Nietypowe metody na usuwanie cellulitu – co o nich myśleć?

O tym, że cellulit jest bardzo uciążliwą przypadłością, doprowadzającą wiele kobiet do poważnych kompleksów, pisałam tutaj już niejednokrotnie. Pisałam też, że panie poszukują wszelkich możliwych metod na cellulit, które niekiedy wydają się być nieco… dziwne? Ale jak mawiają „tonący brzytwy się chwyta”, dlatego też wszystko co jeszcze nie zostało przetestowane, wzbudza zainteresowanie. Nietypowe sposoby na usuwanie cellulitu się pojawiają. Jednak czy jest sens się nimi interesować? Poniżej prezentuję hity ostatnich miesięcy. Czy okażą się doskonałym sposobem na walkę ze skórką pomarańczową? Czy może są tylko pięknym chwytem marketingowym?

Rajstopy, które pomogą zwalczyć cellulit?

Jakiś czas temu na polskim rynku pojawiły się chyba pierwsze antycellulitowe rajstopy (Gatta, Bye Cellulite). Wcześniej z tego typu produktem się nie spotkałam, dlatego dla mnie była to zupełna nowość. W czym tkwi skuteczność tych rajstop? Wykonane są z wysokogatunkowej przędzy, której zadaniem jest stymulowanie krążenia. Włókna wzbogacone zostały o mineralne substancje aktywne, których celem jest redukcja skórki pomarańczowej.

By ujrzeć jakiekolwiek efekty, takie rajstopy trzeba nosić codziennie, przez co najmniej 6-8 godzin. Pierwsze rezultaty pojawiają się po około 4 tygodniach intensywnego użytkowania. Nie miałam przyjemności skorzystania z takich rajstop, ale jakoś średnio chce mi się wierzyć w to, że zlikwidują cellulit… A może któraś z was miała do czynienia z takim „wynalazkiem” i może podzielić się wrażeniami?

Laserowe usuwanie cellulitu w domu

Nietypowe sposoby na cellulit to również domowe lasery. Są to urządzenia, które stosunkowo niedawno trafiły na polski rynek (Rio Anti-Cellulite Laser). Zasada działania oparta jest o technologię Salon Low Level Laser Technology, dzięki której – w połączeniu z odpowiednimi kosmetykami antycellulitowymi (dołączone są do zestawu) – są w stanie skutecznie zlikwidować skórkę pomarańczową.

Laser na cellulit działa poprzez stymulowanie metabolizmu komórek tłuszczowych, w efekcie czego znacznie szybciej znikają nierówności i grudki. Ponadto dochodzi do stymulowania krążenia, ponieważ promieniowanie laserowe działa niczym głęboki masaż podskórny. Wystarczą 10-minutowe seanse każdego dnia, by po kilku tygodniach zauważyć znaczną zmianę w wyglądzie skóry – w miejscach dotkniętych skórką pomarańczową.

O ile w przypadku rajstop ma do nich mieszane uczucia, tak w przypadku lasera antycellulitowego – co do jego skuteczności nie mam wątpliwości. Skoro urządzenia, które dostępne są w gabinetach kosmetycznych działają na takiej samej zasadzie jak domowy laser antycellulitowy, jego skuteczność musi być wysoka.

Ja osobiście jestem zwolenniczką tych najbardziej sprawdzonych metod walki ze skórką pomarańczową (o nich szerzej można przeczytać na stronie http://www.nacellulit.pl/usuwanie-cellulitu.html). Wiem, że kremy antycellulitowe, w połączeniu z odpowiednią dietą oraz ćwiczeniami są w stanie pomóc. Ale niewykluczone, że już niedługo będę mogła wypowiedzieć się na temat tego, jaką skutecznością charakteryzują się powyższe nietypowe sposoby na cellulit.

Comments are closed.