Dieta i kremy – uzupełnieniem ćwiczeń antycellulitowych

nogiO tym, że ćwiczenia są bardzo pomocne w redukcji cellulitu wie każda kobieta, która boryka się z tą przypadłością. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to jednak metoda wystarczająca. By pokonać skórkę pomarańczową, nie można skupiać się wyłącznie na jednym sposobie redukcji tego defektu. Dlatego też, decydując się na aktywność fizyczną, trzeba wspomóc ją jeszcze innymi metodami. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się odpowiedni sposób odżywiania oraz odpowiednia pielęgnacja skóry.

Znaczenie diety w walce z cellulitem

Choć mówi się, że przyczyną cellulitu są przede wszystkim zawirowania hormonalne, nie należy zapominać o tym, że istnieje jeszcze wiele innych czynników sprzyjających powstawaniu defektu. Jednym z nich jest dieta, która prowadzi do zaparć. Dlatego też, chcąc zlikwidować cellulit, nie należy liczyć wyłącznie na aktywność fizyczną. Koniecznością jest ustalenie odpowiedniej diety.

Trzeba jednak mieć świadomość, że wcale nie chodzi tutaj o drastyczne odchudzanie. Wcale nie trzeba tracić zbędnych kilogramów w ciągu 2-3 tygodni. Chodzi o to, by zmienić swój dotychczasowy jadłospis oraz podejście do odżywiania. Cellulit powstaje, ponieważ zaburzona zostaje równowaga między zasadami a kwasami. Trzeba zatem dążyć do tego, by tę równowagę przywrócić.

Jeśli chcemy zredukować cellulit, w pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że między innymi obrzęki doprowadzają do powstawania grudek i nierówności. A skąd te obrzęki się biorą? Między innymi przez sól, która odpowiada za zatrzymywanie wody w naszym organizmie. Dlatego też, jeśli chcemy pokonać skórkę pomarańczową, należy nie tylko ograniczyć spożywanie soli jako przyprawy, ale również wyeliminować te produkty, które w nią obfitują. Tak jest między innymi z fast-foodami.

Jeśli chcemy zlikwidować cellulit, trzeba z codziennego jadłospisu wyeliminować słodycze albo przynajmniej stopniowo zacząć je ograniczać. Są one produktami wysokokalorycznymi, które niestety poza sporą dawką energii zawierają znikomą ilość składników odżywczych. Przyczyniają się do tycia, co również może mieć wpływ na powstawanie skórki pomarańczowej (choć trzeba pamiętać, że cellulit nie jest typowym defektem wyłącznie u osób otyłych, również osoby szczupłe borykają się ze skórką pomarańczową).

Jeśli chcemy zredukować cellulit, warto również ograniczyć ilość wypijanej kawy. Zawarta w niej kofeina – paradoksalnie – przyczynia się do pobudzenia kortyzolu, a ten z kolei odpowiada za odkładanie się tkanki tłuszczowej i powstawania defektu tkanki łącznej.

W diecie natomiast powinny znaleźć się spore ilości owoców oraz warzyw, także produktów pełnoziarnistych. Zawierają one nie tylko witaminy i minerały wpływające korzystnie na skórę, ale również błonnik, który pobudza perystaltykę jelit oraz usprawnia przemianę materii.

Chude mięsa, ryby, nabiał – także te produkty są wskazane.

By zlikwidować cellulit, należy dostarczać także spore ilości płynów. Woda mineralna (gazowana i niegazowana), herbatki ziołowe – to konieczność. Płyny usprawniają proces oczyszczania organizmu z substancji toksycznych. Dzięki temu walka z cellulitem jest bardziej skuteczna.

Znaczenie pielęgnacji ciała w walce z cellulitem

Nie tylko diety i aktywności fizycznej, ale również odpowiedniej pielęgnacji wymaga nasze ciało, gdy chcemy zlikwidować cellulit. Na szczęście z tym mamy najmniejszy problem, bowiem specyfików kosmetycznych o działaniu antycellulitowym wcale nie brakuje. Trzeba jednak wiedzieć, że ogromne znaczenie ma wybór odpowiedniego preparatu. Odpowiedniego – to znaczy takiego, który będzie posiadał właściwy skład, skuteczny w walce z defektem.

By kremy na cellulit przyniosły oczekiwane efekty, muszą jednocześnie pobudzać krążenie, wzmacniać kruche ściany naczyń włosowatych, zmniejszać ich przepuszczalność oraz usprawniać procesy spalania tłuszczu.

Trzeba jednak pamiętać, że to nie wszystko. Jeśli chcemy pokonać cellulit skutecznie, należy dużą wagę przykładać do sposobu aplikowania specyfików. Trzeba je dokładnie wsmarować w skórę, wykonując koliste ruchy. Jeszcze lepsze efekty osiągniemy wtedy, gdy aplikowanie specyfików poprzedzimy masażem.

Podsumowanie

Walka ze skórką pomarańczową jest trudna, bo cellulit jest wymagającym przeciwnikiem. Jednakże, gdy zdecydujemy się na odpowiednie ćwiczenia, które połączymy z dietą oraz kosmetykami, redukcja defektu tkanki łącznej okaże się możliwa. Trzeba jednak wykazać się ogromną cierpliwością i motywacją, a nasze działania prędzej czy później zostaną nagrodzone. Nie należy tracić wiary w to, że cellulit uda się kiedykolwiek pokonać. Uda się nam to szybciej niż nam się wydaje. Trzymam kciuki.

Comments are closed.