6 niezawodnych sposobów na cellulit

O tym, że metod walki ze skórką pomarańczową jest wiele, na pewno przekonała się niejedna kobieta borykająca się z tym defektem. Nie wszystkie jednak są skuteczne. Niektóre zawodzą, a niektóre wydają się być zupełną pomyłką. Ale na szczęście są też takie sposoby na cellulit, które są niezawodne. Nie wiesz, jak pokonać skórkę pomarańczową? Poniżej prezentuję najlepsze metody.

1. Sól zamiast ziół

Chcesz pokonać cellulit? Wyeliminuj z diety sól. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ sól odpowiada za zatrzymywanie wody w organizmie. To zaś powoduje pojawienie się cellulitu wodnego. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z niedoprawionych dań. Wystarczy zamienić sól na zioła. Dzięki temu,  nie dość że zjemy smacznie, to jeszcze przyspieszymy przemianę materii, bowiem tak działają niektóre przyprawy (chili, papryka ostra, bazylia, tymianek, oregano, itp.).

2. Skuteczny masaż

Masowanie skóry przynosi zaskakujące efekty. A to dlatego, że odpowiada za usprawnienie krążenia limfy. Tym samym wpływamy na efektywność pozbywania się zbędnych produktów przemiany materii. Trzeba pamiętać, że to właśnie substancje te odpowiadają za powstawanie na skórze zmian cellulitowych.

Dobrze jest skorzystać z zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne. Szczególnie polecany jest drenaż limfatyczny. Zaskakujące efekty daje też endermologia, jednakże jest to dość kosztowny zabieg. Warto zainteresować się również masażem za pomocą baniek chińskich. Ostatnio taka kuracja jest hitem. Najważniejsze jest jednak to, że daje zaskakujące rezultaty.

4. Domowy laser na cellulit


Podczas walki z cellulitem nie należy zapominać o nowoczesnych sposobach likwidacji skórki pomarańczowej. Warto zainteresować się innowacyjnymi urządzeniami. Na cellulit działa domowy laser (np. Rio Anto-Cellulite Laser). Okazuje się, że 10-minutowe seanse każdego dnia, w połączeniu z odpowiednimi specyfikami skutecznie redukują niedoskonałości.

5. Postaw na ruch

Szukając metod na cellulit, nie należy zapominać o tym, że aktywność fizyczna jest w stanie pomóc nam w osiągnięciu celu. Ruch odpowiada za pobudzenie metabolizmu, w efekcie czego dochodzi do szybszego spalania tłuszczu.

Jaka aktywność sprawdzi się najlepiej? Właściwie to każda. Najważniejsze jest to, żeby uprawiać sport regularnie, ponieważ to jest podstawą skutecznych działań wspomagających walkę ze skórką pomarańczową. Dobrze jest  ćwiczyć co drugi dzień, poświęcając na ruch co najmniej 40-50 minut. Nie muszą to być ćwiczenia wykonywane w intensywnym tempie.

6. Pij wodę

Jeśli chcemy wyeliminować cellulit, koniecznością jest wypijanie sporej ilości wody. Wiele kobiet jednak wzbrania się od tego myśląc, że wypita woda zostanie zatrzymana w organizmie.

Trzeba pamiętać, że dostarczanie płynów (woda, ziołowe herbatki, soki ze świeżo wyciskanych owoców) jest ważne, ponieważ pomagają w detoksykacji organizmu. Dzięki temu zmniejszają się obrzęki, a skóra staje się pozbawiona nierówności. Słowem – cellulit znika.

Każdą z powyższych metod można stosować osobno lub wszystkie razem. W tym drugim przypadku walka z cellulitem będzie jeszcze efektywniejsza.

Comments are closed.