Bieganie na cellulit – czy to działa?

Wiele mówi się o znaczeniu aktywności fizycznej w walce ze skórką pomarańczową. Nie mam dobrych wieści dla osób, które stronią od jakiegokolwiek wysiłku – to faktycznie pomaga. Nie lubisz biegać? Musisz je polubić, ponieważ … bieganie pomaga zwalczyć cellulit. Ale uwaga – musisz wiedzieć, w jakim stylu biegać, by twoje starania faktycznie przyniosły oczekiwane efekty.

Bieganie w dobrym stylu

Bieganie może mieć różny charakter. Bieg długodystansowy, sprint, trucht. Bieg szybki, bieg energiczny, intensywne maszerowanie.  Bieg krótki i bieg długi. To najbardziej popularne formy tej aktywności fizycznej, jednak nie wszystkie przyczyniają się do redukcji skórki pomarańczowej. Jak zatem poruszać się, by cellulit faktycznie zniknął?

Odpowiedź jest prosta – należy biegać tak, by efektywnie spalać jak największą liczbę kalorii w procesach tlenowych. Wówczas bieganie na cellulit faktycznie okaże się skuteczne.

Tutaj http://www.vitalab.pl/blog/2009/10/czy-bieganie-redukuje-cellulit.html znajduje się artykuł, który będzie uzupełnieniem dzisiejszego wpisu.

Ruszaj się, by pokonać cellulit

By pokonać skórkę pomarańczową podczas biegania, należy wybrać odpowiednią technikę tej formy aktywności fizycznej. Przede wszystkim trzeba biegać powoli – dłuższy wysiłek w średnio intensywnym tempie jest najlepszym rozwiązaniem. Dobrze jest przy tym kontrolować własne tętno (wysiłek na poziomie 60%HRmax). Na bieganie poświęcaj nie mniej niż 45 minut, ponieważ dopiero po około 30 minutach rozpoczyna się proces spalania tkanki tłuszczowej.

1. Pamiętaj, że bieganie na cellulit pomoże tylko wtedy, gdy postawisz na systematyczność. Nie musisz od razu biegać każdego dnia. Na początek wystarczy aktywność 3 razy w tygodniu. Z czasem możesz wydłużyć swój trening do 5 razy w tygodniu.

2. Jeśli z bieganiem ostatni raz miałeś do czynienia dawno temu, zacznij od marszobiegu: 1 minuta biegu – 2 minuty marszu. Taki schemat powtarzaj 10 razy, a następnie przez kolejnych 8 minut znów biegnij. Z czasem możesz stopniowo wydłużać czas biegania i odpowiednio skracać czas marszu (1,5 minut bieg – 1,5 minuty marsz, 2 minuty biegu – 1 minuta marszu, 4 minuty biegu – 1 minuta marszu, 9 minut biegu – 1 minuta marszu) aż w końcu dotrzesz do momentu, w którym będziesz w stanie biec przez 40-45 minut.

3. Gdy będziesz miał już za sobą 2-miesięczną wprawę w bieganiu, postaraj się swój trening nieco urozmaicić. Wybierz nawierzchnię górzystą lub piaszczystą, by w ten sposób nieco utrudnić sobie trening. Raz na jakiś czas zrób kilkunastodniową przerwę od biegania, wybierając inną formę aktywności. W ten sposób zapobiegniesz sytuacji, kiedy to bieganie na cellulit przestanie być bodźcem do spalania tłuszczu.

4. Po każdym zakończonym treningu wykonaj krótkie ćwiczenia rozciągające.

Jak wspomożesz bieganie?

Bieganie na cellulit to podstawa, by pozbyć się defektu. Pamiętaj jednak o tym, że ważna jest również odpowiednia pielęgnacja ciała. Zaopatrz się w odpowiednie kosmetyki antycellulitowe, dzięki którym efekty walki ze skórką pomarańczową pojawią się znacznie szybciej. Jednak i w tym przypadku liczy się systematyczność.

Comments are closed.