To już ostatni dzwonek, by pokonać cellulit!

Lato zbliża się wielkimi krokami, a ty wciąż borykasz się z cellulitem? Pamiętaj, że nie masz już wiele czasu, szczególnie jeśli na wakacyjny urlop wybierasz się na początku lipca. Dwa miesiące to wbrew pozorom nie tak wiele, by pokonać cellulit skutecznie. Może jednak ci się to udać, gdy skorzystasz z poniższego poradnika. Musisz jednak obiecać, że będziesz – bezwzględnie – stosować się do naszych wskazówek. Tylko wtedy likwidacja skórki pomarańczowej najpewniej zakończy się sukcesem. Zaraz po lekturze, zabierz się do działania. Trzymam kciuki!

Gdzie najczęściej pojawia się cellulit?

Odpowiedź na to pytanie doskonale znają te kobiety, które nie od dziś borykają się z nieestetyczną skórką pomarańczową. Jednak nie wszystkie panie mają styczność z defektem, by więc sprawdzić czy i ich problem nie dotyczy, muszą wiedzieć, gdzie go szukać.

Najogólniej rzecz ujmując, powstawanie cellulitu ma związek z nierównomiernym rozłożeniem złogów tłuszczowych. Skórka pomarańczowa powstaje więc tam, gdzie tkanka kolagenu jest luźna i mało elastyczna. W efekcie dochodzi do powstawania guzków. Oznacza to, że najbardziej narażone na powstawanie cellulitu są pośladki, biodra i uda. Niekiedy też skórka pomarańczowa atakuje brzuch.

Jedz zdrowo

Jeśli chcesz skutecznie pokonać cellulit, pamiętaj że pomóc może w tym tylko odpowiednio przygotowany jadłospis. Jeżeli jeszcze do tej pory nie zmieniłaś swoich nawyków żywieniowych, radzę zrobić to jak najszybciej. Im dłużej będziesz zwlekać, tym mniejsze szanse, że uda ci się pokonać nieestetyczną skórkę pomarańczową.

Dieta antycellulitowa wcale nie musi być głodówką. Właściwie nie jest to wskazane. W walce z cellulitem chodzi przede wszystkim o to, by wyeliminować zaparcia oraz obrzęki. Te pierwsze spowodowane są niewystarczającą ilością błonnika w diecie. Te drugie – obecnością soli, która ma właściwości wiązania płynów ustrojowych.

Istotne znaczenie ma wypijanie sporej ilości wody. Tymczasem wiele kobiet popełnia ten błąd, ograniczając do minimum spożycie płynów. Wynika to z obaw o ich zatrzymywanie w organizmie, efektem czego są wspominane obrzęki. Warto jednak mieć świadomość, że woda jest niezbędna, ponieważ pozwala pozbyć się substancji toksycznych. Dzięki temu walka z cellulitem jest dużo bardziej skuteczna.

Masażem uwolnij zapasy tłuszczu

By pokonać cellulit, koniecznością jest regularne masowanie ciała. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ masowanie skóry pozwala na uwolnienie rezerw tłuszczu. Dzięki temu walka ze skórką pomarańczową jest dużo bardziej efektywna. Masaż pozwala bowiem rozbić tkankę tłuszczową.

Jak tego dokonać? Kurację należy rozpocząć od masowania nóg, zaczynając od kostek, a kończąc na udach. Dłonie powinny być ułożone płasko, wykonując posuwiste ruchy. Ważne jest, by stopniowo zwiększać siłę nacisku. W momencie, gdy skóra się już zaróżowi, wówczas należy zmienić technikę masażu – na uderzanie masowanego rejonu ciała zewnętrznymi krawędziami dłoni. Na zakończenie należy po raz kolejny zmienić technikę masażu – tym razem na ugniatanie masowanych miejsc zaciśniętymi w pięściach dłońmi. Warto wiedzieć, że tego rodzaju masaże przyniosą efekty dopiero po kilku tygodniach. Zwykle potrzeba 4-5 tygodni, by skóra faktycznie się wygładziła i została pozbawiona nieestetycznych dołków oraz wybrzuszeń.

Pozostając w tematyce masażu, warto zdecydować się na wykorzystanie baniek chińskich. Jest to właściwie hit ostatnich czasów, który przynosi naprawdę rewelacyjne rezultaty. Musi być jednak stosowany systematycznie – w regularnych odstępach czasu. By przeprowadzić taki zabieg, warto udać się do gabinetu kosmetycznego. Nie ma to jak fachowe  i sprawne ręce, które w sposób profesjonalny będą wodzić bańkami w miejscach, gdzie cellulit się pojawił. Podczas wykonywania takiego masażu trzeba szczególnie uważać na brzuch!

Nie rezygnuj ze stosowania kosmetyków

Doskonale wiem, jak walka z cellulitem może być uciążliwa. Wcale się nie dziwię, że wiele kobiet porzuca stosowane dotychczas kosmetyki, sądząc że ich aplikowanie nie pomaga. Warto jednak mieć świadomość, że kremy na cellulit nie są w stanie w ciągu kilku tygodni zredukować widoczności skórki pomarańczowej. By było to możliwe, koniecznością jest ich systematyczne nakładanie.

O kosmetykach antycellulitowych nie można zapomnieć, gdy decydujemy się na masaże. Trzeba jednak wiedzieć, że skuteczne są te preparaty, które zawierają w swoim składzie roślinne wyciągi. Dobrze jest sięgnąć po kosmetyki, które zawierają między innymi: algi morskie, liście miłorzębu japońskiego, arnika, nostrzyk, głóg, bluszcz.

Profesjonalne zabiegi w gabinecie

Ponieważ do lata jest już niewiele czasu, trzeba zacząć działać ze zdwojoną siłą, by przed wakacyjnym wyjazdem udało się ujarzmić skórkę pomarańczową. Pomocne mogą okazać się zabiegi przeprowadzane w gabinetach dermatologii estetycznej.

Chcąc pokonać cellulit, warto zwrócić uwagę na dobroczynne działanie mezoterapii bezigłowej. Jest to kuracja, która polega na wtłoczeniu w głębokie warstwy skóry dobroczynnych substancji. Ich zadaniem jest wyeliminowanie obrzęków oraz pobudzenie krążenia. Dzięki temu kuracja wspomaga walkę z przyczynami, a nie tylko objawami cellulitu.

Comments are closed.