Cellulit na łydkach – jak się go pozbyć?

Okazuje się, że cellulit jest bezwzględny. Nie tylko atakuje uda, pośladki czy biodra, ale również … łydki. Przekonała się o tym, jedna z czytelniczek mojego bloga. Skontaktowała się ze mną za pośrednictwem formularza kontaktowego, prosząc o pomoc.

Witam. Piszę, ponieważ mam pewien problem. Związany jest z moimi łydkami. Jakiś czas temu zauważyłam, że pojawił się na nich cellulit. Mam niewielkie grudki na udach, ale właśnie te na łydkach doprowadzają mnie do szału. Chcę jak najszybciej się ich pozbyć. Jakie metody będą najlepsze? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Asia.

Postanowiłam więc dzisiejszy wpis poświęcić temu problemowi. Nie jest on częsty, niemniej jednak może jest wiele innych kobiet oraz dziewcząt, które mają cellulit na łydkach, ale nie wiedzą, jak temu zaradzić. Poniżej prezentuję kilka najlepszych sposobów. Ja stosowałam je w walce ze skórką pomarańczową na udach, ale nie zaszkodzi wykorzystać ich i w przypadku łydek.

Dobra dieta i ćwiczenia

Jeśli chcemy pokonać cellulit na łydkach, trzeba w pierwszej kolejności dokonać obiektywnej oceny prowadzonego stylu życia. Wiem, że przyznanie się do błędów w tym zakresie (siedzenie przed TV lub komputerem, niewłaściwa dieta) jest dość trudne. Warto jednak zrobić to dla swojego dobra. No bo przecież, gdy nie przyznamy się przed samą sobą, że nasz tryb życia jest niewłaściwy, nawet gdy sięgniemy po najbardziej zaawansowane metody, skórka pomarańczowa nie zniknie.

Pamiętaj, że cellulit wynika przede wszystkim z nieodpowiedniej diety. Chcąc wyeliminować cellulit na łydkach, trzeba zmienić podejście do odżywiania. Odstawić trzeba wszelkie niezdrowe – słodkie i słone przekąski. Picie kawy również nie jest wskazane. Za to woda oraz produkty pełnoziarniste wraz z owocami i warzywami powinny stanowić podstawę diety.

Ćwiczenia są ważne, ponieważ pobudzają krążenie. A to właśnie jego osłabienie wpływa na powstawanie grudek i nierówności. Zacznij jeździć na rowerze, pływaj, uprawiaj jogging. To może ci pokonać cellulit na łydkach.

Skuteczne kremy antycellulitowe

Walkę z cellulitem wspomagaj odpowiednimi specyfikami kosmetycznymi. Właściwie nie ma znaczenia, jaki krem wybierzesz, choć istotne są składniki. Wybieraj takie, które faktycznie walczą z przyczynami, a nie tylko wygładzają skórę. Mam już za sobą doświadczenia z wieloma preparatami i z czystym sumieniem mogę polecić kilka (np. Revitol Cellulite, Local Intensive Action Serum, Lancome, Sculpturale).

Jeśli już decydujecie się na stosowanie kosmetyków antycellulitowych – do czego namawiam – pamiętajcie, że istotny jest też masaż. Masowanie skóry w połączeniu z aplikowaniem kremów daje najlepsze rezultaty.

Trzeba przy tym pamiętać, że wszystkie działania prowadzące do tego, by cellulit na łydkach zniknął, muszą być praktykowane systematycznie – codziennie! Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość, ponieważ efekty nie pojawiają się po kilku dniach. Na skuteczną i całkowitą redukcję skórki pomarańczowej naprawdę potrzeba czasu.

Comments are closed.