Preparaty na cellulit – składniki


Podejmując walkę z cellulitem
, musimy mieć świadomość tego, że nie wszystkie metody są jednakowo skuteczne. Choć ich efektywność w dużej mierze zależy od stopnia zaawansowania skórki pomarańczowej oraz naszych działań, są takie metody – jak chociażby tabletki antycellulitowe, które – jeśli mają być skuteczne, muszą mieć odpowiedni skład. Musi to być skład, który oddziałuje nie na objawy, ale przede wszystkim na przyczyny cellulitu. Warto więc wziąć „pod lupę” składniki, jakie można znaleźć w preparatach wspomagających walkę ze skórką pomarańczową.

Czego nie powinno zabraknąć w tabletkach?

Na skuteczność preparatów przeznaczonych do walki z cellulitem wpływa wiele czynników. Niemniej jednak bardzo istotny jest ich odpowiedni skład. Dlatego też, decydując się na konkretne preparaty, trzeba wziąć pod uwagę obecne substancje.

Ekstrakty roślinne

Kluczowym składnikiem preparatów na cellulit są roślinne ekstrakty. Zawierają one w swoim składzie wiele dobroczynnych substancji, które nie tylko walczą z objawami skórki pomarańczowej wygładzając skórę, ale jednocześnie celują w przyczyny cellulitu. W ten sposób skuteczność takich preparatów jest naprawdę wysoka.

Ekstrakt z alg morskich – to jeden z ważniejszych składników preparatów przeciwdziałających skórce pomarańczowej. Zawierają spore ilości jodu, dzięki któremu dochodzi do zwiększenia aktywności lipazy. Odpowiadają również za zmniejszenie przepuszczalności naczyń limfatycznych i włosowatych, zapobiegając powstawaniu kolejnych grudek i nierówności.

Ekstrakt z zielonej herbaty zawarty jest w wielu specyfikach. Zielona herbata na cellulit działa poprzez oczyszczanie organizmu, likwidując obrzęki. Wspomaga również metabolizm, co w walce ze skórką pomarańczową ma znaczenie.

Wyciąg z głogu to również ważny składnik preparatów redukujących widoczność skórki pomarańczowej. Jego działanie polega na wzmacnianiu procesu prowadzących do spalania tłuszczu poprzez stymulowanie procesu lipolizy.

Ekstrakt z Ginkgo biloba to składnik, który wspomaga mikrokrążenie, walcząc z przyczynami skórki pomarańczowej.

Związki wspomagające przemiany tłuszczowe

W tabletkach na cellulit można dopatrzeć się obecności substancji wspomagających przemiany tłuszczowe. Dzięki temu skórka pomarańczowa, która spowodowana jest nagromadzeniem substancji tłuszczowych w komórkach, jest skutecznie eliminowana.

L-karnityna – to jeden z najczęściej występujących składników preparatów antycellulitowych (niekiedy można trafić na specyfiki zawierające wyłącznie L-karnitynę, np. Acetyl L-Carnitine). Jej działanie polega na wspomagania procesów spalania nadmiaru tłuszczu, stymulując jednocześnie przepływ limfy. Wspomaga również usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, wpływając tym samym korzystnie na metabolizm.

Kofeina – obok L-karnityny – jest ważnym i często pojawiającym się składnikiem tabletek antycellulitowych. Jej działanie polega na wspomaganiu walki z cellulitem na dwóch frontach. Z jednej strony usprawnia krążenie, z drugiej zaś – wspomaga proces prowadzący do rozpadu trójglicerydów (grudek tłuszczu) na wolne kwasy tłuszczowe.

Tabletki na cellulit – czy to działa?

Nie mogę pozbyć się wrażenia, że apteczne i drogeryjne półki niemal uginają się od specyfików przydatnych w walce z cellulitem. Mówię tu nie tylko o kremach, ale przede wszystkim o pigułkach do doustnego zażywania. Czy takie preparaty mają szansę być skuteczne?

Biorąc pod uwagę ich skład, można wysnuć wniosek o efektywności takich specyfików. Wystarczy przeanalizować skład preparatu Slimette – tabletek, które sprzyjają redukcji masy ciała i redukcji skórki pomarańczowej.

Nie należy jednak łudzić się, że już po zażyciu jednej pigułki skórka pomarańczowa zniknie. Proces jej redukcji jest dość skomplikowany i czasochłonny. Jeżeli jednak uda się połączyć kilka metod – np. aktywność fizyczną, dietę i odpowiednią pielęgnację ciała, walka z cellulitem będzie dużo łatwiejsza. Już w ciągu 2-3 miesięcy regularnego zażywania pigułek będzie można zauważyć znaczną różnicę. Zadaniem takich specyfików jest bowiem usprawnienie krążenia, wzmocnienie naczyń włosowatych i limfatycznych oraz przyspieszenie metabolizmu, czy nawet zwiększenie wytrzymałości organizmu na aktywność fizyczną.

Comments are closed.