Kosmetyki na cellulit – dlaczego nie wszystkie działają?

Cellulit do estetycznych przypadłości skórnych nie należy. To właśnie z tego powodu wszystkie panie borykające się z nim, chcą pozbyć się tego defektu. Choć sposobów zwalczania skórki pomarańczowej jest wiele, większość z nas wybiera kosmetyki na cellulit. Ale jak się okazuje, nie wszystkie specyfiki wykazują się skutecznością. Dlatego tak jest? Czy wybieramy niewłaściwe preparaty? Czy może popełniamy błędy, które powodują, że cellulit nie chce zniknąć?

Skąd ten cellulit?

By dowiedzieć się, dlaczego nie wszystkie kosmetyki na cellulit działają, warto wspomnieć co nieco o przyczynach jego powstawania. Może się bowiem okazać, że problem tkwi w tym, iż nie do końca wiemy, jak uporać się z przyczynami. W walce z cellulitem chodzi bowiem nie tylko o to, by zlikwidować objawy.

Główną przyczyną powstawania skórki pomarańczowej jest zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych spowodowane zawirowaniami hormonalnymi. Wówczas dochodzi do powstawania obrzęków, które uciskając komórki tłuszczowe, powodują powstawanie grudek i nierówności.

Warto mieć świadomość, że cellulit powstaje na skutek prowadzonego przez nas trybu życia oraz sposobu odżywiania się. Jeśli mało się ruszasz, jesz tłusto, sięgasz po kaloryczne przekąski, twoja dieta sprzyja zaparciom, a to już krok od cellulitu.

Co mogą kosmetyki na cellulit?

Kosmetyki na cellulit mogą okazać się bardzo pomocne, jeśli chodzi o likwidację skórki pomarańczowej. Pod warunkiem, że zawierają w swoim składzie odpowiednie substancje. Muszą wykazywać wielokierunkowe działanie, nie koncentrując się wyłącznie na jednym „punkcie”. Ważne jest, by kosmetyki na cellulit jednocześnie pobudzały krążenie, przyspieszały proces spalania tłuszczu oraz uszczelniały naczynia włosowate oraz wzmacniały ich ściany. Takie właściwości mogą nadać specyfikom substancje, między innymi: teofilina, wyciąg z bluszczu, wyciąg z nostrzyka, ekstrakt z arniki, ekstrakt z alg morskich, kofeina, L-karnityna, wyciąg z liści miłorzębu japońskiego.

Kosmetyki na cellulit, by faktycznie zadziałały muszą mieć jednak nie tylko odpowiedni skład. Bardzo ważny jest sposób aplikowania. Jeśli myślisz, że wystarczy tylko nałożyć preparat i wsmarować go, nie ma co liczyć że to przyniesie jakiś efekt. Koniecznością jest dokładne wmasowywanie preparatu, w miejsca dotknięte skórką pomarańczową. Najlepsze efekty można uzyskać, gdy aplikowanie preparatu poprzedzimy 15-minutowym masażem. Masowanie skóry rozgrzewa ją, pobudza krążenie, a tym samym zwiększa wchłanianie dobroczynnych substancji. Oznacza to więc, że dzięki masażowi, preparaty antycellulitowe działają jeszcze skuteczniej.

Kiedy kosmetyki na cellulit mogą zawieść?

Każda kobieta, która choćby raz podjęła trud walki z cellulitem za pomocą specyfików, doskonale wie, że nie wszystkie preparaty działają. Jest to związane nie tylko ze składem kosmetyków. Wiele zależy również od naszej „woli”. Jeśli bowiem nie przykładamy większej wagi do tego, jak redukujemy skórkę pomarańczową, wówczas efekty działań są mizerne.

Pierwszym, a zarazem najczęściej popełnianym błędem w walce ze skórką pomarańczową jest skoncentrowanie się wyłącznie na jednej metodzie, w tym przypadku na kosmetykach. By skutecznie zwalczać skórkę pomarańczową, warto przedsięwziąć jeszcze inne krok, chociażby wspomniane masaże. Pomocna jest również aktywność fizyczna. Także zabiegi na cellulit mogą okazać się pomocne.

Kolejnym błędem popełnianym w przypadku redukcji skórki pomarańczowej jest walczenie z objawami, a nie z przyczynami. Co prawda kosmetyki na cellulit są w stanie wpłynąć na wyeliminowanie przyczyn, aczkolwiek warto wesprzeć je innymi metodami. Co prawda na zawirowania hormonalne nie jesteśmy w stanie nic poradzić, jednakże zmienić swój dotychczasowy sposób odżywiania się – warto. Trzeba pamiętać, że to, co jemy i jakich składników dostarczamy, znacząco wpływa na naszą skórę. By pozbyć się cellulitu, a tym samym zwiększyć skuteczność kremów antycellulitowych, należy wyeliminować sól, słodycze, kawę, fast-foody, jasne pieczywo, słowem – wszystkie produkty spożywcze, które sprzyjają tyciu i odkładaniu tkanki tłuszczowej.

Kosmetyki na cellulit mogą okazać się niewystarczające w przypadku zaawansowanej postaci skórki pomarańczowej. W takiej sytuacji właściwie po pomoc należy udać się do gabinetu dermatologii estetycznej. Oferowane zabieg są w stanie wpłynąć korzystnie na kondycję skóry, stopniowo zmniejszając widoczność grudek i nierówności. Nie należy jednak rezygnować z kosmetyków. Zawarte w nich dobroczynne składniki, zwiększają skuteczność walki z cellulitem, a jednocześnie wzmacniają skórę i nadają jej sprężystość.

Podsumowanie

Jeśli kosmetyki na cellulit zawierają wszystkie dobroczynne substancje, a mimo to nie widzisz efektów ich działania, to znak, że napotykasz na swojej drodze przeszkody w postaci błędów. W takiej sytuacji, zamiast rezygnować z danego preparatu i wybierać kolejny, przyjrzyj się swojemu postępowaniu. Czy aby na pewno robisz wszystko jak należy, by usuwanie cellulitu było skuteczne?

Comments are closed.