Pokonałaś cellulit? Dowiedz się co zrobić, by znów się nie pojawił?

Należysz do grona (już) szczęśliwych kobiet, którym udało się pokonać cellulit? Poświęciłaś sporo czasu i pieniędzy na to, by uzyskać gładką skórę, pozbawioną jakichkolwiek niedoskonałości? Nie chcesz dopuścić do tego, by nieestetyczne grudki i nierówności pojawiły się po raz kolejny? Nie zamierzasz przechodzić przez wszystko od nowa? Dowiedz się, jak zapobiec cellulitowi, by znów nie stał się twoim koszmarem.

Nie rezygnuj ze zdrowej diety

Jeżeli nie chcesz mieć już do czynienia ze skórką pomarańczową, pamiętaj o tym, by nadal jeść zdrowo.

Nadal musisz pamiętać o ograniczeniach związanych z produktami zawierającymi spore ilości soli. Wiedz, że przyczynia się ona do tworzenia obrzęków, które są jednym z czynników odpowiadających za powstawanie skórki pomarańczowej.

Ogranicz się do wypijania dwóch filiżanek kawy dziennie (zawarta w niej kofeina podnosi apetyt oraz podnosi poziom kortyzolu odpowiadającego za odkładanie się tkanki tłuszczowej). Na liście zakazów cały czas znajdują się fast-foody. Słodycze możesz spożywać, ale wyłącznie w ilości ograniczonej.

Jeżeli chcesz zapobiec cellulitowi, nie dopuszczając  do jego ponownego pojawienia się, warto pozostać przy pełnoziarnistym pieczywie. Biały chleb i bułki to źródło prostych i wysokokalorycznych węglowodanów. Zaś tłuszcze zwierzęce szybko zamieniają się w tkankę tłuszczową.

W codziennej diecie nadal muszą znajdować się owoce i warzywa. Także kasze są pożądane, gdyż stanowią cenne źródło błonnika, który odpowiada za zahamowanie wchłaniania tłuszczów. Nadal w jadłospisie powinny znajdować się ryby, oleje roślinne, nasiona i orzechy – stanowią źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega, które wpływają na przyspieszenie procesów spalania tłuszczu.

Nadal musimy dbać  o to, by spożywać w miarę regularne posiłki. Zadbajmy o to, by jedno mniejsze danie zjadać co 4-5 godzin. Dzięki temu nasza przemiana materii nadal będzie sprawna, co wpłynie korzystnie na kondycję skóry.

Także musimy pamiętać o tym, by nie rezygnować z dostarczania płynów w ilości 1,5-2 l dziennie. Nadal musi to być woda mineralna (gazowana albo niegazowana), ziołowe herbatki. Można także wprowadzić do codziennego jadłospisu owocowe soki, ale najlepiej tylko te, które są świeżo wyciskane. Soki „kartonowe” zawierają najczęściej zbyt dużo cukru.

W przypadku zapobiegania cellulitowi wcale już nie musimy wspomagać się aptecznymi suplementami diety. Odpowiednio skomponowany jadłospis wystarczy w zupełności.

Dużo ćwicz

Jeżeli chcesz zapobiec cellulitowi, nie możesz porzucać aktywności fizycznej. Ćwiczenia są bardzo ważne nie tylko w celach likwidacji skórki pomarańczowej, ale również w przypadku przeciwdziałania temu problemowi.

Ważne jest, by ćwiczyć dla przyjemności, dlatego też polecam te formy aktywności, które są lekkie i sprawiają sporą frajdę. Dla kobiet lubiących tańczyć polecam modną w ostatnim czasie zumbę – formę aerobiku. Bieżnia czy jazda na rowerze (również stacjonarnym) także sprawdzi się doskonale.

Nie chcąc dopuścić do pojawienia się skórki pomarańczowej, warto pamiętać o tym, by ćwiczyć systematycznie. Nadal obowiązuje zasada ćwiczeń co drugi dzień przez 40-60 minut. Jest to ważne, by utrzymać uzyskane do tej pory efekty.

Domowa pielęgnacja ciała

Jeżeli chcemy zapobiec pojawieniu się cellulitowi, warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji ciała. W przypadku, gdy grudki już zniknęły, można odstawić antycellulitowe kosmetyki (choć właściwie ja tego nie polecam), a zamienić je na specyfiki o działaniu natłuszczającym i nawilżającym. Ja osobiście nadal stosuję kosmetyki antycellulitowe, dzięki którym wiem, że skórka pomarańczowa już mnie nie dotknie. Kremy na cellulit polecane są tym kobietom, u których defekt ten ma także charakter genetyczny (gdy panie znajdują się w tzw. grupie ryzyka).

Warto pomyśleć również o odpowiednich zabiegach pielęgnacyjnych. Można dwa razy w tygodniu wykonać peeling kawowy, który doskonałe wygładzi skórę. Można zdecydować się na samodzielny masaż chińskimi bańkami bądź serię błotnych okładów (także body-wrapping).

W domu można również skorzystać z dobroczynnego działania lasera (dzięki urządzeniu Rio Anti-Cellulite Laser). Naświetlanie miejsc najbardziej narażonych na powstawanie skórki pomarańczowej przynosi zaskakując e efekty, nie dopuszczając do pojawienia się grudek i nierówności. Urządzenie do najdroższych nie należy (niewiele ponad 400 zł, czyli mniej więcej tyle, ile wynosi średni koszt jednorazowego zabiegu antycellulitowego), dlatego też polecam jego zakup nawet wtedy, gdy nie mamy cellulitu, a nie chcemy dopuścić do jego powstawania. Jeśli chodzi o taki laser, z jego dostępnością nie mają te kobiety, które zdecydowały się na jego zakup w trakcie walki ze skórką pomarańczową.

Warto pamiętać o tym, że zapobieganie cellulitowi za pomocą zabiegów pielęgnacyjnych jest ważnym krokiem. Dlatego też najlepiej pamiętać o odpowiednich kuracjach podczas codziennej higieny. Ich systematyczne wykonywanie sprawi, że nasze oczy już nigdy nie przekonają się, jak cellulit wyglądał na naszym ciele.

Comments are closed.