Masażer na cellulit kontra inne metody

Metod usuwania cellulitu jest tyle, że decydując się na walkę z tą przypadłością naprawdę mamy w czym wybierać. Sądząc po wypowiedziach aktywnych użytkowniczek różnych for internetowych bardzo dużą uwagę przywiązujemy jednak przede wszystkim do kosmetyków, zabiegów i różnych domowych sposobów na walkę z cellulitem, tymczasem moim skromnym zdaniem najlepszą bronią do walki z pomarańczową skórką jest masaż. Do jego wykonania przyda się nam masażer na cellulit choć jego posiadanie bynajmniej nie jest wcale konieczne. Równie dobrze możemy obejść się i bez niego, choć na początku pewne trudności może nam sprawić opanowanie techniki masażu, tym niemniej warto się postarać, bo to się opłaci.

Masaż a kosmetyki

Na pewno zwróciłyście uwagę na to, że producenci zdecydowanej większości kosmetyków przeznaczonych do zwalczania cellulitu zalecają dokładne i systematyczne wmasowywanie ich w skórę. Z powyższego można by wysnuć wniosek, że same kosmetyki bez masażu (choćby delikatnego, ale wykonywanego systematycznie) niewiele zdziałają. Coś w tym jest. Co prawda kosmetyki, nawet kosmetyki naturalne, wykazują dziś sporą skuteczność, ale jeśli połączymy je z masażem możemy liczyć na osiągnięcie znacznie lepszych efektów. Co więcej szybciej je zobaczymy, a to również w jakimś sensie zmniejszy koszta walki z pomarańczową skórką. Z drugiej strony nawet wykonując masaże i korzystając z masażerów na cellulit warto dodatkowo wspomóc się kosmetykami i nakładać je na skórę przed lub po masażu ( w zależności od kosmetyku i od masażera) te dwa elementy doskonale się uzupełniają.

Masaż a dieta i tabletki na cellulit

Dietą też można sporo zdziałać, ale nie oszukujmy się: ani dieta ani tabletki nie działają na tyle intensywnie by można pozbyć się problemów usytuowanych w konkretnym miejscu. Owszem jedząc odpowiednie pokarmy, pijąc dużo wody czy wreszcie sięgając po antycellulitowe tabletki możemy doprowadzić do poprawy tych mechanizmów, które szwankując przyczyniają się do powstania cellulitu, ale dopiero masaż czyli oddziaływanie miejscowe jest w stanie wzmocnić tkanki na tyle by cellulit zniknął w miarę szybko. Jedynie masaż naprawdę intensywnie poprawia obieg krwi i limfy i jedynie on może zapewnić nam w miarę szybką poprawę wyglądu skóry.

Masaż a aktywność fizyczna

Powinnyście też wiedzieć, że aktywność fizyczna nie zawsze rozwiązuje problem cellulitu czego dowodem są setki młodych, aktywnie uprawiających sport dziewcząt borykających się z tą przypadłością. Aktywność fizyczna jako taka jest gwarantem zdrowia i wpływa na poprawę jakości tkanek, ale jej miejscowe oddziaływanie na cellulit bywa niestety nad wyraz często dość znikome. Masaż o wiele silniej i intensywniej oddziałuje na problematyczne tkanki.

Comments are closed.