Gdy cellulit na udach zamienia się w koszmar…

Skórka pomarańczowa jest problemem wielu kobiet. Niektóre panie w ogóle nie przejmują się jej istnieniem, inne – wręcz przeciwnie. To właśnie ta druga grupa kobiet poszukuje skutecznych metod walki z cellulitem. A ponieważ grudki i nierówności pojawiają się najczęściej na udach, chcą znaleźć takie sposoby, które pozwolą uporać się z nieestetyczną przypadłością. Jak zlikwidować cellulit na udach, gdy niedoskonałości zaczynają być koszmarem?

Skąd cellulit na udach?

Cellulit na udach pojawia się bardzo często. Jest to związane z tym, że właśnie w tym miejscu znajduje się spora ilość tkanki tłuszczowej. A jak wiadomo – to właśnie przez komórki tłuszczowe mamy do czynienia ze skórką pomarańczową.

Powstawanie cellulitu na udach związane jest w dużej mierze z zawirowaniami hormonalnymi. Estrogeny odpowiadają za zwiększenie przepuszczalności naczyń włosowatych i limfatycznych. To zaś powoduje, że zaczynają tworzyć się obrzęki, które uciskają pobliskie komórki, w tym komórki tłuszczowe. Niedostarczanie substancji odżywczych, gorsze dotlenienie i gorsze ukrwienie sprawiają, że wnętrze komórek tłuszczowych zaczyna wypełniać się substancjami tłuszczowymi. W ten sposób pojawiają się na skórze nierówności, które my odczytujemy jako cellulit.

Najpopularniejsze sposoby na cellulit na udach

Jeżeli zauważymy, że nasza skóra na udach traci elastyczność, można spodziewać się, że prędzej czy później pojawi się cellulit. Warto bowiem pamiętać, że siedzący tryb życia, który prowadzi coraz więcej kobiet, wpływa na powstawanie skórki pomarańczowej. Pogarsza bowiem krążenie, co sprawia że odżywcze substancje nie docierająco komórek tłuszczowych.

By zwalczyć cellulit zlokalizowany na udach, trzeba przede wszystkim celować w przyczyny. Bo co nam przyjdzie z tego, jeśli uda się wygładzić skórę, gdy powtarzane błędy znów będą skutkować pojawieniem się grudek?

Kosmetyki i masaże

Redukcja cellulitu powinna obejmować odpowiednią pielęgnację ciała. Chodzi o to, by zadbać o właściwy poziom nawilżenia i natłuszczenia skóry, co nadaje jej elastyczności i sprężystości. Ważne jest także dostarczenie cennych substancji, dzięki którym możliwe jest usprawnienie krążenia oraz wzmocnienie naczyń włosowatych i limfatycznych, zmniejszając tym samym ich przepuszczalność.

Jeżeli chcemy pokonać skórkę pomarańczową, trzeba wybierać tylko skuteczne kremy antycellulitowe. Skuteczne, czyli takie których skład gwarantuje walkę na kilku płaszczyznach jednocześnie. Specyfiki zwalczające skórkę pomarańczową powinny usprawniać krążenie, pobudzać spalanie tłuszczu oraz uszczelniać naczynia włosowate. Takim działaniem charakteryzują się preparaty zawierające między innymi: ekstrakt z alg morskich, ekstrakt z arniki, wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, ekstrakt z Ginkgo biloba, wyciąg z Centella asiatica, wyciąg z bluszczu, wyciąg z nostrzyka, ekstrakt z zielonej herbaty, kofeinę, L-karnitynę.

Bardzo ważne jest to, by nakładanie kremów poprzedzić kilkunastominutową czynnością masowania skóry. Masaż antycellulitowy wspomaga walkę z defektem. Przede wszystkim odpowiada za usprawnienie mikrokrążenia. Dzięki temu skóra nie tylko znacznie lepiej wchłania dobroczynne składniki, ale cenne substancje transportowane są w miejsca związane z przyczyną osłabienia tkanki łącznej. Masaż może być wykonywany ręcznie (koliste ruchy, masaż szczypankowy) bądź z wykorzystaniem specjalnych akcesoriów (bańki chińskie, masażery, szczotki gumowe z wypustkami, sizalowa rękawica).

Ćwiczenia antycellulitowe

Jako że powstawanie skórki pomarańczowej wiąże się z pogorszeniem krążenia oraz wolniejszą przemianą materii, warto postawić na aktywność fizyczną. Ćwiczenia na cellulit są bowiem skutecznym narzędziem walki z tą nieestetyczną przypadłością. Jak zatem powinien wyglądać trening, by skórka pomarańczowa zniknęła?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że każda aktywność jest dobra do walki z cellulitem. Dużo bardziej skuteczna jest jednak ta forma ćwiczeń, która pozwala na szybsze spalanie tłuszczu. A jest to możliwe dzięki ćwiczeniom aerobowym. W roli reduktora skórki pomarańczowej doskonale sprawdzi się jazda na rowerze, jazda na rolkach / łyżwach, bieżnia, aerobik. Warto także poznać korzystny wpływ pływania (również aqua-aerobiku).

Oczywiście można zdecydować się na takie ćwiczenia antycellulitowe, które będą skupione wyłącznie na udach. Przysiady, odwodzenie nóg w różnych kierunkach, skakanie na skakance – to ćwiczenia, które są pomocne w redukcji skórki pomarańczowej, jednakże warto połączyć je z treningiem aerobowym.

Zabiegi antycellulitowe

W walce z cellulitem na udach pomocne mogą okazać się zabiegi kosmetyczne. Wybór jest ogromny, dzięki czemu mogą na nie zdecydować się zarówno te panie, które borykają się z łagodnym cellulitem, jak i z cellulitem w stadium zaawansowanym.

Trzeba jednak mieć świadomość, że by takie kuracje były skuteczne, trzeba regularnie poddawać się co najmniej kilku seansom. To zaś może wiązać się ze sporymi kosztami.

Dlatego też warto poznać moc domowych zabiegów antycellulitowych. W walce ze skórką pomarańczową dużą skutecznością wykazuje się peeling kawowy.

Comments are closed.