Miód w walce z cellulitem

miódJesteście już zmęczone ciągłą i niestety nieskuteczną walką ze skórką pomarańczową? Chcecie pozbyć się tego problemu na zawsze, ale nie wiecie co mogłoby pomóc? Macie już za sobą – wydawać by się mogło – wszystkie domowe sposoby? A miód? Też już go stosowałyście? Jeśli nie, szczerze polecam. Jego wszechstronne dobroczynne działanie sprawia, że walka z cellulitem może przybrać zupełnie inny bieg.

Właściwości miodu

Cudowne działanie miodu nie jest znane od dziś. Już w czasach starożytnych Kleopatra korzystała z jego dobroczynnych właściwości, chcąc w ten sposób poprawić swoją urodę i kondycję skóry. Nie bez kozery zażywała mleczno-miodowej kąpieli, która nadawała jej ciału jedwabistą gładkość.

Miód jest składnikiem szeroko stosowanym w kosmetyce. A to dlatego, że działa jak antybiotyk i przyspiesza gojenie się ran oraz poparzeń. Odpowiada za poprawę odżywienia tkanek oraz działa przeciwzapalnie. Wykazuje również właściwości regenerujące. To właśnie dlatego miód ma szerokie spektrum zastosowań: począwszy od leczenia oparzeń i odmrożeń, poprzez leczenie trądziku i likwidowanie wyprysków oraz ropni, a skończywszy na likwidacji cellulitu – czyli tym, co nas najbardziej interesuje.

Dobroczynny masaż miodem

By pokonać cellulit, zaleca się wykonywanie miodowego masażu. O tym, jakie działanie ma regularne masowanie skóry nie trzeba chyba mówić. Przypomnę jednak, że masaż, ponieważ usprawnia krążenie oraz przygotowuje skórę do aplikacji specyfików kosmetycznych, zwiększając wchłanianie dobroczynnych substancji. W walce z cellulitem jest więc niezastąpiony.

Biorąc pod uwagę dobroczynne właściwości miodu oraz działanie masażu, właśnie ta metoda na cellulit może okazać się bardzo skuteczna.

Masaż miodem wspomaga proces regeneracji poszczególnych komórek. Pozwala również na usunięcie z organizmu nadmiaru zgromadzonych toksyn, które odpowiadają za powstawanie obrzęków. Działa także ujędrniająco i odmładzająco. Dzięki skóra zyskuje na kondycji, dzięki czemu pozbawiona jest grudek . Jest za to sprężysta i mniej narażona na powstawanie kolejnych nierówności świadczących o osłabieniu tkanki łącznej.

Okazuje się, że skuteczność masażu z miodem jest dużo wyższa aniżeli w przypadku działania sauny czy peelingów.

Jeżeli masaż miodem ma być skuteczny, powinien trwać nawet 60 minut. Masować można całe ciało, można też zdecydować się na zabieg na konkretne partie ciała, gdzie cellulit jest najbardziej widoczny. Trzeba jednak liczyć się z tym, że taki masaż – szczególnie w wykonaniu specjalisty – może być na początku dość bolesny. Ból może towarzyszyć nam również wtedy, gdy masażowi poddajemy te miejsca, które dotknięte są cellulitem w stadium zaawansowanym.

Jak wzmocnić skuteczność masażu?

Masaż miodem sam w sobie jest skutecznym sposobem walki ze skórką pomarańczową. Cały czas trzeba jednak pamiętać o tym, że działanie wielopłaszczyznowe może przyspieszyć czas oczekiwania na efekty. Dlatego też nie należy ograniczać się wyłącznie do masowania skóry.

Trzeba pamiętać, że cellulit jest defektem związanym z niewłaściwym sposobem odżywiania się. Warto więc przejrzeć nasze codzienne menu i wyeliminować te produkty, które sprzyjają powstawaniu skórki pomarańczowej. Słodycze, kawa, fast-foody – to składowe jadłospisu, które muszą pójść „w odstawkę”. Włączyć należy zaś znacznie większą ilość warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych. Również dostarczanie odpowiedniej ilości płynów nie pozostaje bez znaczenia. Woda ułatwia usuwanie toksyn z organizmu, wspomagając tym samym skuteczność miodowego masażu.

Ogromne znaczenie ma ruch. Aktywność fizyczna, pod jakąkolwiek postacią (nie mówię tutaj jednak o sprzątaniu czy robieniu zakupów, ale o spacerowaniu już owszem – szczególnie tym energicznym), wspomaga metabolizm, usprawnia krążenie. Dzięki temu następuje szybsze spalenie tłuszczu zgromadzonego w komórkach oraz dostarczenie do nich niezbędnych substancji odżywczych.

Warto wspomóc się kosmetykami antycellulitowymi, których nie brakuje w drogeriach. Trzeba jednak pamiętać, by stosować je nawet kilka razy dzienne. Tylko systematyczność w działaniu pomoże zwalczyć cellulit.

Podsumowanie

Walka z cellulitem może zakończyć się zwycięstwem. Czy tak będzie, zależy przede wszystkim od nas samych. Jeśli tylko zdecydujemy się na miodowy masaż, a jednocześnie wyeliminujemy czynniki, które sprzyjają powstawaniu skórki pomarańczowej, jeszcze przed nadejściem lata możemy mieć gładkie ciało, którego już nie będziemy musiały się wstydzić.

Comments are closed.