Jak pokonać cellulit na pośladkach?

Wydawać, by się mogło, że cellulit na pośladkach nie stanowi większego problemu, ponieważ nie widać ich na co dzień. To, że skórka pomarańczowa właśnie tam się „zagnieździła” wiemy tylko my. Ale jak się okazuje, cellulit na pupie może spędzać sen z powiek, szczególnie wtedy, gdy wyjeżdżamy na wakacje i zamierzamy paradować w skąpym bikini po plaży. Do lata jeszcze daleko i to właśnie jest najlepszy moment na to, by pokonać cellulit na pośladkach. Im szybciej zaczniemy, tym lepsze efekty ujrzymy, a latem bez skrępowania będziemy mogły założyć kostium. Jakie są więc sposoby, by pokonać cellulit na pośladkach?

Dlaczego akurat na pośladkach?

Cellulit nie wybiera i pojawia się właściwie wszędzie tam, gdzie jest tkanka tłuszczowa. A jak wiadomo i na pośladkach jej nie brakuje.

Do powstawania skórki pomarańczowej na pupie przyczynia się bardzo wiele czynników. Nie są to wyłącznie estrogeny, ale przede wszystkim siedzący tryb życia oraz niewłaściwy sposób odżywiania się. Wszystko to powoduje, że pośladki stają się mniej sprężyste, a utrudniony przepływ krwi i limfy powodują powstawanie obrzęków. Te zaś, uciskając komórki tłuszczowe, powodują powstawanie grudek i nierówności, co na powierzchni objawia się właśnie jako cellulit – to tak w telegraficznym skrócie.

Sposoby na cellulit na pośladkach

Znając podstawowe przyczyny cellulitu na pośladkach, można przystąpić do walki z tą nieestetyczną przypadłością. Zanim jednak sięgniemy po jakiekolwiek kremy na cellulit (bo to jest najczęściej nasz sposób likwidacji cellulitu), warto wiedzieć, że najważniejsze jest przede wszystkim wyeliminowanie przyczyn skórki pomarańczowej. Jeśli bowiem weźmiemy się za likwidowanie wyłącznie objawów, nic nam po tym, gdy za jakiś czas, popełniając te same błędy, cellulit pojawi się ponownie.

Ruch przede wszystkim

Chcąc zlikwidować cellulit na pośladkach, w pierwszej kolejności trzeba postawić na aktywność fizyczną. Ruch odpowiada nie tylko za uelastycznienie skóry, ale również pobudzenie krążenia oraz usprawnienie metabolizmu. Ćwicząc, przyczyniamy się również do szybszego spalania tkanki tłuszczowej, dzięki czemu skórka pomarańczowa znika.

Musicie jednak pamiętać, że nie wystarczy kilkugodzinna aktywność raz na tydzień czy dwa tygodnie. W skutecznej walce ze skórką pomarańczową liczy się przede wszystkim regularność. Jeśli chcecie osiągnąć jak najlepsze efekty w krótkim czasie, polecam ćwiczenia trzy razy w tygodniu (najlepiej co drugi dzień). Ważne jest, by ćwiczenia nie trwały krócej niż 40 minut. Musicie pamiętać, że dopiero po 30 minutach następuje spalanie tłuszczu.

By zlikwidować cellulit na pośladkach można oczywiście skupić się wyłącznie na takich ćwiczeniach, które są skoncentrowane wyłącznie na tej partii ciała. Ale podejrzewając, że cellulit macie nie tylko na pupie, ale również i udach, polecam kompleksowe działanie. Mam tutaj na myśli takie ćwiczenia, które działają na wszystkie części ciała. Szczególnie polecam jazdę na rowerze (której efekty poznałam na własnej skórze – to naprawdę działa!). Jeśli ktoś nie jest entuzjastą tej formy aktywności, może pływać, uprawiać jogging, bądź wybrać się na aerobik. Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej wybrać taką formę aktywności, która jest naszą ulubioną. Wówczas ryzyko, że się do niej szybko zniechęcimy, będzie niewielkie. A tym samym walka z cellulitem będzie skuteczna.

Ważna zmiana diety

Chcąc pokonać cellulit, który zadomowił się na naszych pośladkach, trzeba pamiętać o tym, by zmienić swoją dietę. Oczywiście nie każę się wam od razu odchudzać. Ważne jest jednak to, byście zmieniły te nawyki żywieniowe, które sprzyjają powstawaniu cellulitu. Jeśli bowiem tego nie zrobicie, cały wysiłek, który włożycie w walkę ze skórką pomarańczową, pójdzie na marne. Trwając w złej diecie, pomagacie cellulitowi.

Nie muszą to być drastyczne zmiany. Najważniejsze to wyeliminowanie soli, która sprzyja obrzękom, ograniczenie kawy, wyeliminowanie (albo przynajmniej zredukowanie do minimum) słodyczy, fast-foodów. Ważne jest natomiast zjadanie sporej ilości warzyw i owoców, włączenie produktów pełnoziarnistych, nabiału i chudego mięsa. Są to drobne zmiany, które wpłyną korzystnie nie tylko na likwidację cellulitu, ale również i na nasze zdrowie.

Pielęgnacja skóry – po trzecie

Jeśli chcemy pokonać cellulit, nie możemy zapominać o właściwej pielęgnacji skóry. Chodzi mi o stosowanie masażu oraz nakładanie odpowiednich kosmetyków antycellulitowych. I tutaj liczy się systematyczność i zdecydowanie w działaniu. Jeśli bowiem będziemy nakładać kremy raz na kilka tygodni, walka z cellulitem nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Niemałe znaczenie ma skład preparatów antycellulitowych. To od niego bowiem zależy, czy dany specyfik będzie miał szansę pomóc, czy nie. Istotna jest zawartość substancji przyspieszających spalanie tłuszczu, usprawniających krążenie, wzmacniających ściany naczyń krwionośnych, zapobiegając zwiększeniu przepuszczalności.

Podsumowanie

Z cellulitem na pośladkach można wygrać. Ale tak samo, jak w przypadku zmagania się ze skórką pomarańczową w innych miejscach, tak i tutaj liczy się systematyczność oraz działanie kompleksowe, które wykorzystuje kilka metod jednocześnie.

Propozycje

Do usuwania cellulitu na pośladkach idealnie nadają się:

  • CC Buttocks Lifting Gel wyprodukowany przez Cobeco Pharmę. Idealny do pośladków żel liftingujący skórę, rozbijający cellulitowe złogi, wyrównujący koloryt i strukturę. Żel jest bardzo skuteczny i jak na swoją wysoką jakość bardzo tani. Znajdziecie go TUTAJ.
  • Revitol Butt Enhancement Cream, który nie tylko pomoże Wam pozbyć się cellulitu, ale też ujędrni (de facto  podniesie i powiększy) Waszą pupę. Znajdziecie go TUTAJ.
  • Oligo.DX, po który warto sięgnąć wtedy, gdy przy okazji zależy Wam na redukcji cellulitu na udach. Dlaczego? Jest diabelnie wydajny i nie ma litości dla cellulitu. Wiele osób twierdzi, że Oligo.DX działa jak ekspresowy wyszczuplacz i lifting i to nawet bez masażu czy ćwiczeń. Tego, jak działa dowiecie się TUTAJ.

2 komentarze to “Jak pokonać cellulit na pośladkach?”

  1. […] bowiem chcą by ich ciało było idealne, pozbawione grudek i nierówności. Na szczęście sposoby na cellulit na pośladkach istnieją. Jak zatem je […]

  2. […] z tym warto jak najszybciej zdecydować się na walkę ze „skórką pomarańczową”? Zatem jak pokonać cellulit na pośladkach? Są na to różnorodne […]