7-dniowy program walki z cellulitem

Czy można zredukować skórkę pomarańczową w zaledwie 7 dni? Raczej nie, co nie oznacza że nie da się zmniejszyć widoczności tego nieestetycznego defektu. Warto więc poznać skuteczny plan walki z cellulitem i jak najszybciej wcielić go w życie. Kontynuowanie go przez kolejne tygodnie poskutkuje gładkim ciałem pozbawionym grudek i nierówności.

Poznaj przyczyny cellulitu

Nie jesteś przekonana co do skuteczności tego planu? Dowiedz się o przyczynach skórki pomarańczowej. Dzięki tej wiedzy dużo łatwiej będzie ci zrozumieć, dlatego właśnie taki harmonogram i takie kuracje są w stanie wspomóc redukcję cellulitu.

Powszechnie uważa się, że skórka pomarańczowa jest związana z osłabieniem tkanki łącznej. Dochodzi do tego na skutek zawirowań hormonalnych. Estrogeny odpowiadają za zwiększenie przepuszczalności naczyń, co powoduje powstawanie obrzęków. To z kolei doprowadza do niedotlenienia oraz niedożywienia komórek, w tym komórek tłuszczowych. Konsekwencją jest powiększanie się ich objętości, co objawia się występowaniem zgrubień i nierówności na powierzchni skóry.

Warto także mieć świadomość, że estrogeny to nie wszystko. Także niewłaściwy sposób odżywiania się, który sprzyja zaparciom oraz brak ruchu wpływają na powstawanie skórki pomarańczowej.

Poniedziałek / środa

Antycellulitową kurację rozpocznij od dobroczynnego masażu, którego celem jest usprawnienie krążenia. Podczas masowania miejsc objętych skórką pomarańczową, należy wykorzystać specjalnie przygotowany olejek.

Do jego przygotowania będziemy potrzebować: ocet jabłkowy zmieszany z wodą (w proporcji 1:1), olejek rozmarynowy (alternatywnie olejek miętowy bądź cytrynowy). Wszystkie składniki należy ze sobą zmieszać, a następnie nakładać na miejsca objęte cellulitem. Po kilkuminutowym masażu ciało należy owinąć folią spożywczą. Na końcu należy nałożyć ciepłe ubranie, bądź owinąć się kocem. Po upływie 30-40 minut specyfik należy zmyć i wklepać antycellultowy krem (trzeba pamiętać, by taki kosmetyk zawierał odpowiednie substancje, których działanie skierowane jest przeciwko defektowi).

Taką kurację należy powtórzyć także w środę.

Wtorek / czwartek

W drugim i czwartym dniu kuracji należy przygotować nowy specyfik do walki ze skórką pomarańczową. Jest to specjalna maska, którą należy wmasować w miejsca objęte cellulitem i pozostawić na skórze przez 15 minut. Po upływie określonego czas należy wziąć prysznic, kończąc go naprzemiennymi okładami – raz ciepłą, raz chłodną wodą.

Do przygotowania maski będziemy potrzebować: sok z grejpfruta (5 łyżek), miód (1 łyżeczka), balsam ujędrniający (2 łyżeczki). Wszystkie składniki należy ze sobą dokładnie wymieszać.

Piątek

Piąty dzień kuracji antycellulitowej upłynie nam „pod znakiem” octu jabłkowego. Miejsca dotknięte skórką pomarańczową należy posmarować octem jabłkowym. Taką czynność najlepiej wykonać po wieczornej kąpieli bądź prysznicu.

Dodatkowo warto dołączyć krótki trening aerobowy. Poleca się chociażby jazdę na rowerze stacjonarnym. Dobrze jest też pływać czy uprawiać aerobic na cellulit. Jako że piątek jest początkiem weekendu, można także zdecydować się na dyskotekę. Energiczny taniec jest w stanie wspomóc antycellulitową kurację.

Sobota

Plan skierowany przeciwko skórce pomarańczowej należy kontynuować również w sobotę. W tym dniu – jako że mamy nieco więcej czasu i nie musimy wcale się spieszyć, warto wykonać peeling kawowy z dodatkiem miodu. Skuteczność takiego preparatu jest wysoka – taki domowy kosmetyk chwali sobie wiele osób.

Jak go przygotować? Na temat kawowego peelingu była mowa na blogu kilka razy. Warto jednak jeszcze raz przypomnieć sobie ten cenny przepis.

Składniki: ¼ filiżanki zmielonej kawy, 1 łyżka miodu, ¼ zmielonego cynamonu, ¼ łyżeczki pieprzu Cayenne, 3 łyżki oliwki kosmetycznej / olejku antycellulitowego / oliwy z oliwek. Wszystkie produkty należy ze sobą zmieszać. Tak przygotowany specyfik należy dokładnie wmasować w miejsca objęte skórką pomarańczową. W ten sposób nie tylko usprawniamy krążenie, ale również przyczyniamy się do zwiększenia elastyczności skóry i zwiększenia jej sprężystości. Dodatek miodu sprawia, że skóra jest nie tylko gładka, ale również wspomaga proces detoksykacji organizmu.

Po kilkuminutowym masażu, skórę należy owinąć folią spożywczą. Po 20-30 minutach preparat należy zmyć, wykonując jednocześnie naprzemienne okłady ciepłą i zimną wodą.

Niedziela

W niedzielę możemy już odetchnąć od antycellulitowych zabiegów. Pora na odpowiednie ćwiczenia. Ostatniego dnia kuracji, warto postawić na skakankę. Ćwiczenia trwające 40-50 minut pozwalają na usprawnienie krążenia, a jednocześnie przyspieszenie procesów spalania tłuszczu. Warto pamiętać, by trening na skakance poprzedzić krótką rozgrzewką.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że w zasadzie mamy pełną dowolność, jeśli chodzi o konkretne ćwiczenia.

O tym pamiętaj!

Jeżeli chcesz, by antycellulitowa kuracja zakończyła się sukcesem, musisz wprowadzić także zdrowe nawyki żywieniowe. Wyeliminowanie z codziennego jadłospisu soli, fast-foodów, słodyczy, smażonych i tłustych dań spowoduje, że szybko zauważysz pozytywne zmiany w wyglądzie swojego ciała.

Comments are closed.