5 skutecznych sposobów na cellulit

Już od dawna siłujesz się z zamiarem likwidacji skórki pomarańczowej? Chcesz się pozbyć tego nieestetycznego defektu? Przymierzasz się do walki z cellulitem, jednak boisz się, że Twój wysiłek nie zda się na nic? Poznaj 5 skutecznych sposobów na cellulit i rozpraw się ze skórką pomarańczową raz na zawsze.

Jak skutecznie zwalczyć cellulit?

Jest to bardzo często zadawane pytanie, które pada z ust wielu kobiet. Okazuje się, że choć odpowiedź jest dość prosta, nie zawsze udaje się zwalczyć skórkę pomarańczową. Wystarczy jednak, że skorzystasz z naszych wskazówek, a za kilka tygodni będziesz cieszyć się gładką skórą. Musisz pamiętać tylko o jednym – systematyczność to podstawa. Tylko wtedy uda ci się zwalczyć defekt. Oby raz na zawsze!

1. Odpowiednia dieta

Jeżeli zależy nam na tym, by skutecznie pokonać skórkę pomarańczową, trzeba w pierwszej kolejności zmienić swój dotychczasowy sposób odżywiania się. Rzadko która kobieta zdaje sobie sprawę, że to właśnie zła dieta jest jednym z czynników wpływających na powstawanie skórki pomarańczowej. Wykluczenie pewnych produktów spożywczych, a włączenie do jadłospisu jeszcze innych, których do tej pory brakowało lub było ich zbyt mało.

Jeśli chcemy pokonać cellulit skutecznie, koniecznością jest rezygnacja ze słodyczy. Słodkości sprzyjają tyciu, a dodatkowa tkanka tłuszczowa sprzyja z kolei powstawaniu skórki pomarańczowej. Nie jest wskazane również wypijanie sporej ilości kawy. Choć zawiera ona kofeinę (a kofeina jest skuteczną bronią w walce z cellulitem), nie wpływa korzystnie na kondycję skóry. Koniecznością jest rezygnacja z soli. Wszystkie produkty, które stanowią jej bogate źródło sprzyjają powstawaniu obrzęków, te zaś – tworzeniu się grudek i nierówności, spowodowanych między innymi zaburzeniami krążenia.

Dieta antycellulitowa powinna być bogata w błonnik. W ten sposób zlikwidujemy zaparcia, które stanowią jeden z czynników powstawania skórki pomarańczowej. Warto codzienny jadłospis wzbogacić w produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa.

Nie należy zapominać o takich produktach spożywczych, które będą bogate w chrom. Jest to pierwiastek, który przyczynia się przede wszystkim do tłumienia apetytu na słodycze. Chrom znajdziemy między innymi w jabłkach, gotowanej wołowinie, płatkach zbożowych.

2. Aktywność fizyczna

Drugim ze sposobów walki ze skórką pomarańczową jest aktywność fizyczna. Ruch ma dobroczynne działanie, ponieważ przyczynia się do przyspieszenia metabolizmu oraz usprawnienia krążenia. Pozwala zredukować tkankę tłuszczową pod warunkiem, że decydujemy się na ćwiczenia aerobowe. Warto bowiem pamiętać, że wszystkie ćwiczenia siłowe, które służą modelowaniu sylwetki i zwiększaniu masy mięśniowej, wcale nie zlikwidują skórki pomarańczowej. Trzeba mieć świadomość, że cellulit bardzo często pojawia się i na umięśnionych partiach ciała.

Jeżeli chcemy zlikwidować problem skórki pomarańczowej, koniecznością jest zatem jazda na rowerze, pływanie, aerobik, jogging. Możliwości jest naprawdę wiele – nie ma z góry narzuconej formy ćwiczeń. Trzeba tylko postawić na systematyczność.

Warto przy tym pamiętać, że w przypadku aktywności fizycznej najlepsze efekty można uzyskać tylko wtedy, gdy ćwiczenia łączymy razem z dietą. Wtedy można mieć pewność, że skórka pomarańczowa faktycznie zniknie.

3. Masaże

By zwalczyć cellulit, warto postawić na masaże tych partii ciała, które dotknięte są skórką pomarańczową. Warto bowiem pamiętać, że osłabienie tkanki łącznej to nie tylko dodatkowe kilogramy i tkanka tłuszczowa, ale również obrzęki i zaburzenie krążenia. Na takie dolegliwości dobrze sprawdzą się masaże.

Masaż antycellulitowy może zostać przeprowadzony samodzielnie lub przez specjalistę. W tym pierwszym przypadku nie będą nam potrzebne żadne specjalistyczne sprzęty. Wystarczą tak naprawdę dłonie. No może jeszcze rękawica sizalowa. Można wykonywać koliste ruchy, ale równie dobrze pokusić się o masaż szczypankowy.

Bardzo dobrze zrobimy, jeśli będziemy pamiętać o tym, by masaż wykonywać systematycznie. Dobrze jest poświęcić na masowanie skóry nawet kilkanaście minut. Jest to doskonała czynność przygotowująca nasze ciało na kolejny sposób walki z cellulitem….

4. Kosmetyki antycellulitowe

W walce ze skórką pomarańczową skutecznym sposobem są kosmetyki antycellulitowe. Trzeba tylko wiedzieć, jakie specyfiki wybierać, by ich stosowanie faktycznie przyniosło oczekiwane rezultaty.

Jeżeli przymierzamy się do zakupu kremów na cellulit, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim takie specyfiki, których składniki walczą z przyczynami skórki pomarańczowej. Doskonale sprawdzą się te kremy na cellulit, które zawierają np. ekstrakt z alg morskich (z czystym sumieniem mogę polecić Revitol Cellulite), kofeinę, L-karnitynę, wyciąg z bluszczu, ekstrakt z głogu, ekstrakt z arniki górskiej.


5. Antycellulitowy laser

Chcąc pokonać skórkę pomarańczową skutecznie, warto wziąć pod uwagę domowe zabiegi. Wcale nie trzeba wydawać na nie krocie, a efekt będzie taki sam, jak w przypadku likwidacji cellulitu w gabinetach. Mam tutaj na myśli innowacyjne urządzenie, które zrewolucjonizowało domowe sposoby na cellulit. Jest nim Rio Anti-Cellulite. Jest to urządzenie, które skutecznie rozprawia się nie tylko z objawami, ale przede wszystkim przyczynami skórki pomarańczowej. Wystarcz 10-minutowy seans, by nasze ciało było pozbawione nierówności i grudek.

Comments are closed.