Zwalczyć cellulit w gabinecie

Redukcja cellulitu wcale nie jest taka łatwa, jak by się mogło to wydawać. Nie zawsze domowe  sposoby działają, szczególnie wtedy, gdy skórka pomarańczowa znajduje się w fazie dość  zaawansowanej. W takiej sytuacji warto poznać, jakie są inne możliwości. A tych jest sporo,  przede wszystkim wówczas, gdy weźmiemy pod uwagę przede wszystkim zabiegi na  cellulit oferowane przez salony kosmetyczne i gabinety dermatologii estetycznej.

Czy zabiegi na cellulit mają szansę zadziałać?

Zabiegi na cellulit przeprowadzane w profesjonalnych gabinetach mogą okazać się skuteczne. A to dlatego, że wykorzystywane są specjalne urządzenia, których działanie jest niezwykle precyzyjne. Co więcej, w większości zastosowane są nowoczesne technologie, a to ma ogromny wpływ na zwiększenie skuteczności zabiegów. Ale warto podkreślić, że wśród skutecznych zabiegów na cellulit są również te wykorzystujące znane nie od dziś właściwości. Które są więc szczególnie polecane?

Drenaż limfatyczny

W walce z cellulitem pomocny może okazać się drenaż limfatyczny. Nie jest to właściwie żadna nowość, jeśli chodzi o redukcję skórki pomarańczowej, aczkolwiek jego skuteczność jest tak wysoka, że nie można o tym nie wspomnieć.

Drenaż limfatyczny jest niejako odmianą masażu antycellulitowego. Może być wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia, bądź nawet ręcznie. Jego działanie polega na usprawnieniu krążenia krwi, odprowadza nadmiar wody z tkanek, wspomaga likwidowanie obrzęków – słowem -skutecznie walczy nie z objawami, lecz z przyczynami cellulitu.

Warto wiedzieć, że by drenaż limfatyczny okazał się pomocny, należy przeprowadzić nawet 20 seansów.

Mezoterapia

Mezoterapia – igłowa bądź bezigłowa – jest zabiegiem, który pomaga zwalczyć cellulit. Polega on na dostarczeniu w głębokie warstwy skóry dobroczynnych substancji. W zależności od tego, na jaki rodzaj zabiegu się zdecydujemy, dostarczanie to odbywa się poprzez bezpośrednie wstrzykiwanie bądź poprzez wtłaczanie poprzez urządzenie emitujące fale radiowe.

Kluczową rolę odgrywa tutaj skład ampułki. Substancje, które się na nią składają dobierane są w sposób indywidualny, w zależności od potrzeb skóry. Dzięki temu mezoterapia jest niezwykle pomocna w walce z cellulitem.

Trzeba mieć jednak świadomość, że redukcja skórki pomarańczowej, by była skuteczna i pełna, powinna być przeprowadzona w kilku seansach. W zależności od stopnia zaawansowania cellulitu, zaleca się wykonanie nawet 10 seansów. Najważniejsze jest, by kuracja przeprowadzana była w regularnych odstępach czasu.

Body wrap

Kolejnym zabiegiem polecanym do walki ze skórką pomarańczową jest body wrap. Jest to kuracja, która polega na zaaplikowaniu miejsc objętych cellulitem preparatu. Jego działanie polega na usprawnieniu krążenia oraz przyspieszeniu procesów spalania tłuszczu. Najczęściej są to specyfiki stworzone na bazie alg morskich z dodatkiem kofeiny bądź L-karnityny.

By zabieg Body Wrap był skuteczniejszy, a dobroczynne substancje lepiej się wchłonęły, ciało owija się folią bądź kocem elektrycznym. Na skutek działania ciepła wchłanianie dobroczynnych substancji zostaje zwiększone.

Jeśli chcemy pozbyć się skórki pomarańczowej w ten sposób, trzeba przygotować na konieczność wykonania serii nawet 10 zabiegów.

Karboksyterapia

Cellulit można zwalczyć, stosując karboksyterapię. Jest to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu pod skórę (za pomocą specjalnego urządzenia)  dwutlenku węgla. Jego działanie sprowadza się do rozbijania tkanki tłuszczowej oraz usprawniania krążenia i przyspieszenia procesów spalania tłuszczu. Więcej o karboksyterapii możecie przeczytać w tekście: Dwutlenek węgla upora się z cellulitem.

By zabieg przyniósł oczekiwane efekty, zaleca się wykonanie serii około 20 zabiegów.

Cellulipoliza

W walce z cellulitem, warto wykorzystać dobroczynne działanie cellulipolizy. Jest to kuracja, której istotą jest wykorzystanie działania prądu. W skórę wkłuwa się dwie igły, przez które przepuszczany jest prąd o słabym natężeniu. W ten sposób dochodzi do rozszerzenia naczynek, a jednocześnie wspomagana jest przemiana materii.

By cellulipoliza przyniosła oczekiwany efekt, zaleca się wykonanie serii nawet 10 zabiegów.

Ultradźwięki

Redukcja cellulitu może nastąpić za pomocą ultradźwięków. Kuracja polega na wykorzystaniu specjalnej sondy emitującej ultradźwięki, którą przesuwa się po skórze. W ten sposób dochodzi do przyspieszenia metabolizmu oraz od rozbijania grudek tłuszczu.

By ultradźwięki były w stanie przyczynić się do likwidacji cellulitu, trzeba wykonać serię 10 zabiegów w regularnych odstępach czasu.

Czy zabiegi wystarczą?

Zabiegi przeprowadzane w salonach kosmetycznych i gabinetach dermatologii estetycznej są skuteczne. Trzeba mieć jednak świadomość , że na niewiele się zdadzą, jeśli nie będziemy działać także na innych płaszczyznach. Chodzi przede wszystkim o zwiększenie aktywności fizycznej oraz wprowadzenie pewnych zmian do codziennego jadłospisu.

Comments are closed.