Skuteczna walka z cellulitem – o popełnianych błędach raz jeszcze

Nie znam kobiety, której cellulit by nie przeszkadzał. Owszem, w wielu przypadkach panie starają się nie myśleć o tym, że skórka pomarańczowa je zaatakowała. Niemniej jednak defekt ten spędza sen z powiek. Tym bardziej, że skuteczna walka z cellulitem nie wszystkim kobietom się udaje. A winę za to ponosi nasze podejście do redukcji skórki pomarańczowej. Myślimy, że jak znajdziemy jedną super metodę, to już bez problemu się pozbędziemy cellulitu. Nic bardziej mylnego. Wiele kobiet popełnia błędy, dlatego likwidacja skórki pomarańczowej nie przynosi efektów. Warto poznać ich znacznie więcej (niż te podstawowe), by wreszcie przekonać się, czym jest skuteczna walka z cellulitem.

1. Brak systematycznego działania

To chyba najczęstszy błąd, który w znaczny sposób rzutuje na skuteczność walki ze skórką pomarańczową. Jeżeli bowiem działamy opieszale, a po wszelkie dostępne metody sięgamy raz na jakiś czas, wówczas nie możemy oczekiwać, że walka z cellulitem zakończy się sukcesem.

Brak systematycznego działania powoduje, że proces tworzenia się skórki pomarańczowej nie zostaje wyeliminowany. Stąd bierze się więc taka „syzyfowa praca”. My próbujemy zwalczyć defekt, ale za chwilę wszystko pojawia się na nowo.

2. Poprzestawanie na jednorazowym podejściu do zabiegów

Wiele kobiet decyduje się na zabiegi kosmetyczne, dowiadując się o ich skuteczności. Przychodzą więc, zapisują się na jeden seans i … czekają na efekty. Tyle, że się nie doczekają, bo najważniejsze jest to, by wykonać całą serię zabiegów. Inaczej rezultaty się nie pojawiają. Jest to dość zrozumiałe, ale nie wszystkie kobiety mają tego świadomość. Czas więc to zmienić, jeśli zależy nam na skutecznej walce ze skórką pomarańczową.

Dotyczy to wszystkich zabiegów kosmetycznych oraz zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej.

3. Stosowanie wyłącznie tabletek antycellulitowych

Są kobiety, które chętnie sięgają po tabletki na cellulit. Panie liczą na to, że właśnie w ten sposób pozbędą się skórki pomarańczowej bez żadnego wysiłku. Tego typu środki antycellulitowe teoretycznie mają zastąpić popularne kremy na cellulit – z takiego założenia wychodzą przynajmniej kobiety. Jak to jest faktycznie?

Okazuje się, że jest to dość sporym błędem. Nie można bowiem tabletek antycellulitowych traktować jako jedynej metody walki ze skórką pomarańczową. Nikt nie mówi, że są nieskuteczne, ale nie są też wystarczające, by samodzielnie pokonać defekt.

Podejmowanie kuracji wyłącznie za pomocą tabletek na nic się nie zda – warto o tym pamiętać.

4. Słodycze w diecie

Nie od dziś wiadomo, że walka z cellulitem wymaga wielu wyrzeczeń, głównie dietetycznych. Z codziennego jadłospisu trzeba wyeliminować niektóre produkty spożywcze. Na tej liście znajdują się między innymi słodycze. W wielu przypadkach jest to warunek konieczny, pozwalający na skuteczną walkę z cellulitem. Są jednak panie, które nie mogą pohamować swojego apetytu, dlatego sięgają po tego rodzaju przekąski. Efekt jest taki, że redukcja skórki pomarańczowej zamienia się w syzyfową pracę.

Dobrze jest całkowicie zrezygnować ze słodkości. Ostatecznie można dopuścić gorzką czekoladę, ale nie więcej niż 4 kosteczki dziennie.

Jeśli już wszystkie błędy zostaną wyeliminowane, można przejść do zasadniczego działania. Tutaj http://usuwaniecellulitu.info.pl/2011/11/09/by-walka-z-cellulitem-byla-skuteczna/ co nieco na ten temat. Więcej pojawi się i na tym blogu.

Comments are closed.