Algami w cellulit

W jaki sposób skutecznie zlikwidować cellulit? To pytanie, które wciąż zadaje sobie wiele kobiet. Biorąc pod uwagę fakt, że redukcja skórki pomarańczowej do najprostszych czynności nie należy. Warto jednak próbować wszelkich nowości, bowiem – jak się okazuje – mogą skutecznie wspomóc walkę z cellulitem. Okazuje się, że algi mogą doskonale sprawdzić się jako sposób likwidacji nieestetycznego defektu.

Algi – a co to takiego?

O algach i ich dobroczynnym wpływie na kondycję skóry mówi się już od dłuższego czasu. Tymczasem są kobiety, które w ogóle o tym sposobie na cellulit nie słyszały. Warto więc wiedzieć, jak to jest z tymi algami, by móc w pełni wykorzystać je jako sposób likwidacji skórki pomarańczowej.

Algi to nic innego jak glony oraz wodorosty – czyli roślinność żyjąca w mniejszych i większych zbiornikach wodnych: jeziorach, rzekach, morzach. Bogactwo ich form – zróżnicowana wysokość oraz kolorystyka (w zależności od głębokości występowania) sprawiają, że algi mają szerokie zastosowanie w kosmetologii. Jest to związane przede wszystkim z cennymi związkami, których glony są źródłem. To właśnie dzięki temu algi mogą być wykorzystywane między innymi do walki z cellulitem (działają także na trądzik).

Moc w algach zamknięta

Jak już wyżej wspomniałam – algi to zróżnicowany oraz bogaty skład wielu substancji odżywczych. To właśnie dzięki temu rośliny te są w stanie skutecznie wspomóc walkę ze skórką pomarańczową. Dostarczają bowiem białek, tłuszczów oraz węglowodanów – składników, które dbają o kondycję skóry. Algi stanowią źródło także wielu cennych składników mineralnych: żelaza, magnezu, chloru, jodu, potasu. Zawierają śladowe ilości cynku, kobaltu czy miedzi.

Algo to także cenne źródło witamin, które korzystnie wpływają na kondycję skóry. Należy wspomnieć między innymi o witaminie E, A, PP, K oraz witaminach z grupy B (B1, B2, B3, B6, B12).

Nie wszystkie algi na cellulit

Wyżej wspomniałam, że algi charakteryzują się bogactwem form. To zaś oznacza, że nie wszystkie rośliny będą tak samo skuteczne w walce ze skórką pomarańczową.

Na cellulit najlepiej działają algi brunatne oraz zielone. Zawierają one spore ilości witamin z grupy B oraz enzymów, które korzystnie oddziałują na procesy przemiany materii. Zawarty w glonach kwas algino0wy odpowiada za stymulowanie mikrokrążenia, co jest niezbędne w likwidacji skórki pomarańczowej. Dzięki temu dobroczynne składniki odżywcze dostarczane są do wszystkich komórek, dbając jednocześnie o odpowiednie ich dotlenienie.

Algi w walce z cellulitem odpowiadają za zwiększenie elastyczności skóry. A jak wiadomo mniej sprężysta i pozbawiona jędrności skóra to większe prawdopodobieństwo pojawienia się skórki pomarańczowej.

Zwykle wykorzystywane są: Laminaria (listownica) oraz Fucus (morszczyn). Są to algi, które – dzięki zawartości jodu – odpowiadają za zwiększenie aktywności lipazy. Jest to enzym biorący udział w procesach lipolizy – polegających na rozkładzie tłuszczów (cellulitowych grudek i nierówności) na wolne kwasy tłuszczowe. Te zaś wykorzystywane są jako źródło energii. Algi te jednocześnie zwiększają szczelność naczyń włosowatych, co również w walce z przyczynami skórki pomarańczowej ma istotne znaczenie.

Algi morskie w antycellulitowych kremach

Gdzie szukać alg, które tak korzystnie wpływają na kondycję skóry, przyczyniając się do redukcji cellulitu? Okazuje się, że wcale daleko szukać nie musimy. Wystarczy wybrać odpowiednie kremy antycellulitowe.

Np. Revitol Cellulite stanowi bogate źródło glonów morskich, które sprzyjają detoksykacji organizmu, likwidując obrzęki, a jednocześnie wpływają na usprawnienie procesów spalania tłuszczu.

By stosowanie kremu Revitol Cellulite przyniosło oczekiwane efekty, należy stosować go systematycznie – najlepiej dwa razy dziennie. Bardzo ważne jest również to, by przed zaaplikowaniem specyfiku, wykonać kilkunastominutowy masaż. Masowanie miejsc objętych cellitem przez 10-15 minut rozgrzewa skórę i usprawnia krążenie. W ten sposób dobroczynne składniki zawarte w preparacie będą miały szansę na jeszcze głębsze wniknięcie i działanie u źródła problemu, a nie tylko na powierzchni skóry.

Antycellulitowe zabiegi z algami

Choć najwygodniej i najtaniej jest stosować antycellulitowe kosmetyki zawierające algi, warto raz na jakiś czas poddać się zabiegom. Nie muszą to być od razu kuracje wykonywane w najlepszych salonach kosmetycznych, gabinetach dermatologii estetycznej czy gabinetach w centrum odnowy biologicznej, choć i takie są polecane. Okazuje się bowiem, że zabiegi można przeprowadzić samodzielnie, w domowym zaciszu. Trzeba jednak zdobyć składniki algowe, które są podstawą takich kuracji.

Gdy uda się nam zdobyć algi morskie, należy nałożyć je na miejsca objęte cellulitem, na następnie owinąć go specjalną folią. Następnie należy założyć ciepłe ubranie i przykryć ciało kocem. Po upływie 60 minut algi należy usunąć. Na zakończenie dobrze jest wmasować antycellulitowy specyfik. Taki zabieg, jeśli ma przynieść oczekiwane efekty, powinien być powtarzany 2-3 razy w tygodniu.

Comments are closed.