Chcesz pokonać cellulit? Zacznij od oczyszczenia wątroby

Nie możesz uporać się ze skórką pomarańczową? Już od dłuższego czasu stosujesz najbardziej polecane metody, a grudki i nierówności nie chcą zniknąć? Może się nawet tego nie spodziewasz, ale przyczyna może tkwić w przeciążonej wątrobie. Jak to możliwe? Pamiętaj, że jej nadmierne obciążenie może skutkować trudnościami w likwidacji skórki pomarańczowej, czemu sprzyja nagromadzenie zbędnych produktów przemiany materii. Jaka jest więc rada? Jeśli chcesz skutecznie zwalczyć cellulit, musisz w pierwszej kolejności oczyścić wątrobę. Dopiero potem możesz przystąpić do dalszego działania – stosowania odpowiednich kuracji antycellulitowych.

Gdy wątroba – oczyszczalnia zaczyna szwankować

Wątroba jest jedynym narządem, który spełnia aż 500 różnych funkcji: od usuwania z organizmu substancji toksycznych po  regulowanie prasy nerek, serca, a nawet nastroju. Choć jako jedyny narząd posiada zdolność do samodzielnej regeneracji, niekiedy zdarzają się sytuację, gdy sama wymaga odpowiedniego oczyszczenia. Gdy wątroba zostanie przeciążona, wówczas zaczyna pracować nieprawidłowo.

Na pojawienie się niepokojących dolegliwości tego narządu wpływ ma przede wszystkim niewłaściwy sposób odżywiania się. Negatywne działanie ma stosowanie drastycznych diet odchudzających, nadużywanie alkoholu oraz zażywanie niektórych leków.

Jak oczyścić wątrobę?

By proces oczyszczania wątroby przebiegł w sposób prawidłowy, co przełoży się również na późniejszą skuteczną walkę z cellulitem, koniecznością jest podjęcie odpowiedniej kuracji odtruwającej.

By uzyskać zadowalające efekty, zwykle potrzeba nam 8 tygodni. Spokojnie, nie będzie to czas głodowania ani drastycznych wyrzeczeń. Wystarczy tylko wprowadzić kilka drobnych zmian, by szybko ujrzeć zadowalające rezultaty.

Pamiętaj, by:

  • jadać regularnie 5-6 mniejszych posiłków, zamiast 3 większych – warto ten nawyk wcielić w życie na zawsze,
  • to, co możesz jeść na surowo, spożywaj właśnie w takiej postaci,
  • zrezygnuj ze smażenia na rzecz gotowania na parze (ewentualnie możesz dusić na wodzie),
  • zamiast świeżego pieczywa jedz raczej to czerstwe – możesz też zdecydować się na grzanki.

Istotne znaczenie ma również to, by z codziennego jadłospisu, chociaż na 8 tygodni koniecznie wyeliminować:

– czerwone mięso,

– słodycze pod każdą postacią (musimy pożegnać się z cukrem, dżemami, lodami, orzeszkami prażonymi, ciastkami, czekoladą),

– pszenne pieczywo,

– grzyby (wyjątku nie stanowią nawet pieczarki),

– alkohol,

– kawę oraz mocną herbatę.

Pierwsze 2 tygodnie diety oczyszczającej wątrobę należy przeznaczyć na stopniowe eliminowanie zakazanych produktów. Przez kolejne 4 tygodnie całkowicie z nich zrezygnuj. Natomiast przez kolejne 2 tygodnie – możesz sobie pozwolić na pewne odstępstwa, aczkolwiek nie należy robić tego zbyt często.

Na szczęście lista pożądanych produktów w kuracji odtruwającej wątrobie jest znacznie dłuższa:

– świeże ryby,

– tłuszcze (oleje roślinne, masło sezamowe),

– gruboziarniste pieczywo,

– zielone warzywa oraz marchew, czosnek, paprykę, pomidory, cebulę,

– świeże ryby.

Gdy wątroba jest już oczyszczona – zwalcz cellulit

Jeżeli wątroba jest już oczyszczona (a będzie tak po 8 tygodniach, pod warunkiem, że dokładnie przestrzegałaś zasad kuracji odtruwającej), możesz przystąpić do kolejnego – właściwego kroku, czyli likwidacji cellulitu.

Od czego zacząć? Przede wszystkim nadal należy pamiętać, że wypijanie sporej ilości kawy jest niewskazane. Ograniczyć trzeba także słodycze, które wpływają na tworzenie tkanki tłuszczowej. Bezwzględnie należy wyeliminować sól, która odpowiada za zatrzymywanie wody w organizmie. Odpowiednia dieta antycellulitowa jest zatem podstawą.

Nie obejdzie się również bez aktywności fizycznej. Ćwiczenia odpowiadają za stymulowanie metabolizmu oraz za poprawę krążenia. Ruch oddziałuje zatem na czynniki, które sprzyjają skórce pomarańczowej. W jaki sposób ćwiczyć? Tak naprawdę można ruszać się na setki sposobów. Dobre efekty przynosi pływanie oraz jazda na rowerze. Także powolne bieganie może wspomóc walkę ze skórką pomarańczową.

Nie należy zapominać o odpowiedniej pielęgnacji ciała. Warto zastosować odpowiednie kosmetyki antycellulitowe, dzięki którym poprawimy kondycję skóry. Podczas wyboru preparatów, trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na skład. Istotne znaczenie mają takie specyfiki, które zawierają substancje oddziałujące na przyczyny cellulitu. Dobrze jest, gdy w składzie znajdują się między innymi: L-karnityna, kofeina, wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, wyciąg z nostrzyka, ekstrakt z głogu, ekstrakt z alg morskich.

Można także zainwestować w domowe urządzenie do likwidacji skórki pomarańczowej. Dobre efekty przynosi laser na cellulit. Jest to urządzenie, którego stosowanie przynosi efekty zbliżone do rezultatów, jakie można uzyskać podczas laserowego usuwania defektu w gabinecie. Laser na cellulit odpowiada za pobudzenie metabolizmu komórek tłuszczowych, a jednocześnie za pobudzenie krążenia. Zaś zaaplikowanie kofeinowego serum zaraz po zabiegu, wzmacnia efekty działania urządzenia. Warto podkreślić, że laser na cellulit do domowego użytku jest znacznie tańszy niż seria zabiegów antycellulitowych, przeprowadzanych w gabinecie kosmetycznym.

Comments are closed.