Revitol Cellulite – pod lupą

Kobiety, które borykają się ze skórką pomarańczową najczęściej sięgają po kosmetyki antycellulitowe. Nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie bardzo popularne ze względu na prostotę użytkowania. Wystarczy zakupić odpowiedni specyfik, a następnie smarować nim miejsca objęte cellulitem. Zdarzają się jednak przypadki, że nie wszystkie preparaty działają. I nie zawsze jest to spowodowane nieprawidłową pielęgnacją ciała. Okazuje się, że dość często winny jest skład kosmetyków. Dlatego też zdecydowałam się na wzięcie pod lupę jednego z popularnych kremów przeznaczonych do walki ze skórką pomarańczową – Revitol Cellulite. Już zaraz okaże się, czy specyfik ten jest wart swojej ceny.

Jak działa krem Revitol Cellulite?

Działanie kremu Revitol Cellulite – jak właściwie każdego kremu zwalczającego skórkę pomarańczową – polega – przynajmniej w założeniu na redukcji uporczywego defektu związanego z osłabieniem tkanki łącznej. Odpowiednio dobrane składniki mają za zadanie zwalczyć skórkę pomarańczową, między innymi dzięki usprawnieniu krążenia, usunięciu toksycznych substancji nagromadzonych w tkankach, podniesieniu elastyczności skóry.

Warto więc sprawdzić, czy są to jedynie obietnice bez pokrycia, czy też faktyczne działanie specyfiku. By było to możliwe, trzeba wziąć pod lupę skład tego preparatu.

Składniki zawarte w Revitol Cellulite

Każda kobieta, która decyduje się na walkę ze skórką pomarańczową, powinna wiedzieć, że klucz do sukcesu tkwi głównie w odpowiednim składzie. Czy Revitol Cellulite ma się czym poszczycić?

Wyciąg z kawy (zawierający kofeinę) to jedna z podstawowych substancji zawartych w preparacie. I wykorzystanie tego składnika w specyfiku należy pochwalić. A to dlatego, że kofeina nie tylko przyczynia się do przyspieszenia spalania tłuszczu, ale również do uszczelnienia kruchych ścian naczyń krwionośnych. Można więc śmiało stwierdzić, że zawarta w Revitol Cellulite kofeina oddziałuje przede wszystkim na przyczyny skórki pomarańczowej.

Trzeba także zwrócić uwagę na obecność wyciągu z zielonej herbaty. Substancja zawarta w ekstrakcie przyczynia się do usprawnienia krążenia oraz działa oczyszczająco. I w tym przypadku można powiedzieć, że składnik ten działa przede wszystkim na przyczyny cellulitu.

W kremie Revitol Cellulite na uwagę zasługuje obecność ekstraktu z alg morskich. Ich działanie polega przede wszystkim na zmniejszeniu przepuszczalności naczyń krwionośnych oraz dzięki zawartości jodu – na zwiększeniu aktywności lipazy – enzymu odpowiadającego za rozkład grudek tłuszczu na wolne kwasy tłuszczowe.

Skład specyfiku to również retinol (pochodna witaminy A). Jest to substancja, która może nie wpływa bezpośrednio na redukcję skórki pomarańczowej, ale – poprzez stymulowanie syntezy kolagenu i elastyny przyczynia się do zwiększenia elastyczności skóry. A jak wiadomo – prawdopodobieństwo pojawienia się cellulitu zwiększa się w miarę zmniejszania się napięcia i sprężystości skóry.

Masło Shea to kolejny składnik, który nie przyczynia się bezpośrednio do redukcji cellulitu, ale – ze względu na swoje właściwości nawilżające oraz silnie natłuszczające, jest pomocne w uzyskaniu jędrnej skóry.

Skład Revitol Cellulite a skuteczność

Biorąc pod uwagę najważniejsze składniki preparatu Revitol Cellulite, nie można nie zauważyć, że jest to specyfik, który może skutecznie zwalczyć skórkę pomarańczową. Jego niewątpliwą zaletą, a zarazem wyróżnikiem na tle wielu specyfików antycellulitowych jest to, iż celuje on bezpośrednio w przyczyny, a nie tylko objawy cellulitu. A jak wiadomo – to przede wszystkim zlikwidowanie czynników warunkujących powstawanie skórki pomarańczowej – jest jednym z najważniejszych narzędzi walki z cellulitem i osłabieniem tkanki łącznej.

Trzeba mieć jednak świadomość, by od kremu Revitol Cellulite cudów nie oczekiwań. Jest to tylko specyfik, który – mimo swojej wysokiej skuteczności – najlepsze efekty daje wtedy, gdy jego aplikowanie zostanie połączone z odpowiednią dietą oraz aktywnością fizyczną. Taka wielokierunkowa walka ze skórką pomarańczową sprawi, że wcale nie będą potrzebne kosztowne zabiegi antycellulitowe.

Comments are closed.