilku frontach jednocześnie, a nie ograniczać się wyłącznie do jednej metody. Dzięki działaniu wielopłaszczyznowemu, efekty kuracji antycellulitowej pojawią się szybciej i będą zaskakujące.

Comments are closed.