Rajstopy wspomagające redukcje cellulitu

Zmagania z cellulitem nie należą do najłatwiejszych. Nie da się ukryć, że skórka pomarańczowa wcale tak szybko nie znika, jak powstaje. A ponieważ kobiet borykających się z tym defektem ciągle przybywa, powstają coraz to nowsze sposoby jego redukcji. W oparciu o najnowsze technologie zostały stworzone specjalne rajstopy wspomagające walkę z cellulitem. Jak działają? I czy mogą być skuteczne?

Powstawanie cellulitu

Cellulit nie bierze się znikąd. Na jego powstawanie wpływ ma wiele czynników, począwszy od zawirowań hormonalnych, a na niewłaściwym odżywianiu się i braku aktywności fizycznej skończywszy. Skórka pomarańczowa powstaje, ponieważ dochodzi zwiększenia przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych. W efekcie powstają obrzęki uciskające komórki, w tym komórki tłuszczowej. Ponieważ przepływ krwi i limfy jest znacznie utrudniony, zbędne produkty przemiany materii nie mogą zostać usunięte, a same komórki nie są dostatecznie dotlenione i odżywione. Dochodzi wówczas do wypełniania się ich wnętrza substancjami tłuszczowymi, przez co powiększają swoją objętość. W efekcie na powierzchni skóry pojawiają się nierówności oraz grudki.

Cellulit pogłębia się i staje się coraz bardziej widoczny, gdy nie odżywiamy się we właściwy sposób, a jednocześnie prowadzimy siedzący tryb życia.

Zwalczanie cellulitu za pomocą rajstop?

Sposobów na to, by zredukować cellulit jest wiele. Kremy, masaże, zabiegi – to najbardziej popularne metody, do których dołączyły specjalne rajstopy antycellulitowe.

Nowoczesne technologie pozwoliły na to, by w rajstopach można było zastosować specjalne włókno z dodatkiem mineralnym. Ich działanie polega na tym, że w momencie kontaktu ze skórą dochodzi do modyfikacji ciepła wyzwalanego przez skórę na promieniowanie podczerwone.

Warto wiedzieć, że podczerwień wpływają korzystnie na tkanki. A to dlatego, że odpowiada za usprawnienie przepływu limfy. W ten sposób zbędne produkty przemiany materii są lepiej usuwane z komórek tłuszczowych. Dzięki temu wspomagają redukcję cellulitu, a jednocześnie działają wyszczuplająco.

By można było przekonać się o dobroczynnych właściwościach antycellulitowych rajstop, należy nosić je codziennie przez 6-8 godzin. Taka kuracja powinna trwać co najmniej kilka miesięcy. Ważną informacją jest to, iż rajstopy nie tracą nic ze swoich właściwości mimo systematycznego prania. Jest to możliwe, ponieważ rajstopy zostały stworzone w oparciu o innowacyjną formułę, dzięki której możliwe było połączenie włókna mineralnego ze strukturą przędzy.

Jak wspomóc działanie rajstop antycellulitowych?

Wspomniałam, że rajstopy są jedynie metodą wspomagającą walkę z cellulitem. Oznacza to więc, że nawet kilkunastogodzinne noszenie rajstop nie jest w stanie samodzielnie pozbyć się defektu. Dlatego też koniecznością jest stosowanie i innych metod likwidacji skórki pomarańczowej.

Przede wszystkim warto postawić na te metody, które walczą nie tylko z objawami, ale przede wszystkim przyczynami defektu.

W pierwszej kolejności należy zatem dążyć do usprawnienia krążenia oraz wzmocnienia i uszczelnienia naczyń włosowatych. Istotne jest również spalanie tłuszczu. Dopiero potem można sięgnąć po metody, które wygładzają skórę.

Stosuj kremy antycellulitowe

Decydując się na redukcję skórki pomarańczowej za pomocą rajstop, nie warto rezygnować z kremów antycellulitowych. A to dlatego, że odpowiednio dobrane kosmetyki na cellulit, są bardzo pomocne. Trzeba pamiętać, że w składzie takich specyfików znajduje się wiele cennych substancji, które zarówno usprawniają krążenie i uszczelniają naczynia krwionośne oraz wzmacniają ich kruche ściany, zmniejszając przepuszczalność. Substancje zawarte w kosmetykach antycellulitowych wpływają także na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.

To właśnie dlatego bardzo ważny jest skład takich specyfików. Dobrze, gdy kremy zawierają między innymi: kofeinę, teofilinę, wyciąg z bluszczu, ekstrakt z głogu, wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, L-karnitynę, ekstrakt z arniki, rutynę, wyciąg z nostrzyka, algi morskie.

Wspomagaj się masażem

Skuteczność kremów na cellulit, a tym samym skuteczność walki ze skórką pomarańczową nie zależy wyłącznie od składu. Istotne znaczenie ma sposób nakładania preparatu. Najlepsze i najszybsze efekty można osiągnąć, gdy przed nałożeniem kremu skóra będzie dobrze wymasowana, a i sama aplikacja będzie z masażem połączona.

Warto pamiętać, że masaż przyczynia się do pobudzenia krążenia, co powoduje że dobroczynne substancje są dużo lepiej wchłaniane, a sama skuteczność kosmetyków antycellulitowych znacznie wzrasta.

Postaw na aktywność fizyczną

Aktywność fizyczna w walce z cellulitem jest niezwykle istotna. A to dlatego, że ruch usprawnia krążenie oraz przyspiesza przemianę materii. O ile nieważny jest rodzaj aktywności, o tyle znaczenie ma systematyczność oraz czas trwania treningu. Nie musimy ćwiczyć codziennie, ale warto robić to co drugi dzień. Ćwiczenia powinny trwać 40-60 minut, bowiem dopiero po pół godzinie dochodzi do spalania tkanki tłuszczowej.

Szczególnie polecam pływanie, jogging, jazdę na rowerze, aerobik. Można także pokusić się o trening na bieżni czy tzw. spinning (jazda na rowerze stacjonarnym).

One Response to “Rajstopy wspomagające redukcje cellulitu”

  1. 1
    annan

    Ja tam nie wierzę w takie wynalazki. Dla mnie tylko kosmetyki na cellulit dla mnie są najlepsze. Jakieś 2 miesiące temu wynalazłam te spod linku i kupiłam jeden. Smaruję regularnie i powoli coś widać, tzn. cellulit jest mniejszy. Myślę, że za kilka miesięcy zniknie w ogóle.