Wykorzystaj zimę na walkę z cellulitem

Masz cellulit? Tym razem nie chcesz wstydzić się swojego ciała na plaży? Nie czekaj aż nadejdzie lato, lecz już teraz zacznij walczyć ze skórką pomarańczową. Wykorzystaj nadchodzącą zimę do tego, by pokonać cellulit. Nie wiesz jak? Poniżej przedstawiam krótki poradnik dotyczący tego jak w ciągu kilku miesięcy zwalczyć skórkę pomarańczową i pozbyć się upiornego kompleksu.

Zmień jadłospis

Jeśli chcesz odnieść sukces w walce z cellulitem, musisz koniecznie zmienić swój codzienny jadłospis. Musisz wiedzieć, że nie tylko estrogeny, ale również niewłaściwy sposób odżywiania się wpływa na pojawienie się skórki pomarańczowej. To zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej oraz sprzyjanie obrzękom jest przyczyną osłabienia tkanki łącznej, a co za tym idzie – powstawania cellulitu.

W pierwszej kolejności musisz przyjrzeć się swojemu codziennemu menu. Zjadasz spore ilości fast-foodów, bo nie masz czasu na „porządny” i „normalny” obiad? Koniecznie musisz to zmienić. Taka żywność jest bardzo tucząca, co może mieć wpływ na pojawienie się cellulitu. Podobnie zresztą i słodycze. Wystarczy, że ograniczysz do minimum ich spożywanie, a szybko przekonasz się że to działa. O soli też trzeba zapomnieć, ponieważ zatrzymuje ona płyny ustrojowe, przez co tworzą się obrzęki.

Niewykluczone, że nie musisz wprowadzać innych zmian, pod warunkiem oczywiście że jesz przy okazji spore ilości warzyw i owoców, nie stronisz od produktów pełnoziarnistych, chudego nabiału, mięsa i ryb.

Musisz także zapomnieć o kolorowych napojach, a zastąpić je wodą mineralną (gazowaną lub niegazowaną) bądź ziołowymi herbatkami. Ja polecam do tego zieloną herbatę z dodatkami.

Zadbaj o ciało

Jeśli chcesz zlikwidować skórkę pomarańczową i piękne ciało pokazać latem, warto zimę wykorzystać na pielęgnację. Istotne jest tutaj stosowanie odpowiednich specyfików. Na szczęście kosmetyki na cellulit są powszechnie dostępne. Musisz jednak pamiętać, by wybierać takie specyfiki, które zawierają w swoim składzie odpowiednie substancje. To bowiem on, a nie cena czy producent świadczy o skuteczności danego kosmetyku.

Musisz więc dokładnie zwracać uwagę, czy kremy na cellulit zawierają np. kofeinę, teofilinę, wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, wyciąg z kasztanowca, wyciąg z nostrzyka, ekstrakt z alg morskich, ekstrakt z arniki.

Jeśli chcecie pokonać cellulit skutecznie, musicie też pamiętać, że na składzie kremów się nie kończy. To, czy dany specyfik będzie działał, czy też nie zależy również od sposobu aplikowania. Jeśli będziemy stosować kremy bardzo rzadko – raz na kilka dni, wówczas szybko przekonamy się, że takie działanie nie ma sensu. Ważne jest, by pielęgnować skórę codziennie, a kremy na celulit łączyć z masażami.

Warto tutaj wspomnieć o dobroczynnym działaniu lasera, który jest w stanie przyspieszyć proces likwidacji cellulitu. Laser jednak kojarzy się wyłącznie z kosztownymi zabiegami przeprowadzanymi w gabinetach kosmetycznych. Tymczasem taki laser można sobie sprawić samemu i samodzielnie zabiegi wykonywać w domu. Urządzenie jest skuteczne jednak tylko wtedy, gdy współdziała ze specjalnym kremem – kofeinowym serum. Domowy laser na cellulit nie jest taki drogi, jeśli więc któraś z was chce pozbyć się skórki pomarańczowej szybciej, powinna pomyśleć o takim zakupie.

Ruszaj się

Dlaczego większość z nas ma cellulit? Ano dlatego, że większość z nas prowadzi siedzący tryb życia. Nie lubimy się przemęczać, bo już wystarczy, że praca jest dla nas męcząca i wyczerpująca. Dlatego też, gdy wracamy od domu ostatnią rzeczą, na jaką mamy ochotę jest aktywność fizyczna. Wolimy ten wolny czas spędzić przed telewizorem.

Ale musicie wiedzieć, że takie podejście wcale nie sprawi, że pokonacie cellulit. Jeśli chcecie uporać się ze skórką pomarańczową, musicie zacząć ćwiczyć. Ruch odgrywa tutaj istotną rolę, ponieważ przyczynia się do usprawnienia krążenia, a ponadto przyspiesza spalanie tłuszczu.

Na szczęście nie istnieją żadne konkretne wytyczne dotyczące formy aktywności. Macie więc pełną dowolność. Najważniejsze, by w ogóle się ruszać i w ten sposób przyczynić się do sukcesu – gładkiej skóry pozbawionej nierówności oraz grudek. Ale uwaga – formą aktywności na pewno nie jest robienie zakupów czy sprzątanie. Chodzi o bardziej intensywny wysiłek.

Ja osobiście polecać będą jazdę na rowerze. Jest to naprawdę przyjemna forma aktywności, która pozwala nie tylko na pozbycie się cellulitu, ale również ujędrnienie całego ciała. A ponieważ zima nie sprzyja jeździe na rowerze, polecam rowery stacjonarne (a szczególnie zajęcia spinkbike odbywające się w klubach fitness). Zamiast roweru można wybrać pływanie lub po prostu aerobik.

O ile znaczenia nie ma forma aktywności, o tyle istotny jest czas trwania treningu. Ponieważ mówi się, że spalanie tłuszczu następuje dopiero po 30 minutach, zaleca się ćwiczenia trwająca 40-60 minut. Znaczenie ma również częstotliwość. Najlepsze efekty osiągniemy, jeśli będziemy ruszać się co drugi dzień, czyli 3 razy w tygodniu.

Comments are closed.