Bańki chińskie a skuteczność walki z cellulitem

Bańki chińskie już od jakiegoś czasu święcą triumfy, jeśli chodzi o likwidację skórki pomarańczowej. Odpowiednio wykonany masaż, przeprowadzony w kilku seriach, jest w stanie zmniejszyć widoczność grudek i nierówności. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że bańki chińskie wcale nie są nowoczesnym wynalazkiem. Znane były już kilka tysięcy lat temu, a na szeroką skalę wykorzystywane były w naturalnej medycynie chińskiej. Początkowo nie służyły do walki z cellulitem. Dopiero jakiś czas temu na szeroką skalę zaczęto interesować się nimi jako narzędziem przeznaczonym do likwidacji skórki pomarańczowej. Jeśli chcesz skutecznie pokonać cellulit, poznaj dobroczynną moc baniek chińskich.

Na czym polega zasada działania baniek chińskich?

Warto mieć świadomość, że zasada działania baniek chińskich opiera się o podciśnienie. Tworzy się ono wtedy, gdy bańkę przykładamy do skóry. Najpierw dochodzi do pękania drobniutkich naczyń krwionośnych, a następnie do powstawania największych krwinek w układzie krwionośnym. Rezultatem jest rozszerzenie naczyń oraz wchłonięcie drobnoustrojów. W ten sposób dochodzi do znacznego lepszego dotlenienia organizmu. Warto podkreślić, że proces regeneracji zachodzi bardzo szybko.

Jak przygotować się do masażu bańkami chińskimi?

Przede wszystkim należy posiadać gumową bańkę chińską. Tego rodzaju akcesoria dostępne są zarówno w drogeriach, jak i aptekach (jest to bardzo popularny produkt, dlatego na jego brak w asortymencie sklepów na pewno nie będziemy narzekać). Jednak zanim przystąpimy do właściwego zabiegu, skóra poddawana masażowi musi zostać odpowiednio przygotowana.

W pierwszej kolejności należy wykonać peeling miejsc objętych cellulitem, a poddawanych masażowi. Dobrze jest wykonać go za pomocą sizalowej rękawicy. Następnie należy posmarować skórę oliwką kosmetyczną albo olejkiem antycellulitowym.

Decydując się na masaż bańkami chińskimi, warto mieć świadomość, że nie wszędzie można je postawić. Najbezpieczniejsze miejsca to nogi i pośladki. Jeśli chcemy wymasować brzuch, warto oddać się w ręce specjalisty.

Na koniec warto pamiętać o tym, by masaż był przeprowadzony zawsze w kierunku serca.

Jak prawidłowo przeprowadzić masaż bańkami chińskimi?

Jeśli skóra jest już dobrze przygotowana (tzn. poddana peelingowi oraz wysmarowana oliwką kosmetyczną), można przystąpić do właściwiej części zabiegu. Należy przyłożyć bańkę chińską do skóry dwoma palcami. Bardzo ważne jest, by górną powierzchnię gumowej bańki wcisnąć do środka. Chodzi bowiem o to, by taka bańka dobrze się zassała. Jeśli odczuwamy dyskomfort spowodowany zbyt mocnym przyssaniem, należy delikatnie oderwać bańkę, a następnie przyłożyć ją znów, tym razem dociskając do skóry lżej. Następnie delikatnie masujemy skórę.

Jeśli chcemy ujrzeć zadowalające efekty, zaleca się, by masaż wykonywać w seriach. Zaleca się wykonanie 10 zabiegów trwających około 30 minut (jeśli masaż jest bolesny, wówczas można nieco skrócić czas jego wykonywania, ale za to wydłużyć liczbę powtórzeń). Dobrze jest masaż wykonywać co 2-3 dni. Następnie masaż bańkami chińskimi można wykonywać tylko raz w tygodniu – dla podtrzymania zadowalających efektów.

Co dają bańki chińskie?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że masaż bańkami chińskimi skutecznie usprawnia krążenie oraz ułatwia odpływ limfy. W ten sposób zwalczane są przede wszystkim przyczyny cellulitu. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że to nie jedyna właściwość masażu bańkami chińskimi. Trzeba podkreślić, że masaż jest doskonałym sposobem na zrelaksowanie się oraz odprężenie.

Nie każdy może skorzystać z dobroczynnego działania baniek chińskich

Choć masaż bańkami chińskimi jest skuteczną metodą walki z cellulitem, nie każdy może skorzystać z jego dobroczynnych właściwości. Warto więc poznać się z istniejącymi przeciwwskazaniami.

Trzeba przede wszystkim mieć świadomość, że masaż bańkami chińskimi nie jest wskazany u kobiet w ciąży. Nie jest polecany także kobietom znajdujących się w pierwszych dniach cyklu (podczas menstruacji). Jednak to nie jedyne przeciwwskazania.

Do zabiegu bańkami chińskimi dyskwalifikują nas:

– żylaki,

– gorączka,

– zapalenie stawów o charakterze wysiękowym,

– stany zapalne skóry,

– zaburzenia krzepliwości krwi (w przypadku cukrzycy, hemofilii),

– nowotwory.

Warto także mieć świadomość, że nie jest wskazane, by masaż bańkami chińskimi był wykonany zaraz po spożyciu alkoholu.

Jak wspomóc skuteczność masażu?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że walka z cellulitem powinna być prowadzona na kilku płaszczyznach jednocześnie. W związku z tym najlepiej nie ograniczać się wyłącznie do jednej metody likwidacji skórki pomarańczowej.

Chcąc szybciej pokonać cellulit, trzeba pamiętać o tym, jakie znaczenie ma dieta antycellulitowa. Nie można zapominać o wypijaniu sporej ilości wody, która ma działanie oczyszczające.

Dobrze jest także wspomóc się aktywnością fizyczną. Ruch jest dobry na wszystko, nawet na redukcję skórki pomarańczowej.

Połączenie odpowiedniej diety, aktywności fizycznej oraz masażu bańkami chińskimi da naprawdę zaskakujące rezultaty.

Comments are closed.