Kosmetyki, które zapobiegną cellulitowi

Cellulit nie jest łatwym przeciwnikiem. Nie wystarczy „pstryknąć palcami”, by się go pozbyć, ot tak. Nie dziwi więc fakt, że wszystkie kobiety poszukują skutecznych sposobów, by zlikwidować skórkę pomarańczową. Jest ich wiele, więc szanse na wygraną są ogromne. I faktycznie, okazuje się, że wielu paniom udaje się odzyskać gładkie ciało, pozbawione grudek. Ale co zrobić, by taki efekt uzyskać na zawsze? Odpowiedzią mogą być antycellulitowe kosmetyki, które zapobiegną powstawaniu nieestetycznych nierówności i bruzd.

Stosuj kosmetyki profilaktycznie

Producenci kosmetyków na cellulit doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak przygnębiającą i uciążliwą przypadłością jest skórka pomarańczowa. Dlatego też dokładają wszelkich starań, by walkę z cellulitem jakoś ułatwić. Dlatego na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej produktów kosmetycznych, których celem jest wspomaganie redukcji skórki pomarańczowej.

Warto wykorzystać ich dobroczynne działanie nie tylko w przypadku likwidacji defektu. Takie kremy na cellulit mogą okazać się niezastąpione wtedy, gdy zależy nam na zapobiegnięciu powstawania kolejnych grudek i nierówności.

Sekret skuteczności tkwi w składzie kremu

Każda kobieta, która do tej pory wypróbowała już wiele różnych specyfików antycellulitowych doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że niemałe znaczenie ma ich skład. Z logicznego punktu widzenia ma to sens. No bo, jak taki specyfik może być skuteczny, jeśli nie będzie zawierał w swoim składzie żadnych substancji, które wspomagają redukcję cellulitu? Nawilżanie jest istotne, ale nie wystarczy, by uporać się z tą nieestetyczną i naprawdę bardzo uciążliwą przypadłością.

Zatem jakie składniki powinny znaleźć się w kremie antycellulitowym?

  • wyciąg z liści miłorzębu japońskiego – usprawnia krążenie, wzmacnia naczynia krwionośne,
  • ekstrakt z bluszczu – usprawnia mikrokrążenie, usprawnia odpływ limfy z tkanki tłuszczowej, przyspiesza metabolizm komórek tłuszczowych,
  • ekstrakt z kakaowca i guarany (zawierające kofeinę) – usprawnia krążenie krwi w naczyniach włosowatych, stymuluje pracę lipazy, czyli enzymu odpowiedzialnego za rozbijanie grudek tłuszczu (trójglicerydów), usprawnia odpływ limfy z tkanki,
  • ekstrakt z głogu – pobudza procesy lipolizy, przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej,
  • wyciąg z alg morskich – zwiększają aktywność lipazy, przyspieszając proces spalania tłuszczu i wykorzystują go jako źródło energii, uszczelniają ściany naczyń krwionośnych, zmniejszając ich przepuszczalność,
  • wyciąg z kasztanowca – działa przeciwzapalnie (ze względu na zawartość escyny), zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych.

Ważna odpowiednie aplikowanie

By zapobiec cellulitowi za pomocą kosmetyków, tak naprawdę nie wystarczy tylko wybranie odpowiedniego specyfiku. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że istotne znaczenie ma tutaj też nasza działalność. Musimy dobrze „przyłożyć się” do pracy, jeśli faktycznie chcemy zapobiec pojawieniu się skórki pomarańczowej. Co w takim razie należy robić?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o systematyczności. Tylko w ten sposób faktycznie zapobiegniemy defektowi. Miejsca narażone na powstawanie skórki pomarańczowej należy smarować kilka razy dziennie i to każdego dnia! Nie można odpuszczać, ponieważ w każdej chwili cellulit może się pojawić.

Skoro już wiemy, ile razy smarować, trzeba wiedzieć jak aplikować. Przede wszystkim nie można zapominać o tym, że skóra im jest bardziej rozgrzana, tym chętniej przyjmuje dobroczynne składniki zawarte w kremach. Dlatego też zaleca się wykonanie krótkiego masażu. Powinien on trwać około kilkunastu minut, by mieć pewność, że krążenie zostało usprawnione. Dopiero wtedy można nałożyć specyfik, pamiętając o tym, by podczas smarowania, wykonać delikatny masaż.

Na jakie kosmetyki warto zwrócić uwagę?

Nie da się ukryć, że rynek kosmetyków antycellulitowy jest ogromny. Wystarczy wejść do pierwszej, nawet najmniejszej drogerii, by przekonać się na własnej skórze, że producenci doskonale zdają sobie sprawę z potrzeb każdej kobiety.

Wybór jest ogromny, że wcale nie jest łatwo wybrać te specyfiki, które są najbardziej skuteczne. By mieć pewność słuszności wyboru, warto poznać ranking kremów antycellulitowych. One z pewnością pomogą wybrać taki specyfik, który faktycznie może przynieść oczekiwane rezultaty. W końcu na jakiejś podstawie takie zestawienia są przygotowywane.

Skuteczność kremów antycellulitowych zawsze możesz wzmocnić

Pamiętaj, że kremy na cellulit to tylko jedna z form przeciwdziałania skórce pomarańczowej. Zamierzony cel osiągniesz wtedy, gdy w akcji profilaktycznej weźmiesz też pod uwagę inne czynniki, które wpływają na powstawanie skórki pomarańczowej.

Jeśli zmienisz swój dotychczasowy jadłospis, np. wyeliminujesz fast-foody, ograniczysz słodycze, zrezygnujesz z soli, wówczas zwiększasz prawdopodobieństwo, że cellulit już się nie pojawi. Jeżeli dodatkowo postawisz na aktywność fizyczną, wówczas możesz mieć pewność, że skórka pomarańczowa już więcej nie będzie cię nękać.

Comments are closed.