Oligo.DX – antycellulitowy żel polecany przez modelki

Walka z cellulitem do łatwych nie należy. Choć skórka pomarańczowa pojawia się dość szybko i łatwo, już nie tak łatwo ją zwalczyć. Dlatego też wszystkie kobiety zmagające z tym defektem szukają sposobów zredukowania jego widoczności. W walce z cellulitem może pomóc Oligo.DX – antycellulitowy żel, który stał się popularny wśród modelek.

Jak działa Oligo.DX?

Oligo.DX nie jest nowością na rynku preparatów kosmetycznych przeznaczonych do walki z cellulitem. Dostępny jest już od kilku lat i cieszy się ogromną popularnością. Jako efekt pięcioletnich badań znanej na cały świat firmy DS Laboratories, w swoim działaniu wykazuje innowacyjne podejście do walki ze skórką pomarańczową. Oligo.DX jest żelem opartym o technologię nanosomową, która odpowiada za zwiększenie skuteczności preparatu. Mikroskopijnej wielkości nanosomy przenoszą dobroczynne składniki żelu. Cząsteczki mają zdolność głębokiej penetracji skóry, co powoduje że cenne substancje uwalniane są dopiero „u źródła” problemów z cellulitem. To zaś sprawia, że jego efektywność jest bardzo wysoka.

Działanie Oligo.DX bazuje na trzech najważniejszych i najistotniejszych w walce ze skórką pomarańczową kwestiach:

  • redukcji tkanki tłuszczowej,
  • wzmacnianiu i uszczelnianiu kruchych naczyń krwionośnych,
  • usprawnieniu układu limfatycznego.

Składniki Oligo.DX w walce z cellulitem

Skuteczność Oligo.DX podyktowana jest nie tylko zaawansowaną technologią nanosomową. To także odpowiednio dobrane składniki, dzięki którym walka ze skórką pomarańczową przynosi zadowalające efekty.

Głównym składnikiem jest wyciąg z Hydrocotyle (26-28%). Jest to substancja, która wzmaga produkcję kolagenu, zwiększając tym samym elastyczność skóry (mało jędrna skóra jest bardziej narażona na ataki cellulitu). Odpowiada również za wzmacnianie i uszczelnianie kruchych ścian naczyń krwionośnych.

W składzie Oligo.DX znajduje się również wyciąg z bluszczu. Jego działanie polega na usprawnieniu mikrokrążenia. Ponadto odpowiada za przyspieszenie metabolizmu komórkowego oraz ułatwienie odpływu limfy z tkanki tłuszczowej.

Za skuteczną walkę z cellulitem odpowiada również zawarty w Oligo.DX morszczyn pęcherzykowaty. Jest to alga morska, ekstrakt której – dzięki zawartości jodu – przyczynia się do zwiększenia aktywności lipazy enzymu rozbijającego grudki tłuszczu. Jednocześnie zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się obrzęków.

Również kofeina znalazła się w składzie Oligo.DX. Jest to substancja, która odpowiada nie tylko za przyspieszenie procesów spalania tłuszczu, ale również przyspiesza odpływ limfy z tkanki tłuszczowej. Kofeina stymuluje również krążenie krwi w naczyniach włosowatych.

Warto podkreślić również fakt, że dobroczynne składniki uwalniają się przez okres 12 godzin. Dzięki temu specyfik działa nie tylko zaraz po jego zaaplikowaniu, ale również przez kolejne godziny. W ten sposób jego działanie jest ciągłe, a skóra szybciej staje się spójna, bardziej elastyczna i wreszcie – pozbawiona nieestetycznych nierówności, czyli cellulitu.

Efekty antycellulitowej kuracji Oligo.DX

Walka z cellulitem za pomocą Oligo.DX jest skuteczna. Pierwsze zadowalające rezultaty pojawiają się już po kilku dniach. Zwykle potrzeba co najmniej miesiąca, by pozbyć się nieestetycznej skórki pomarańczowej (wiele też zależy od stopnia jej zaawansowania). Zaleca się, by miejsca dotknięte cellulitem smarować nawet 2 razy dziennie. Statystki wskazują, że aż 89% kobiet obserwuje znaczną poprawę kondycji skóry po systematycznej kuracji Oligo.DX.

Warto jednak mieć świadomość, że efektywność specyfiku zależy też w dużej mierze od tego, czy udało się nam zmienić podejście do prowadzonego trybu życia. Trzeba pamiętać, że nawet najlepszy preparat nie będzie w stanie skutecznie wyeliminować problemu, jeżeli przyczyny nie zostaną zredukowane. W innym wypadku będziemy wykonywać „syzyfową pracę” – gdy tylko uda się zmniejszyć widoczność skórki pomarańczowej, grudki będą pojawiać się znów, bowiem przyczyny defektu nie będą zlikwidowane.

Dlatego tak ważne jest, by walczyć nie tylko z objawami, ale również eliminować czynniki wpływające na pojawienie się defektu. Koniecznością jest przede wszystkim zmiana sposobu odżywiania oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Takie postępowanie spowoduje, że skórka pomarańczowa zniknie na pewno.

One Response to “Oligo.DX – antycellulitowy żel polecany przez modelki”

  1. 1
    sandra

    witam wszystkich. chcialam powiedziec ze uzywam ten zel i krece dodatkowo kolem hula hop i naprawde chudne w tali i udach gdzie uzywam zel. naprawde polecam.s.