Walka z cellulitem sprzyja zdrowemu życiu

Cellulit kojarzy się przede wszystkim z grudkami i nierównościami, które atakują uda, pośladki, brzuch, biodra, a niekiedy nawet łydki i ramiona. Jest to defekt, którego wstydzi się każda kobieta. Choć może się to wydać dość kontrowersyjne, warto pamiętać że cellulit wpływa korzystnie na nasze życie. Dziwne? Ale jak najbardziej prawdziwe. Poniżej kilka dowodów.

1. Walczysz z cellulitem – dbasz o ciało

Walka z cellulitem wymusza na kobietach zwiększoną dbałość o ciało. Panie, które chcą zlikwidować skórkę pomarańczową, zaczynają sięgać po kosmetyki antycellulitowe. Stosują też różnego rodzaju masaże oraz inne kuracje, których celem jest przywrócenie skórze gładkości i jędrności. To zaś powoduje, że ciało jest bardziej sprężyste i wygląda zdrowiej.

Najczęściej sięgamy po kosmetyki, które zawierają w swoim składzie kofeinę, wyciąg z alg morskich, L-karnitynę, rutynę, arnikę, wyciąg z liści miłorzębu japońskiego.

Walka z cellulitem obejmuje również masaże, które mają zbawienny wpływ na ciało, odpowiadając za zwiększenie elastyczności i jędrności skóry, a jednocześnie za usprawnienie krążenia i odpływu limfy.

2. Walczysz z cellulitem – zdrowo się odżywiasz

Wiadomo, że początki cellulitu biorą się z niewłaściwego sposobu odżywiania. Za powstawanie skórki pomarańczowej odpowiada dieta sprzyjająca zaparciom. Chcąc wyeliminować grudki i nierówności stopniowo zmieniamy swój sposób odżywiania się, redukując te czynniki, które sprzyjają defektowi.

Walka z cellulitem powoduje, że z codziennego jadłospisu znikają słodycze, fast-foody, tłuste dania, potrawy mocno solone. W ich miejsce stopniowo zaczynają pojawiać się owoce i warzywa. Chętniej sięgamy po produkty pełnoziarniste, dzięki którym likwidowane są zaparcia. Wypijamy też znacznie większą ilość wody, która działa na kobiecy organizm oczyszczająco, likwidując grudki i nierówności.

Dzięki temu, że cellulit dotknął naszą skórę, zaczynamy zdrowo jeść. Gdyby skórka pomarańczowa się nie ujawniła, wówczas chyba żadna kobieta nie przywiązywałaby wagi do tego, jak wygląda jej codzienne menu.

3. Walczysz z cellulitem – więcej się ruszasz

Gdyby nie cellulit, ciężko byłoby wiele kobiet zaciągnąć do ćwiczeń. A dzięki grudkom i nierównościom coraz więcej pań zauważa pozytywne aspekty aktywności fizycznej. Dzięki systematycznym ćwiczeniom nie tylko tracimy zbędne kilogramy i pozbywamy się skórki pomarańczowej. Wysiłek fizyczny pozwala na dłużej zachować zdrowie i cieszyć się kondycją.

Walka z cellulitem zmusza do zmiany stylu życia. Zamiast wolny czas spędzać przed telewizorem, kobiety wybierają spacery, jazdę na rowerze, basen. Chętnie korzystają z możliwości, jakie dają klub fitness.

Z czasem wszystko zaczyna stawać się nawykiem (na szczęście zdrowym i polecanym), w efekcie czego aktywność fizyczna staje się już nieodłączną częścią naszego życia.

Jak widać – cellulit wcale nie jest taki zły. Walka ze skórką pomarańczową jak najbardziej wychodzi nam na zdrowie. Polecam jeszcze artykuł http://www.nacellulit.pl/walka-z-cellulitem.html, który także podejmuje tematyką likwidacji skórki pomarańczowej.

2 komentarze to “Walka z cellulitem sprzyja zdrowemu życiu”

  1. 1
    candymandy

    Mam cellulit, ale nigdy nie patrzyłam na ten defekt od strony korzyści. W sumie racja, bo już dawno zmieniłam swoją dietę. Co prawda jeszcze zdarza mi się sięgnąć po słodycze, ale przestaiwłam się na przykład na ciemne pieczywo. Więc w sumie dobrze, że mam cellulit, bo przynajmniej dbam o siebie 😀 Trochę się podbudowałam i przy okazji zwiększyła się moja motywacja, bo jakby nie bylo – walka z cellulitem zawsze coś daje 🙂

  2. 2
    arielka

    Hehehe to ja też muszę zacząć myśleć w ten sposób. Wtedy moze faktycznie motywacja bedzie większa, bo mozna wtedy nie tylko zlikwidować cellulit, ale też zaczać życ zdrowo. A skoro już o kosmetykach mowa – które według was są skuteczne? bo nie ukrywam, że własnie takich poszukuję, a te najtansze to nie działąją za nic…