Nieinwazyjne sposoby na cellulit

W jaki sposób można pozbyć się cellulitu, nie sięgając po dość inwazyjne sposoby jego redukcji, w postaci chociażby liposukcji tłuszczu? Takie pytanie zadaje sobie z pewnością niejedna kobieta, która od dłuższego czasu ma w planach podjęcie walki ze skórką pomarańczową. Na szczęście z redukcją cellulitu jest zupełnie inaczej niż z powiększaniem piersi. Okazuje się, że nieinwazyjne sposoby na cellulit istnieją i są bardzo skuteczne, jednak pod warunkiem umiejętnego z nich korzystania.

Usuwanie cellulitu a jego przyczyny

Nieinwazyjne sposoby na cellulit są w stanie zdziałać cuda. Oczywiście jest jeden warunek – trzeba poznać przyczyny skórki pomarańczowej, ponieważ samo likwidowanie objawów na niewiele się zda. Tylko wyeliminowanie czynników sprzyjających powstawaniu cellulitu będzie w stanie uchronić kobiety przed pojawieniem się kolejnych grudek i nierówności.

W pierwszej kolejności należy pamiętać, że cellulit powstaje najczęściej na skutek zawirowań hormonalnych, które są przede wszystkim spowodowane estrogenami. To one powodują zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych, co powoduje powstawanie obrzęków. Komórki tłuszczowe są uciskane, a utrudnione krążenie i związane z tym ich gorsze dotlenienie i odżywienie powoduje powstawanie grudek i nierówności – czyli cellulitu. Niestety nad estrogenami nie jesteśmy w stanie zapanować i zwykle musimy czekać momentu, gdy gospodarka hormonalna powróci do normy.

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na powstawanie cellulitu jest brak aktywności fizycznej. Siedzący tryb życia przyczynia się do zaburzenia krążenia, co w efekcie potęguje tylko działanie estrogenów. Podobnie zresztą jak i niewłaściwy sposób odżywiania się.

Jak nieinwazyjnie usunąć cellulit?

Jeśli chcemy w sposób całkowicie nieinwazyjny pozbyć się skórki pomarańczowej, w pierwszej kolejności należy zacząć więcej się ruszać (dobrze nam zrobi jazda na rowerze, jogging, energiczne spacery, pływanie) oraz zadbać o zmianę nawyków żywieniowych na lepsze (dieta powinna obfitować w produkty pełnoziarniste).

Dopiero potem można przystąpić do właściwego zadania.

Kosmetyki na cellulit

Całkowicie nieinwazyjnym sposobem pozwalającym na uporanie się ze skórką pomarańczową są odpowiednie kosmetyki. Warto jednak pamiętać, by takie specyfiki zawierały w swoim składzie wiele dobroczynnych substancji. Ważne jest, by kremy działały na kilku płaszczyznach jednocześnie, a to oznacza, że skład nie może być jednokierunkowy. Istotą działania kremów na cellulit są substancje przyczyniające się do wzmocnienia i uszczelnienia naczyń krwionośnych, pobudzenia krążenia oraz przyspieszenia procesu spalania tłuszczu. W tej roli doskonale odnajduje się krem Oligo.DX, którego działanie opiera się o innowacyjną technologię nanosomową. Dzięki temu jego skuteczność jest jeszcze bardziej zwiększona, o czym przekonałam się na własnej skórze.

Domowy laser na cellulit

Kolejnym nieinwazyjnym sposobem usunięcia cellulitu, który charakteryzuje się ogromną skutecznością jest domowy laser na cellulit – Rio Anti Cellulite. Jest to wysoce zaawansowane urządzenie, którego działanie wykorzystuje nowoczesne technologie. Dzięki temu walka z cellulitem przynosi zaskakujące rezultaty.

Urządzenie działa wraz ze specjalnym kofeinowym serum, potęgując działanie specyfiku. A jak wiadomo, kofeina przyczynia się do przyspieszenia procesu lipolizy, dzięki czemu rozbijanie grudek tłuszczu na wolne kwasy tłuszczowe jest jeszcze wydajniejsze i szybsze.

Laser na cellulit jest dużo tańszą alternatywą kosztownych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach. Dzięki temu skórkę pomarańczową można zlikwidować nie tylko taniej, ale przede wszystkim bez konieczności wychodzenia z domu.

Efekty działania urządzenia można ujrzeć już po kilku tygodniach systematycznej kuracji. Trzeba jednak pamiętać, że laser ma szansę „udowodnić” swoje możliwości wyłącznie w obecności specjalnych preparatów kosmetycznych. Te na szczęście dołączane są do zestawu.

Masowanie skóry

W walce z cellulitem niemałe znaczenie odgrywa masaż. Regularne masowanie skóry przyczynia się do pobudzenia krążenia oraz do zwiększenia elastyczności skóry. Warto bowiem mieć świadomość, że z cellulitem borykają się i osoby szczupłe, których problemem jest mało elastyczna skóra.

By masaż przyniósł oczekiwane rezultaty, koniecznością jest systematyczne go wykonywanie, nawet codziennie. Ważne jest, by cała czynność trwała od 10 do 15 minut. W tym czasie należy delikatnie, ale dość intensywnie masować skórę, zataczając kółka. Można także wykonywać na przemian masaż szczypankowy (uwaga na możliwość powstawania siniaków w przypadku zbyt mocnego złapania skóry).

Masaż można przeprowadzać „gołymi rękami”. Można również zaopatrzyć się w specjalne urządzenia z gumowymi wypustkami bądź zakupić rękawicę sizalową.

Mezoterapia bezigłowa

Całkowicie nieinwazyjnym sposobem walki z cellulitem jest mezoterapia bezigłowa. Jest to zabieg wykonywany w wielu gabinetach kosmetycznych. Jego istotą jest dostarczenie w głębokie warstwy skóry i do komórek dobroczynnych substancji, które przyczyniają się do zlikwidowania skórki pomarańczowej. Koktajl odżywczy z ampułki wtłaczany jest za pomocą ultradźwięków. Dzięki temu zabieg nie wiąże się z żadnym dyskomfortem.

Warto mieć świadomość, że by mezoterapia odniosła sukces, koniecznością jest powtarzanie zabiegów, najlepiej co 2-3 dni.

2 komentarze to “Nieinwazyjne sposoby na cellulit”

  1. […] że z cellulitem można si raz na zawsze uporać nawet bez stosowania liposukcji. Wystarczą tylko nieinwazyjne sposoby na cellulit. Okazuje się, ze stosowane systematycznie potrafią „zdziałać” przysłowiowe […]

  2. […] Sposobów walki z cellulitem poprzez wykorzystanie olejków eterycznych jest kilka. Najpopularniejsze to wspominane wyżej: masaże oraz kąpiele. […]