Dowiedz się, jak zwalczyć cellulit skutecznie i raz na zawsze

Jesli przeczytasz nasz poradnik, dowiesz się jak zwalczyć cellulit. Ze statystyk wynika, że taką wiedzą może być zainteresowane nawet osiemdziesiąt procent kobiet. Dlaczego aż tyle? Bo tyle własnie kobiet ma cellulit! Jeśli i ty należysz o tej grupy dowiedz się, jak pozbyć się pomarańczowej skórki i zyskać gładkie, jędrne, apetyczne ciało.

Cellulit to przypadłość typowo kobieca. O ile nadwaga, otyłość czy nawet rozstępy w równym stopniu dotyczą obu płci, to z pomarańczową skórką borykają się niemal wyłącznie kobiety. Dlaczego tak się dzieje? Otóż jedną z głównych przyczyn powstawania cellulitu są hormony, a konkretnie estrogeny – żeńskie hormony płciowe. to dlatego najczęściej cellulit pojawia sie w wieku dojrzewania, gdy dziewczynki zaczynają zmieniać się w kobiety i poziom kobiecych hormonów w ich organizmach radykalnie się podnosi. Estrogeny sprawiają, że tkanka tłuszczowa u kobiet stanowi większy procent niż u mężczyzn (kobiety mają natomiast proporcjonalnie mniej mięsni) i jest ona skupiona w dolnych partiach ciała: na pośladkach, udach i biodrach. To tam właśnie gromadzi się cellulit. Oczywiście, czynnik natury fizjologicznej nie wyczerpują wszystkich przyczyn cellulitu. Do przyczyn cellulitu należy zaliczyć także siedzący tryb życia: brak aktywności fizycznej bardzo często owocuje właśnie powstaniem cellulitu. Poza tym także nieodpowiednia dieta może przyczynić się do powstania skórki pomarańczowej. Warto wiedzieć, że choć otyłość i nadwaga zazwyczaj występują w parze to także szczupła kobieta może mieć problem z pomarańczową skórką. Cellulit to na tyle powszechny robolem, że często mają go nawet modelki czy największe gwiazdy, ktore stać na naprawdę dobrą pielęgnację ciała. Dlaczego tak się dzieje? skłonności do cellulitu są też w dużym stopniu dziedziczne. Nie oznacza to jednak, że masz się poddawać. Wypróbuj rekomendowany przez nas program antycellulitowy, a dowiesz się jak zwalczyć cellulit tak, by już nigdy nie powrócił.

Dieta na cellulit

Jak zwalczyć cellulit? Przede wszystkim dzięki zdrowemu i racjonalnemu odżywianiu się. Co to oznacza? Aby pozbyć się pomarańczowej skórki nie musisz odchudzać się, choć warto pozbyć się zbędnych kilogramów jeśli jesteś osobą z nadwaga lub otyłością. Poza tym jednak dieta na cellulit i dieta odchudzająca to dwie różne rzeczy. W diecie na cellulit bilans kalorii powinien odpowiadać twojemu dziennemu zapotrzebowaniu energetycznemu. Znacznie ważniejsze jest natomiast to co jesz i jak. A więc: jak jeść? Przede wszystkim regularnie, w niedużych odstępach czasu . Każdego dnia powinnaś zjeść od pięciu do nawet sześciu posiłków dziennie, oczywiście będa to niewielkie porcje. Poza tym bardzo ważne jest, byś zawsze jadła śniadanie i to nie później niż godzinę po wstaniu z łóżka. kolacja powinna być niewielka, zjedz ją trzy godziny przed snem. Co powinnaś jeść? Przede wszystkim unikaj najbardziej niezdrowych produktów, które sprzyjają powstawaniu cellulitu. Jakie to produkty? Na szczycie listy znajdują się sól i cukier – samodzielnie oraz jako składniki innych pokarmów. Unikaj wiec wszystkiego, co jest sztucznie dosładzane. Zrezygnuj także ze słodyczy oraz ze słonych przekąsek – to puste kalorie bez wartości odżywczych. Poza tym powinnaś także unikać produktów takich jak białe pieczywo czy tłuste, czerwone mięso. co zatem jeść, by pozbyć się cellulitu? Podstawą twojej diety powinno być chude białko, najlepiej o różnym pochodzeniu. wołowinę czy drób zastąp rybami, owocami morza, roślinami strączkowymi czy różnorodnym nabiałem. Poza tym powinnaś jak najczęściej sięgać po warzywa i owoce, najlepiej surowe. Do swojego jadłospisu wprowadź grejpfruta – wspomaga odchudzanie, oczyszczanie organizmu z toksyn i likwidowanie tkanki tłuszczowej, jest więc prawdziwym wrogiem cellulitu.

Ćwiczenia na cellulit

Ćwiczenia na cellulit to podstawa, jeśli chcesz naprawdę na trwale pozbyć się pomarańczowej skórki. To właśnie brak aktywności fizycznej najczęściej jest przyczyną uporczywego  i trudnego do zlikwidowania cellulitu. Jakie są najlepsze ćwiczenia na cellulit? Właściwie każda forma ruchu pomaga pozbyć się pomarańczowej skórki. Najlepiej, jeśli w twoim planie treningowym będzie sporo treningu aerobowego, to znaczy takich form ruchu jak bieganie, pływanie, jazda na rowerze czy marsz. Poza tym powinnaś wykonywać także ćwiczenia z obciążeniem, aby wymodelować te części ciała, gdzie jest cellulit. Ćwicz z niewielkimi obciążeniami, ale za to wykonując dużą liczbę powtórzeń. Pamiętaj, że najlepiej ćwiczyć co drugi dzień, oczywiście w dni, gdy nie trenujesz także powinnaś sporo się ruszać, na przykład iść na spacer, albo zastąpić jazdę winda chodzeniem po schodach.

Krem na cellulit

Kosmetyki na cellulit znakomicie uzupełniają dietę i treningi. Pomagają od zewnątrz wygładzić skórę i przyspieszają miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej. Krem na cellulit powinnaś nakładać dwa razy dziennie, wykonując przy tym antycellulitowy masaż ręcznie lub specjalnym urządzeniem masującym.

Comments are closed.