Olej z ogórecznika na cellulit

Sposobów walki z cellulitem jest wiele. Kobiety, które borykają się z tym defektem tkanki łącznej spowodowanym obrzękami uciskającymi komórki tłuszczowe mają sporo metod wypróbowanych – dosłownie – na własnej skórze. Niemal każda pani słyszała o dobroczynnym działaniu peelingu kawowego czy peelingu z płatków owsianych. Tymczasem – jak się okazuje – skarbnica wiedzy dotycząca tego, jak zwalczyć cellulit jest dużo bardziej bogata niż by mogło się nam wydawać. Bo czy ktoś słyszał o tym, że olej z ogórecznika lekarskiego na cellulit jest wykorzystywany?

Kilka słów o powstawaniu cellulitu

Przyczyny cellulit są pewnie przez większość kobiet-weteranek dobrze znane. Są jednak panie, u których skórka pomarańczowa pojawiła się stosunkowo niedawno i być może one zastanawiają się, skąd u nich ten defekt. Poznanie przyczyn pozwoli także na poszukiwanie sposobów walki ze skórką pomarańczową, które faktycznie będą skuteczne.

Warto wiedzieć, że cellulit powstaje jako efekt zawirowań hormonalnych, spowodowanych przede wszystkim działalnością estrogenów. Te żeńskie hormony płciowe, które wydzielają się w nadmiarze powodują zwiększenie przepuszczalności naczyń włosowatych. Dochodzi wówczas do pojawienia się obrzęków, które uciskają znajdujące się w pobliżu komórki tłuszczowe. Te zaś, ze względu na znacznie gorsze odżywienie oraz niedotlenienie, spowodowane zaburzeniami krążenia, zaczynają powiększać swoją objętość, co na powierzchni skóry jawi się w postaci grudek i nierówności.

Dobroczynne właściwości ogórecznika lekarskiego

Tak naprawdę dobroczynne działanie ogórecznika lekarskiego znane było już w Starożytności. Wtedy jednak roślina ta była wykorzystywana do zwalczania stanów melancholijności i stanów depresyjnych. Kwiaty oraz liście ogórecznika były dodawane do trunków wypijanych przez walczących mężczyzn, by w ten sposób niejako dodać im odwagi. Z czasem ogórecznik był wykorzystywany jako roślina lekarska. Jako surowice o działaniu leczniczym wykorzystywane są kwiaty, liście, ziele – zbierane w okresie kwitnienia. To właśnie ziele wykazuje działanie antycellulitowe. Stanowi bowiem źródło flawonoidów (w tym obecną w cebuli kwercetynę), kwasów organicznych, saponin oraz minerałów. Substancje aktywne działają także przeciwzapalnie, a co najważniejsze – przyczyniają się do zwiększenia szczelności naczyń krwionośnych i limfatycznych. A jak wyżej wspomniałam – zwiększenie przepuszczalności jest jedną z przyczyn powstawania skórki pomarańczowej.

Jak działa olej z ogórecznika?

Źródłem cennych substancji, o których pisałam powyżej jest olej z ogórecznika. Jest on doskonałym źródłem kwasu gamma-linolenowego (GLA), którego znaczenie dla skóry jest nieocenione. Jeśli nałożymy go bezpośrednio na skórę, z łatwością przenika w głąb, działając przeciwzapalnie, jednocześnie zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się skóry. Okazuje się, że olej pozyskany z ogórecznika lekarskiego doskonale nawilża skórę, przez co zwiększa się jej elastyczność. To zaś sprawia, że cellulit zaczyna znikać.

Warto także mieć świadomość, że olej z ogórecznika lekarskiego wpływa korzystnie na krążenie krwi, usprawniając je. A i to – jak wiadomo – ma ogromne znaczenie w walce ze skórką pomarańczową.

Gdzie szukać ogórecznika lekarskiego?

Okazuje się, że ogórecznik lekarski, a dokładniej rzecz ujmując, olej z ogórecznika, dostępny jest w sprzedaży, np. w sklepach kosmetycznych. Warto również sprawdzić ich obecność w aptekach. Taki specyfik nakłada się najczęściej bezpośrednio na skórę, traktując go jako olejek antycellulitowy do masażu.

Warto także mieć świadomość, że olej z ogórecznika lekarskiego można znaleźć także w wielu gotowych kosmetykach na cellulit: kremach, serum, peelingach czy maskach. Okazuje się, że i tabletki na cellulit zawierają w swoim składzie ogórecznik.

Warto także wiedzieć, że olej z ogórecznika stanowi skład wielu ampułek odżywczych, które stosowane są podczas antycellulitowych zabiegów kosmetycznych.

Jak wspomóc walkę z cellulitem?

Każda kobieta, której celem jest likwidacja cellulitu , powinna mieć świadomość, że redukcja defektu tkanki łącznej nie powinna być prowadzona wyłącznie jedną metodą. Skupianie się wyłącznie na jednym sposobie walki nie przynosi bowiem najczęściej zadowalających efektów. Niejednokrotnie wspominałam, że redukcja cellulitu musi odbywać się na kilku płaszczyznach jednocześnie.

W praktyce oznacza to zatem, że stosując olej z ogórecznika (który może okazać się bardzo pomocny), trzeba dodatkowo zmienić swój dotychczasowy jadłospis (przede wszystkim wyeliminować słodycze, fast-foody, sól, kawę) oraz zacząć ćwiczyć. Trzeba walczyć przede wszystkim z przyczynami, a nie tylko objawami. I to najlepiej, jeśli będziemy walczyć na kilku frontach, wykorzystując różne formy walki.

Tylko w ten sposób likwidacja cellulitu będzie miała sens, a co najważniejsze – skóra będzie gładka i elastyczna – w znacznie krótszym czasie.

Comments are closed.