Czy domowe sposoby na cellulit działają?


Cellulit
jest nieestetyczną przypadłością, z którą boryka się ponad 90% kobiet w różnym wieku: począwszy od młodych dziewcząt w okresie dojrzewania, a skończywszy na kobietach dojrzałych po menopauzie. Powstawanie skórki pomarańczowej związane jest przede wszystkim z zawirowaniami hormonalnymi wywołanymi przez estrogeny. Sposobów walki z cellulitem jest wiele, ale to domowe sposoby cieszą się największą popularnością. Ale czy mają one szansę zadziałać?

Jak pokonać cellulit w domu?

Walka z cellulitem w domu jest możliwa. Przygotowanie domowych preparatów kosmetycznych nie jest czasochłonne ani też nie jest związane z dużym finansowym wydatkiem. Dzięki temu domowe sposoby na cellulit bywają dużo tańsze aniżeli gotowe specyfiki, które można nabyć w każdej drogerii czy aptece.

Peeling kawowy na cellulit

Jednym z najbardziej popularnych sposobów walki z cellulitem jest peeling kawowy. Taki preparat, jeśli stosowany będzie regularnie, wówczas przyczyni się do efektywnej likwidacji skórki pomarańczowej.

Jego przygotowanie nie zajmuje dużo czasu, a i nie jest ogromnym wydatkiem. By przygotować taki preparat należy zmieszać fusy z zaparzonej kawy z niewielką ilością oliwy z oliwek i cynamonu. Tak przygotowany specyfik należy nałożyć na miejsca dotknięte skórką pomarańczową, a następnie delikatnie wmasować w skórę. By wzmocnić efekt, warto miejsca poddane działaniu peelingu zawinąć folią spożywczą i pozostawić na 30 minut. Po tym czasie należy preparat zmyć, wykonując jeszcze dodatkowo delikatny masaż.

Migdałowo-bluszczowy okład

Jednym ze sposobów walki z cellulitem w domu jest migdałowo-bluszczowy okład. By przygotować preparat należy zaparzyć liście bluszczu (ok. 10 sztuk), pozostawiając je we wrzątku przez 20 minut. Po tym czasie należy wyjąć liście (naparu nie należy wylewać, bowiem może przydać się do przygotowania innego specyfiku) i zmiksować je z olejkiem migdałowym (125 ml). Powstałą w ten sposób papkę należy nałożyć na miejsca dotknięte cellulitem na około 30 minut. Po tym czasie skórę należy spłukać.

Migdałowo-bluszczowy olejek do masażu

W związku z tym, że masowanie skóry jest niezwykle istotnym elementem walki ze skórką pomarańczową, warto przygotować specyfik do masażu. By go przygotować należy połączyć napar z bluszczu (który pozostał po przygotowaniu papki z liści bluszczu), olejek migdałowy (125 ml), olejek grejpfrutowy (5 kropli), olejek lawendowy (5 kropli). Tak przyrządzony olejek należy wykorzystać do masażu antycellulitowego, który powinien trwać 10-15 minut.

Okład z soli

Walkę z cellulitem domowymi sposobami można przeprowadzić, wykonując okład z soli. Należy przygotować roztwór soli, w którym następnie trzeba zamoczyć koszulkę, spodnie lub koszulę nocną – w zależności od tego, w jaki miejscu chcemy zlikwidować skórkę pomarańczową. Na to zakładamy kolejną warstwę – grubą piżamę – i kładziemy się spać. Rano usuwamy „solne ubranie” i wykonujemy prysznic.

Ziołowa kąpiel

Kolejnym sposobem pozwalającym na likwidację cellulitu jest kąpiel w ziołach. Do jej przygotowania będziemy potrzebować suszony rozmaryn i suszone pączki sosny zanurzone w 2 litrach wody. Całość należy zagotować na niewielkim ogniu. Dopiero po przecedzeniu, napar należy wlać do wanny.

Peeling z dodatkiem morskich alg

By przygotować taki peeling należy zmieszać 3 łyżki świeżo zmielonej kawy, 3 łyżki płatków owsianych, 3 łyżki soli, 3 łyżki kryształów alg morskich, kilka kropli oliwki kosmetycznej. Przygotowany w ten sposób preparat należy nałożyć na miejsca objęte skórką pomarańczową i delikatnie masować. Masaż na cellulit powinien trwać 10-15 minut. Po tym czasie resztki preparatu należy zmyć ciepłą, a na koniec chłodną wodą.

Czy domowe sposoby są pomocne w walce z cellulitem?

Walka z cellulitem przeprowadzona domowymi sposobami jest skuteczna. Trzeba mieć jednak świadomość, że musi być prowadzona systematycznie. W innym wypadku skuteczność może okazać się niewielka.

Warto także wiedzieć, że likwidacja cellulitu, by przyniosła oczekiwany rezultat, musi być prowadzona na kilku płaszczyznach jednocześnie. Oznacza to zatem, że poza domowymi sposobami przeciwdziałającymi skórce pomarańczowej, należy zastosować inne metody. Dobre efekty przynosi likwidacja nie tylko objawów, ale przede wszystkim przyczyn. W ten sposób zyskujemy pewność, że cellulit nie tylko zniknie, ale i nie powróci.

Jeżeli chcemy całkowicie wyeliminować niedoskonałości skóry w postaci grudek i nierówności, trzeba postawić na aktywność fizyczną (), zmienić swój codzienny jadłospis jeśli nie był zgodny z zasadami racjonalnego odżywiania. W połączeniu z domowymi kosmetykami można uzyskać naprawdę zaskakujące efekty w dość krótkim czasie. Warto również stosować gotowe preparaty na cellulit. Zawierają one wiele dobroczynnych substancji, które sprawiają, że walka ze skórką pomarańczową jest jeszcze bardziej efektywna.

One Response to “Czy domowe sposoby na cellulit działają?”

  1. […] odpowiedni sposób na redukcję skórki pomarańczowej. I stąd pojawiają się pytania o to, czy domowe sposoby na cellulit są skuteczne. Okazuje się, że mogą być. Od czego więc zależy ich […]