Dlaczego nie możesz pokonać cellulitu?

Cellulit jest przypadłością – defektem kosmetycznym, z którym usiłuje walczyć wiele kobiet. Usiłuje, ponieważ w większości przypadków jest to walka mało skuteczna. Skórka pomarańczowa nie chce zniknąć, a jeśli już zauważymy pozytywną zmianę, nasza radość zwykle nie trwa długo. Wystarczy bowiem chwila nieostrożności, a cellulit znów się pojawia. Nie dziwi więc nikogo, że kobiety usilnie zastanawiają się, dlaczego nie mogą pokonać skórki pomarańczowej. Z czego to wynika? Z niewiedzy? Z braku odpowiednich środków? Jeśli i ty poszukujesz odpowiedzi na te pytania, skorzystaj z naszego poradnika. Dzięki zawartym tutaj informacjom dowiesz się, dlaczego walka ze skórką pomarańczową jest tak ciężka.

Poznaj przyczyny skórki pomarańczowej

Jednym z powodów, dla których nie możesz pokonać cellulitu jest brak wiedzy na temat przyczyn powstawania defektu. Może i coś wiesz, ale wiedza ta na pewno nie jest pełna. Pewnie uważasz, że skórka pomarańczowa dotyka przede wszystkim kobiety otyłe. Tymczasem nie jest ot jedyna grupa pań, które borykają się z tą przypadłością. Czynników, które wpływają na powstawanie skórki pomarańczowej jest znacznie więcej.

Cellulit powstaje przede wszystkim na skutek zawirowań hormonalnych. Jest to spowodowane głównie wydzielaniem nadmiernej ilości estrogenów. Hormony te przyczyniają się do zwiększenia przepuszczalności naczyń krwionośnych. W ten sposób dochodzi do powstawania obrzęków. Te zaś odpowiadają za uciskanie komórek, w tym także komórek tłuszczowych. W efekcie są one słabiej odżywione. Gorsze jest też ich dotlenienie. Dlatego też stopniowo zaczynają powiększać swoją objętość, co objawia się powstawaniem grudek i nierówności.

Znajomość przyczyn cellulitu jest koniecznością. Warto bowiem mieć świadomość, że nie ma nic skuteczniejszego jak pokonać defekt jego własną bronią. Co zatem do tej pory źle robiłaś, że likwidacja skórki pomarańczowej nie była możliwa?

1. Nie dbasz o to, co jesz, więc masz cellulit

Czy wiesz, że nie możesz pokonać skórki pomarańczowej, ponieważ nie zmieniłaś swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych? Na pewno teraz powiesz, że się objadałaś się aż nadto. Tymczasem nawet jeden „niewinny” hamburger czy kebab może mieć wpływ na powstawanie skórki pomarańczowej. Także paluszki, chipsy oraz inne słone przekąski. A to dlatego, że zawierają one sporą ilość soli, która odpowiada za zatrzymywanie wody w organizmie, czego efektem jest powstawanie obrzęków. A może wypijasz spore ilości kawy? Nie widzisz nic w tym złego, ponieważ tłumaczy to sobie tym, że kawa zawiera kofeinę. Tymczasem substancja ta zawarta w kawie nie sprzyja walce z cellulitem. Wręcz przeciwnie – pobudza apetyt oraz wydzielanie kortyzolu.

Jeśli chcesz pokonać skórkę pomarańczową, musisz pamiętać, że najważniejsza jest dieta antycellulitowa. Musisz zwiększyć ilość spożywanych warzyw i owoców. Istotne znaczenie mają produkty pełnoziarniste. Koniecznością jest także wypijanie sporej ilości wody.

2. W pielęgnacji ciała koncentrujesz się na likwidacji objawów – masz cellulit

Pielęgnujesz ciało, a szczególnie dbasz o miejsca dotknięte cellulitem? Stosujesz kosmetyki, za które słono zapłaciłaś? Dziwi cię, że nie możesz pokonać skórki pomarańczowej? A nie zastanawiałaś się nad tym, że twoje działania koncentrują się przede wszystkim na likwidacji objawów defektu, a nie jego przyczynach?

Jeśli chcesz skutecznie pokonać skórkę pomarańczową, w pierwszej kolejności musisz zmienić „myślenie”. Staraj się celować głównie w przyczyny cellulitu. Wówczas walka z tą przypadłością będzie efektywniejsza. Zacznij od starannego masażu miejsc dotkniętych skórką pomarańczową. Jeśli skórę będziesz masować co najmniej kilkanaście minut, wówczas pobudzisz krążenie oraz ułatwisz odpływ limfy. Zredukujesz również obrzęki, dzięki czemu uwolnisz komórki tłuszczowe. Jednak na tym pielęgnacja ciała nie może zostać zakończona. Koniecznością jest zaaplikowanie odpowiednich kosmetyków. Najlepsze są te kremy na cellulit, które zawierają w swoim składzie cenne substancje, których działanie wymierzone jest przede wszystkim w przyczyny skórki pomarańczowej. W składzie preparatów powinny zatem znaleźć się: kofeina, L-karnityna, wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, wyciąg z bluszczu, ekstrakt z głogu, ekstrakt z alg morskich, ekstrakt z arniki.

3. Stosowałaś kremy nieregularnie – masz cellulit

Mówisz, że stosowałaś kremy na cellulit, ale nie zadziałały? A zastanowiłaś się, czy faktycznie jest to wina nieodpowiednich specyfików. A może to ty aplikowałaś je zbyt rzadko? Nieregularna walka z cellulitem i doraźne nakładanie nawet najlepszych kosmetyków nie może przynieść zadowalających efektów.

Jeżeli chcesz wreszcie uporać się ze skórką pomarańczową, musisz postawić na systematyczność. Postaw na aplikowanie specyfików 2-3 razy w ciągu dnia – codziennie. Jeśli będziesz działać sumiennie, wówczas w ciągu kilku tygodni zauważysz znaczna poprawę.

Podsumowanie

Walka z cellulitem jest możliwa. Bardzo często okazuje się, że byłaś na „właściwym tropie”, jednak nie do końca zastosowałaś niezbędne wskazówki. Jeżeli chcesz skutecznie pokonać skórkę pomarańczową, pamiętaj o tym, by w pierwszej kolejności zlikwidować przyczyny cellulitu. Dopiero potem bierz się za walkę z objawami defektu – za wygładzanie skóry.

Comments are closed.