Cellulit na ramionach – to także problem

Cellulit najczęściej kojarzy się z udami i pośladkami. Rzadko kiedy kobiety mają świadomość tego, że skórka pomarańczowa może zaatakować również ramiona. Tak, tak – to nie żart. Co prawda taka lokalizacja nie jest częsta, niemniej jednak warto poświęcić jej nieco czasu. Tym bardziej, że walka z cellulitem na ramionach wcale nie jest taka prosta…

Właściwa dieta ponad wszystko

Cellulit na ramionach można pokonać, zaczynając od zmiany nawyków żywieniowych. A to dlatego, że skórka pomarańczowa właśnie w tej lokalizacji z reguły jest charakterystyczna dla kobiet o krągłych kształtach z dodatkowymi kilogramami. Dlatego też należy zrobić wszystko, by zredukować zgromadzoną tkankę tłuszczową i nie przyczyniać się do jej rozrastania się.

Z tłustych dań i fast-foodów trzeba koniecznie zrezygnować. Podobnie zresztą jak ze słodyczy. Taka zmiana diety nie tylko pozwoli skutecznie wyeliminować skórkę pomarańczową, ale przede wszystkim wyjdzie na zdrowie.

Najlepiej ograniczyć również spożywanie alkoholu, który – wbrew pozorom – jest bardzo kaloryczny. Nie jest wskazane także palenie papierosów, które znacznie pogarsza kondycję skóry.

Masaż i kremy antycellulitowe – niezbędne

By pokonać cellulit na ramionach nie obejdzie się bez odpowiedniej pielęgnacji. Wiadomo, że dobre efekty ze skórką pomarańczową na udach przynosi masaż połączony z aplikacją odpowiednich specyfików kosmetycznych. Warto więc moc tego połączenia wykorzystać w przypadku likwidacji skórki pomarańczowej na ramionach.

Wybierając odpowiednie kremy antycellulitowe, należy kierować się przede wszystkim składem. Cellulit na ramionach pomogą zredukować specyfiki zawierające między innymi: wyciąg z centella asiatica, wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, arnikę, ekstrakt z alg morskich. W przypadku cellulitu na ramionach ogromne znaczenie ma przede wszystkim obecność substancji przyspieszających proces rozkładu trójglicerydów (prościej mówiąc – grudek tłuszczu) na wolne kwasy tłuszczowe.

Ale to nie wszystko. Uparcie będę powtarzać, że samo nakładanie kremów pomoże (albo i nie w przypadku słabszych kremów), ale efekty pojawią się znacznie później. To może szybko zniechęcać. Dlatego polecam, by działać razem z masażem. Delikatne masowanie ramion pozwoli usprawnić krążenie i sprawi, że cenne substancje będą lepiej przenikać. Wykonując masaż, trzeba robić to delikatnie, bo delikatna jest skóra ramion. Bardzo często zdarza się tak, że masaż szczypankowy zwykle kończy się siniakami…

Pomocne zabiegi laserowe

Z cellulitem na ramionach pomogą uporać się np. zabiegi laserowe. Jeszcze do niedawna trzeba było skorzystać z usług gabinetu kosmetycznego. Teraz likwidacja cellulitu możliwa jest w domu. A to za sprawą laserowych urządzeń do użytku domowego. Słyszałam, że najpopularniejszym jest Rio Anti Cellulite – laser, który pozwala w ciągu kilku tygodni pozbyć się grudek na ramionach. Może warto w niego zainwestować.

Dla kobiet, chcących poczytać o cellulicie na ramionach z innego źródła, polecam http://www.cellulit.edu.pl/cellulit-na-ramionach.

Comments are closed.