Zasady walki z cellulitem

Chcesz pokonać cellulit? Nie wiesz jak się do tego zabrać, bo już kilka razy podchodziłaś do walki ze skórką pomarańczową, bez większych efektów? Poznaj zasady redukcji tego defektu i ciesz się gładką skórą, pozbawioną nieestetycznych nierówności i zgrubień na skórze.

Poznaj przyczyny cellulitu

Jeżeli zależy ci na skutecznej walce ze skórką pomarańczową, musisz w pierwszej kolejności poznać przyczyny jej powstawania. Tylko w ten sposób można wybrać takie metody likwidacji cellulitu, które faktycznie przyniosą oczekiwane efekty.

Podejmując walkę ze skórką pomarańczową, należy pamiętać że defekt ten powstaje na skutek zawirowań hormonalnych. Oczywiście nie jesteśmy w stanie walczyć z hormonami, aczkolwiek możemy zminimalizować ich oddziaływanie an skórę. Estrogeny odpowiadają za zwiększenie przepuszczalności naczyń włosowatych, to zaś staje się przyczyną obrzęków. Te z kolei zaczynają uciskać komórki tłuszczowe, zaburzając krążenie. W efekcie tworzą się zgrubienia oraz nierówności, czyli po prostu cellulit.

Na powstawanie skórki pomarańczowej wpływa również zła dieta i brak aktywności fizycznej.

Nie daj się stresowi

Zależy ci na tym, by pokonać cellulit? Walcz ze stresem, bądź przynamniej staraj się unikać sytuacji stresowych. Co prawda prowadzony w dzisiejszych czasach tryb życia nie sprzyja bezstresowemu bytowaniu, jednakże warto zrobić wszystko, co w naszej mocy. A jest to ważne, bowiem stres odpowiadać może za zawirowania hormonalne, w tym – wzmożone wydzielanie kortyzolu. Jest to hormon, który wpływa niekorzystnie na kondycję skóry, prowadząc do zmniejszenia jej elastyczności. Zaś mniej sprężysta skóra to większe prawdopodobieństwo pojawienia się cellulitu.

Stres można wyeliminować poprzez aktywność fizyczną, słuchanie odpowiedniej muzyki, stosowanie wielu popularnych technik relaksacyjnych. Warto także zadbać o odpowiednią ilość snu. Trzeba bowiem pamiętać, że kobieta niewyspana jest rozdrażniona i bardziej narażona na negatywne skutki sytuacji stresowych.

Ogranicz palenie papierosów

Jeżeli chcesz mieć gładkie i ładne ciało, pozbawione nieestetycznego defektu, zrezygnuj z palenia. Nie od dziś wiadomo przecież, że papierosy do jeden ze sprzymierzeńców cellulitu. Jeśli więc nie ograniczysz ilości wypalanych papierosów, tak naprawdę nie pozbędziesz się skórki pomarańczowej.

Paląc papierosy odbierasz skórze szansę na uzyskanie cennych składników odżywczych, które są niezbędne do zachowania kondycji na odpowiednim poziomie. Zamiast nich „faszerujesz” skórę substancjami toksycznymi, których bardzo trudno się pozbyć. To zaś powoduje, że twoje ciało zaczyna tracić jędrność i elastyczność, a w zamian pojawiają się nierówności oraz grudki.

Pij dużo wody

Chcąc skutecznie zwalczyć cellulit, trzeba pamiętać o wypijaniu sporej ilości wody. Jest to ważne, tymczasem wiele kobiet o tym zapomina. Niektóre też obawiają się, że dostarczona woda zostanie zatrzymana w organizmie. Wręcz przeciwnie. Woda odpowiada między innymi za wypłukiwanie sodu pochodzącego z soli. W ten sposób wyeliminowany może zostać czynnik przyczyniający się do zatrzymywania płynów ustrojowych, czyli czynnik sprzyjający cellulitowi.

Zaleca się, by każdego dnia dostarczać co najmniej 1.5 litra płynów. Podstawą powinna być woda mineralna. Warto dodać do niej odrobinę soku z cytryny, bowiem zawarta w nim witamina C stanowi skuteczną broń przeciwko cellulitowi – jest pogromcą tłuszczu. Poza wodą można postawić na soki warzywne bądź ziołowe herbatki.

Zadbaj o ciało

Jeżeli chcemy pokonać skórkę pomarańczową skutecznie, koniecznością jest odpowiednia pielęgnacja ciała. Podstawą są oczywiście kosmetyki antycellulitowe. Warto pamiętać, że najlepsze będą te, które w swoim składzie zawierają cenne substancje, skierowane przeciwko przyczynom defektu. Bardzo ważne jest, by taki specyfik usprawniał krążenie, przyspieszał proces spalania tłuszczu, wzmacniał kruche ściany naczyń krwionośnych. W składzie powinny więc znaleźć się między innymi: L-karnityna, kofeina, ekstrakt z alg morskich, teofilina, wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, ekstrakt z arniki, wyciąg z nostrzyka, rutyna, wyciąg z kasztanowca.

Bardzo ważne jest również to, by przed zaaplikowaniem specyfiku, wykonać kilkunastominutowy masaż. Można do tego wykorzystać szorstką gąbkę lub rękawicę sizalową. Dostępne są również specjalne masażery antycellulitowe.

Chcąc zadbać o ciało, warto pomyśleć o aktywności fizycznej. Jest to istotne, ponieważ ruch to nie tylko redukcja kilogramów, ale również usprawnienie krążenia. Bardzo ważne jest, by ćwiczyć co drugi dzień, przez ok. 60 minut.

Można też zdecydować się na zabiegi kosmetyczne. Masaż bańką chińską na cellulit sprawdzi się znakomicie.

Podsumowanie

Jeżeli chcemy wygrać walkę z cellulitem, należy jak najszybciej wcielić w naszą codzienność powyższe zasady. Koniecznością jest dostosowanie się do wszystkich wymogów. Tylko w ten sposób uda się skutecznie zlikwidować defekt, który – jestem o tym przekonana – spędza sen z powiek większości kobietom. Tymczasem odrobina cierpliwości i chęci do działania sprawi, że skórka pomarańczowa zniknie, jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem nad ciepłe morze.

Comments are closed.